Osadzony

Kryminalista Frank Leone został skazany na więzienie za brutalne pobicie. Dostał również przedłużenie wyroku za ucieczkę zza krat. Karę odsiaduje...

Opis

Ponury thriller Osadzony w reżyserii Johna Flynna opowiada o losach Franka Leone’a, w którego wciela się Sylvester Stallone. Gęsta i mroczna atmosfera panująca w zakładzie karnym powoduje dreszczyk emocji. Jeżeli lubicie filmy z udziałem jednego z największych twardzieli kina to ta propozycja jest dla Was!

Kryminalista Frank Leone został skazany na więzienie za brutalne pobicie. Dostał również przedłużenie wyroku za ucieczkę zza krat. Karę odsiaduje obecnie w zakładzie karnym o złagodzonym rygorze. Zostało mu tylko pół roku i z powrotem wróci na wolność. Niestety nie dane mu jest spokojnie spędzić te sześć miesięcy, ponieważ trafia do najgorszego z więzień. Przeniesienie jest zemstą naczelnika Drumgoole’a (Donald Sutherland) za zrujnowanie kariery, ponieważ Frank uciekł z poprzedniego więzienia, którym zarządzał Drumgoole. Naczelnik pragnie zamienić życie więźnia w istne piekło. Poddaje go ciężkim próbom, wręcz torturuje go. W zakładzie zaprzyjaźnia się z kilkoma osadzonymi, ale także popada w konflikt z olbrzymim kryminalistą Chinkiem (Sonny Landham). Frank próbuje przetrwać tę ciężką próbę, ale czy uda mu się wyjść z tego cało i odzyskać wolność?