Księga dżungli. Opowieść Mowgliego

„Księga dżungli. Opowieść Mowgliego” to tropikalna przygoda w wydaniu Disneya! Poznajcie historię chłopca, który zostaje przygarnięty i wychowany przez wilki.

Opis

Księga dżungli. Opowieść Mowgliego to tropikalna przygoda w wydaniu Disneya! Poznajcie historię chłopca, który zostaje przygarnięty i wychowany przez wilki. Czy ludzkie dziecko może żyć jak zwierzęta? Przekonajcie się sami!

Mały chłopiec wraz z mężczyznami udaje się do dżungli, ponieważ chcą zapolować na zamieszkujące ją zwierzęta. Dziecko zostaje samo w obozowisku, kiedy dorośli ruszyli w pogoń za tygrysem. Chłopiec postanawia pobiec za nimi, ale niestety jest za mały, aby znaleźć drogę i gubi się w lesie. Trafia do jaskini, w której mieszka wilcza rodzina. O dziwo są przyjaźnie nastawieni do dziecka i przygarniają je do siebie. Otrzymuje od nich imię Mowglie i od tego momentu staje się członkiem ich sfory. Chłopiec poznaje zwierzęta, znajduje nowych przyjaciół. Najlepiej bawi się w towarzystwie niedźwiedzia Baloo, z którym wybiera się na poszukiwanie miodu i przemierzanie gęstych zarośli. Mowglie uczy się mowy zwierząt, dowiaduje się od nich wielu ciekawych rzeczy. Dobrą radą zawsze poratuje pantera Bagheera, a o okolicy chętnie opowie słoń Hathi. Niestety jest również tygrys Shere Khan, który był celem myśliwych i miał chrapkę na chłopca. Na szczęście od pożarcia Mowgliego ratuje go strzał myśliwych skierowany w tygrysa, który ucieka w popłochu. Shere Khan poprzysięga jednak sobie, że kiedy ponownie spotka na swojej drodze czarnookiego chłopca zrobi sobie z niego obiad. Nadchodzi moment, w którym Mowglie zostaje zaproszony na radę stada, na której złożyć miał przysięgę, że będzie jego godnym członkiem. Ceremonię przerywa jednak Shere Khan, który przybywa, aby zemścić się na ludziach za zadane mu przed laty rany. Na szczęście Mowglie ma wielu przyjaciół i wilczą rodzinę, która nie pozwoli tygrysowi skrzywdzić chłopca. Czy Shere Khan zrezygnuje z zemsty w obawie przed innymi zwierzętami? Jak długo Mowglie będzie uważał wilczą watahę za rodzinę? Jeżeli chcecie zobaczyć jak potoczą się dalsze losy Mowgliego, to koniecznie oglądajcie jego przygody!