Najpiękniejsze baśnie: Najlepszy przyjaciel

„Najpiękniejsze baśnie: Najlepszy przyjaciel” to wspaniała historia o poszukiwaniu szczęścia i miłości, ale przede wszystkim o prawdziwej przyjaźni.

Opis

Podczas groźnej burzy w lesie zostaje powalonych wiele drzew. Wskutek złamania jednego z nich w ziemi robi się wielka dziura, przez co woda wlewa się do piekła i zalewa ważne księgi. Nieudolny diabeł Matěj (Marek Adamczyk) zostaje wysłany do naprawienia szkody. W lesie skuszony zapachem chleba, kradnie go. Okazuje się, że okradł dobrego człowieka, Ondrę (Zdeněk Piškula), i tym samych zhańbił piekło. Za karę zostaje wysłany na Ziemię, żeby służyć człowiekowi, którego okradł do momentu aż ten powie, że jest w pełni szczęśliwy i już go nie potrzebuje. Bezradność Matěja sprawia radość innemu z diabłów. Tymczasem, Ondra zakochuje się w hrabiance o imieniu Rézince (Kristína Svarinská), mieszkającej w pałacu. Chłopak zabiega więc o jej rękę. Ubiegając się o rękę ukochanej, Ondra obiecuje, że kolejnego ranka zbuduje dla Rézinki nowy pałac. Zdaje sobie sprawę, że to trudne zadanie, ale wie też, że może je wykonać. Po drodze chłopak będzie musiał dowiedzieć się, gdzie odnaleźć pełnię swojego szczęścia i gdzie do tej pory popełniał błędy. Czy mu się to uda? Czy zdobędzie rękę Rézinki? Czy Matěj mu pomoże? Co wydarzy się, kiedy Ondra dowie się, że to najlepszy przyjaciel go okradł?

Najpiękniejsze baśnie: Najlepszy przyjaciel to wspaniała historia o poszukiwaniu szczęścia i miłości, ale przede wszystkim o braterstwie, które może być silniejsze niż cokolwiek innego.