Czas zapłaty

Max Lewinsky jest oficerem policji, który od dłuższego czasu tropi niebezpiecznego przestępcę Jacoba Sternwooda. Kiedy jest już od krok...

Opis

Porywający i zaskakujący film sensacyjny Czas zapłaty z Jamesem McAvoyem (Wanted - Ścigani) i Markiem Strongiem (Robin Hood) to nie lada gratka dla fanów mocnych wrażeń.

Max Lewinsky (James McAvoy) jest oficerem policji, który od dłuższego czasu tropi niebezpiecznego przestępcę Jacoba Sternwooda (Mark Strong). Kiedy jest już od krok od jego schwytania postanawia działać na własną rękę. Niestety, prowadzi to do utracenia posady przez Lewinsky’ego, gdyż Strenwood ucieka, a Lewinsky zostaje postrzelony. Porażka prowadzi do straty wiary w siebie. Lewinsky traci werwę i chęć działania, ale w sercu nosi zamiar zemsty. Kiedy na lotnisku dochodzi do złapania syna Sternwooda znów czuje, że jest blisko przestępcy. Policja trafia na dowody dotyczące położenia wroga. W siedzibie planowane są działania mające doprowadzić do schwytania Sternwooda. Lewinsky ma jednak zastrzeżenia, ale nie chce ich wypowiadać na głos. Robi to za niego koleżanka po fachu Sarah Hawks (Andrea Riseborough), która również uważa, że Lewinsky stracił dawną werwę, ale próbuje pomóc mu ją odzyskać. Dzieje się tak jak powiedział Lewinsky, Sternwood był doskonale przygotowany na przybycie tajnych służb. Gdyby policja posłuchała Maxa nie doszłoby do strat w ludziach. Sternwood dalej pozostaje na wolości, ale Lewinsky nabiera nowych sił, aby tym razem jego wróg został schwytany. Czy uda mu się dopiąć swego?