Jesteś tutaj

Ostatni Mohikanin

Strona główna

Ostatni Mohikanin

Postacie

Opis

Rodzaj: 
przygodowy
/
Kraj: 
USA
,
Rok produkcji: 
1992

XVIII wiek, Ameryka Północna. Sokole Oko (Daniel Day-Lewis) we wczesnych latach swojego życia stracił rodziców i został przygarnięty przez Mohikanina Chingachgooka (Russell Means). Mężczyzna traktował go jak syna. Kiedy wybucha wojna pomiędzy Anglią i Francją, Sokole Oko i jego najbliżsi starają się nie mieszać w sprawy zwaśnionych narodów i żyć w zgodzie z naturą i zasadami swojego plemienia. Jednak pewnego dnia chłopak ratuje z zasadzki córki angielskiego dowódcy. Obiecuje dziewczynom, że pomoże im dotrzeć na tereny kontrolowane przez Brytyjczyków. Los chce, że Sokole Oko zakochuje się w jednej z nich – Corze (Madeleine Stowe). Ta sytuacja przyniesie bohaterom wiele niesamowitych przygód, ale przysporzy też wiele cierpienia.

Ostatni Mohikanin to piękna opowieść o miłości, wartościach rodzinnych i walce dobra ze złem z okrutną wojną w tle. Ten film dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Koniecznie musicie go zobaczyć!

Obsada

Daniel Day-Lewis, Jodhi May, Madeleine Stowe, Russell Means
Reżyser: 
Michael Mann

Konkursy/h1>

Polecamy również

Obłędny rycerzniedziela, 26 sierpnia, 10:25

Młody, ambitny giermek William postanawia "odmienić swoje przeznaczenie". Dzięki pomocy wiernych towarzyszy, odrobinie szczęścia i sfałszowanym dokumentom...

Obłędny rycerz

Conan Niszczycielczwartek, 30 sierpnia, 0:00

Conan Niszczyciel to kontynuacja filmu Conan Barbarzyńca. W obu produkcjach, w roli tytułowego Conana zobaczymy Arnolda Schwarzeneggera. Conan jest wojownikiem...

Conan Niszczyciel

Legenda o górskim olbrzymieniedziela, 2 września, 13:40

"Ash Lad" jest synem biednego farmera. Postanawia wyruszyć w niebezpieczną wyprawę ze swoimi braćmi, aby uratować księżniczkę. 

Legenda o górskim olbrzymie