Jesteś tutaj

Najpiękniejsze baśnie: Błękitny książę i wróżka Lupina

Strona główna

Najpiękniejsze baśnie: Błękitny książę i wróżka Lupina

Postacie

Opis

Rodzaj: 
familijny
/
Kraj: 
Niemcy
,
Rok produkcji: 
2016

Kolejna z Najpiękniejszych baśni braci Grimm: Błękitny Książę uczy i bawi. Doskonały film na niedzielne popołudnie dla całej rodziny.

Pośród cudownie zielonych drzew i w otoczeniu śpiewu ptaków mieszkają wróżki. Wiodą sielskie życie w królewskim lesie. W tym samym czasie do królewskiego zamku przybywają coraz to nowsze młode damy, które kandydują na żonę dla księcia. Błękitny Książę (Jonathan Berlin) nie jest zainteresowany żadną z przybyłych dziewczyn. Informacja o poszukiwaniach dociera do wiedźmy (Friederike Kempter) ukrywającej się w jaskini. Błękitny Książę ma dość całego zamieszania i postanawia wyruszyć w podróż. Kiedy przejeżdża przez las na swojej drodze spotyka dziewczynę goniącą kucyka. Nie jest to zwykła dziewczyna lecz wróżka o imieniu Lupina (Ruby O. Fee). Książę mimo, że nic o niej nie i widzi ją pierwszy raz w życiu, czuje w sercu pojawiające się uczucie. Nie chce czekać ani chwili dłużej i zaprasza dziewczynę na spotkanie na wydmach. Lupina nie odpowiada mu i razem z przyjaciółką wyrusza dalej zbierać kwiaty. Wróżka postanawia dać mu znak i wyznać kim jest naprawdę. Dzięki magii przesyła Błękitnemu kwiat. Całe zdarzenie obserwuje przez magiczną lunetę jego matka (Mechthild Großmann). Podwładny informuje ją, że wiedźma z jaskini może pomóc zapobiec tej miłości. Królowa wzywa ją do zamku i knuje podstępny plan. W tym czasie Lupina i jej siostra przybywają na spotkanie z Błękitnym i jego towarzyszem. Książę jest zauroczony Lupiną, ale czarownica już szykuje się do wprowadzenia perfidnego planu w życie. Spotyka parę na leśnej polanie i rzuca na nich zaklęcie. Od tej pory od południa do północy Błękitny Książę ma serce zimne jak lód, a piękna Lupina zmieniła się w szkaradę, od północy do południa to Błękitny pozbawiony jest urody, a Lupina staje się arogancką i pozbawioną uczuć dziewczyną. Jego przyjaciel i siostra Lupiny muszą znaleźć sposób na zdjęcie okrutnego czaru…

Obsada

Friederike Kempter, Jonathan Berlin, Mechthild Großmann, Patrick Güldenberg, Ruby O. Fee, Sarina Radomski
Reżyser: 
Markus Dietrich

Konkursy/h1>

Polecamy również

Rycerz Arturasobota, 25 sierpnia, 14:15

Vivien Morgan jest naukowcem komputerowym. Podczas przeprowadzanego przez nią eksperymentu, magiczne moce przenoszą ją wstecz, aż do VI wieku, gdzie mieszka...

Rycerz Artura

Garbi - Super brykasobota, 25 sierpnia, 15:50

Maggie Peyton marzy o karierze kierowcy wyścigowego. Może pomóc jej w tym nowo wybrany garbus. Przy okazji okazuje się, że samochód kryje pewną tajemnicę.

Garbi - Super bryka

7 krasnoludków historia...niedziela, 26 sierpnia, 14:10

Nowa, prawdziwa wersja historii o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Najlepsza gwiazdorska obsada dubbingująca film to mocny element produkcji!

7 krasnoludków historia prawdziwa