Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Księżniczka Maleen

Księżniczka Maleen wiedzie wspaniałe życie na zamku, tworząc wiersze i rozmawiając z naturą. Maleen jest zakochana z wzajemnością w hrabim...

Opis

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Księżniczka Maleen to cudowna opowieść o sile miłości i jej poszukiwaniu oraz o tym, że nie opłaca się knuć i kłamać, bo kłamstwo ma krótkie nogi.

Księżniczka Maleen (Cleo von Adelsheim) wiedzie wspaniałe życie na zamku, tworząc wiersze i rozmawiając z naturą. Maleen jest zakochana z wzajemnością w hrabim Konradzie (Peter Foyse). Młodzieniec w dowodzie miłości ofiarowuje ukochanej pierścień. Kiedy idą ogłosić królowi (Günther Maria Halmer), że chcą się pobrać, władca jest tak omotany przez złego doradcę, że mimo, że lubi młodzieńca, to nie wyraża zgody na ślub. Zakochani postanawiają uciec z królestwa. Niestety, w trakcie ich potajemnego spotkania zostają odkryci. Hrabia zostaje wyrzucony z królestwa, a księżniczka zamknięta w wieży, aby tam zmieniła swoje uczucia. Od uwięzienia Maleen mija 7 lat. Hrabia nie ma wstępu do królestwa i nie wie, co dzieje się z jego ukochaną. Sługa Konrada nakłania go na poślubienie szlachcianki Walpurgi von Schwarztal (Mariella Ahrens). W tym czasie Maleen postanawia spróbować wydostać się z wieży i łyżką zaczyna wydłubywać kamienie z zamurowanych drzwi. Kiedy wychodzi na zewnątrz okazuje się, że król umarł i zamek stoi opuszczony, to cud, że przeżyła resztkami jedzenia jakie miała! Na grobie króla zostawia swój szal i postanawia wyruszyć na poszukiwanie ukochanego Konrada. Hrabia w tym czasie również postanawia ją odszukać, łamie zakaz i wjeżdża do niegdyś pełnego ludzi zamku, ale okazuje się, że mur w wieży jest dziurawy, a na jednym z grobów wisi szal Maleen. Zrozpaczony powraca do swojego dworu i postanawia przyjąć szlachciankę. Czy miłość Maleen i Konrada jest na tyle silna, że odnajdą drogę do siebie? Czy może nie jest już tak mocna i cała jej magia prysła?