Zakon

W XI wieku naszej ery, kiedy rycerze wysyłani byli na krucjaty, żył człowiek, który doświadczył objawienia. Ten właśnie rycerz zapoczątkował powstanie sekty religijnej...

Opis

Emocjonujący film akcji Zakon z niezastąpionym Jeanem-Claude'em Van Damme'em (Quest, Za ciosem)! Gotowi na niebezpieczną wyprawę do Izraela? Zagadka sekty religijnej czeka na rozwiązanie!

W XI wieku naszej ery, kiedy rycerze wysyłani byli na krucjaty, żył człowiek, który doświadczył objawienia. Ten właśnie rycerz zapoczątkował powstanie sekty religijnej, która wierzyła w to, co ów człowiek zobaczył w wizji. Rycerz opisał wszystkie swoje widzenia w księdze Fazar. Niestety ostatni rozdział księgi zaginął. Wiele wieków później zagubiony fragment dostaje się w ręce archeologa - Oscara (Vernon Dobtcheff). Jego syn Rudy Cafmeyer (Jean-Claude Van Damme) niestety nie poszedł w ślady ojca, specjalizuje się bowiem w kradzieżach drogocennych przedmiotów. Kiedy Rudy dowiaduje się przez telefon, że jego ojciec jest w Izraelu, czuje, że coś jest nie tak. Dzień wcześniej ktoś powiedział mu, że z gabinetu jego ojca zaginęły cenne zwoje, a on sam również późno opuścił miejsce pracy. Teraz przez telefon usłyszał przestraszony głos ojca. Nie chcąc tracić czasu, wykupuje bilet na najwcześniejszy lot do Izraela. Na lotnisku Rudy zostaje zatrzymany przez panią porucznik Dalię Barr (Sofia Milos), która postanawia go przeszukać ze względu na jego wcześniejsze przemyty. W dalszej drodze również nie jest łatwo.  Czy uda mu się odszukać ojca? Czy Rudy przyjechał tylko po to, czy planuje przy okazji jakieś przekręty? Kto okaże się dobry, a kto ukrywa swoją prawdziwą twarz?