Armia Boga II

Archanioł Gabriel powraca z trwającego 4 lata wygnania, które spędził w czeluściach piekielnych. W tym też czasie na ziemi pojawia się anioł Daniel. Spada wprost na auto Valerie...

Opis

Armia Boga II to kontynuacja filmu Armia Boga, który opowiada o wojnie między aniołami, do której doszło, kiedy archanioł Gabriel postanowił zebrać armię zbuntowanych aniołów, aby doprowadzić do chaosu w niebie i na ziemi. W rolach głównych zobaczymy: Jennifer Beals (Cztery pokoje), Christophera Walkena (Człowiek w ogniu), Russella Wonga (Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka) i Erica Robertsa (Niezniszczalni).

Archanioł Gabriel (Christopher Walken) powraca z trwającego cztery lata wygnania, które spędził w czeluściach piekielnych. W tym też czasie na ziemi pojawia się anioł Daniel (Russel Wong). Spada wprost na auto Valerie (Jennifer Beals), pielęgniarki, która natychmiast wiezie go do szpitala. Kobieta jest przejęta i postanawia odwiedzać mężczyznę, donosić mu jedzenie i dbać o niego. Między Valerie a Danielem rodzi się uczucie, które przypieczętowują tuż po wyjściu mężczyzny ze szpitala. Kobieta zachodzi w ciążę. Dziecko śmiertelnika i anioła jest zagrożeniem dla buntowników, którzy sprzeciwili się Bogu. Valerie staje się celem Gabriela, który nie może dopuścić do narodzin dziecka. Kobieta jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Na szczęście na ziemię przybywa również archanioł Michał (Eric Roberts), który ma za zadanie ją chronić przez zbuntowanym Gabrielem, czyhającym na jej życie. Rozpoczyna się walka o Valerie i jej nienarodzone dziecko. Potomek śmiertelnika i anioła może uchronić świat przed zagładą, ale czy zwykła kobieta jest w stanie uciec od archanioła? Jak zakończy się walka o życie? Czy pomoc nadejdzie na czas?