Jesteś tutaj

Bibliotekarze

Odcinki

  • Miecz w kamieniusezon 1, odc. 2Bibliotekarzom udaje się zdobyć Koronę Króla Artura. Chwilę później zdają sobie sprawę, że to śmiertelna pułapka, którą zastawił na nich wróg. Teraz są zagubieni w czasie i przestrzeni, a Flynn jest poważnie ranny… Co więcej, Dulaque odzyskał to, czego naprawdę potrzebuje, by zrealizować swój cel: Excalibur - magiczny miecz Króla Artura. Bibliotekarzom udaje się wydostać z pułapki i znajdują schronienie w bibliotece, prowadzonej przez genialnego ale i zepsutego Jenkinsa. Przed nimi kolejny cel: jak najszybciej powstrzymać Dulaque’a. Aby to zrobić, muszą włamać się do Pałacu Buckingham….
  • Rogaty dylematsezon 1, odc. 3Tym razem, śledztwo wiedzie Bibliotekarzy do nowoczesnego Bostonu. Pozornie prosta sprawa, dotycząca zaginionych osób, przeradza się w kolejną tajemnicę do wyjaśnienia… Bibliotekarze odkrywają, że bostońska mekka biznesu skrywa mroczne sekrety. Za wielkim sukcesem i pieniędzmi stoi poświęcenie – ofiara złożona z pracowników korporacji.
  • Nocny lot mikołajasezon 1, odc. 4Bractwo zamierza zabić jedną z najbardziej potężnych postaci świata magii – Świętego Mikołaja - i zawłaszczyć jego moc dla własnych celów. Stary przyjaciel Św. Mikołaja – Jenkins – wysyła Bibliotekarzy na misję ratunkową. Św. Mikołaj nie tylko dostarcza prezenty. Zbiera dobre myśli od ludzi z całego świata i zwraca je w Wigilię Bożego Narodzenia. Bez niego, światu grozi depresja. Bibliotekarze ścigają się z czasem, by ocalić Święta.
  • Jabłko niezgodysezon 1, odc. 5Planetę nawiedza seria trzęsień ziemi. Flynn Carsen odkrywa sekret, kryjący się za kataklizmem: budzą się smoki… Wschodnie i Zachodnie Smoki przygotowują się do wojny. Jedynym neutralnym miejscem w świecie magii, w którym mogą negocjować rozejm jest… Biblioteka. W dodatku, oprócz smoków budzą się również inne magiczne siły, a pozycja Flynna niespodziewanie staje się zagrożona. W samym sercu zamieszania i konfliktu, drużyna musi zebrać się razem, by odszukać ukradziony obiekt. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy wychodzi na jaw magiczne działanie artefaktu. Każdy członek zespołu staje się gorszą wersją samego siebie….
  • Legenda o zagładziesezon 1, odc. 6Co mogą mieć ze sobą wspólnego: wypadek samochodowy spowodowany przez olbrzyma, znikający student i rozebrany burmistrz? Bibliotekarze próbują wyjaśnić serię dziwnych incydentów, mających miejsce w małym miasteczku i odkrywają, że ktoś przeniósł do realnego świata baśnie i legendy… Ich działania coraz bardziej się komplikują, gdy mieszkańcy miasteczka zaczynają masowo przybierać role postaci z klasycznych bajek. Sytuacja staje się beznadziejna, gdy urok zaczyna działać również na Bibliotekarzy…

Postacie

Flynn Carsen

Bystry i zwinny naukowiec. Posiada bardzo rozległą wiedzę, dzięki której bada zjawiska, związane z magią, zdobywa tajemnicze, mityczne artefakty do kolekcji Biblioteki i walczy ze złym Bractwem, pragnącym pogrążyć świat w chaosie i magii. Jest typem samotnika i lubi działać w pojedynkę. Ma dużo uroku osobistego lecz relacje z innymi ludźmi sprawiają mu często trudności. Czasami ciężko jest mu zaakceptować pomoc nowych rekrutów oraz pięknej strażniczki.

Eve Baird

Zanim została zwerbowana przed Bibliotekę, była liderem jednostki antyterrorystycznej NATO. Twarda i błyskotliwa. Jest doskonałym żołnierzem i świetnym taktykiem. Swoje doświadczenie militarne musi wykorzystać teraz jako "Strażnik". Jej rolą jest chronienie Bibliotekarza - Flynna - oraz nowych rekrutów. Świat magii jest dla niej czymś nowym, dlatego często z niedowierzeniem podchodzi do tajemnic, które odkrywa jej zespół. Zadziwia ją geniusz Flynna, lecz stara się, by ich relacja pozostałe ściśle zawodowa.

Jacob Stone

Urodził się i wychował w Oklahomie. Całe życie spędził próbując połączyć pracę w ropociągu oraz bycie kowbojem. Prawda jest jednak taka, że Jacob jest… geniuszem w dziedzinie sztuki, architektury i historii. Gdy Bractwo wydaje na niego wyrok śmierci, zostaje zwerbowany przez Flynna i Baird, by pomóc je pokonać i ocalić Bibliotekę. Jest idealnym połączeniem inteligencji i siły fizycznej.

Cassandra Cillian

Od najmłodszych lat była niezwykle mądra. Gdy zachorowała na ciężką chorobę nowotworową - guza mózgu - zyskała dar synestezji. Ma zdolność łączenia wszystkich pięciu zmysłów w swojej głowie. Numery jawią się jej jako kolory, wiedza naukowa objawia się w nutach, a matematyka ma dla niej określony zapach. Jej unikalne umiejętności są bardzo cenne dla zespołu.

Ezekiel Jones

Jest światowej klasy złodziejem. Jego umiejętności przydają się szczególnie, gdy Bibliotekarze muszą dostać się na pilnie strzeżony teren lub wydostać się z jakiegoś miejsca. Ezekiel uwielbia dreszcz emocji, który nieustannie towarzyszy przygodom zespołu i zawsze jest gotowy na nowe wyzwania. Czy jednak na pewno można mu ufać?

Jenkins

Jest opiekunem biblioteki, znajdującej  się w Portland, w stanie Oregon. Z natury jest pustelnikiem. Lubi spędzać całe dnie w laboratorium magii. Nie jest zadowolony, gdy grupa Bibliotekarzy zaburza jego spokój i urządza swoją bazę operacyjną w jego „sanktuarium”.

Dulaque

Zagadkowa postać. Przywódca złego Bractwa. Dysponuje potężną siłą i trzeba się z nim liczyć. Dulaque pragnie, by magia zapanowała nad światem i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Lamia

Lamia odgrywa wiodącą rolę w Bractwie, dowodzonym przez Dulaque’a. Jest wykwalifikowanym zabójcą. Równie pociągająca, co śmiercionośna.

Opis

Bibliotekarze
Rodzaj: 
przygodowy
/
Kraj: 
USA
,
Rok produkcji: 
2014
Góra strony
12

Biblioteka Metropolitan nie jest zwykłym miejscem. Doskonale wie o tym bibliotekarz Flynn Carsen (Noah Wyle), który zdobywa cenne artefakty dla biblioteki. Pewnego dnia, w trakcie misji mającej na celu uratowanie świata przed zagładą, na swojej drodze spotyka Eve Baird (Rebecca Romijn). Żadne z nich nie wie jeszcze, że ich losy ponownie się splotą. Eve pracuje jako antyterrorysta. Gdy mówi szefowi o spotkaniu bibliotekarza, który ratuje ją z opresji, zostaje wysłana na przymusowy urlop. Niedługo po tym dostaje tajemniczy list z biblioteki. Jak się później okazuje to Biblioteka wysłała jej list, a ona sama została mianowana na strażniczkę bibliotekarza. Razem z Flynnem musi odnaleźć ludzi, którzy tak samo jak on, zostali niegdyś zaproszeni na rozmowę w sprawie podjęcia pracy w bibliotece. Grozi im ogromne niebezpieczeństwo i ich los spoczywa w rękach bibliotekarza i nowej strażniczki. Jest to jednocześnie ich rekrutacja na stanowisko bibliotekarzy…

Obsada

Christian Kane, John Kim, Lindy Booth, Rebecca Romijn

Konkursy/h1>

Video

Polecamy również

Trzej muszkieterowie

przygodowy

Głównym bohaterem serialu „Trzej muszkieterowie” jest młody i żądny przygód – D’Artagnan, który przybywa do Paryża, by stać się królewskim...

Trzej muszkieterowie

Jankes i Dama

przygodowy

„Jankes i Dama” to pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, trzymający w napięciu serial. Jego bohaterami są szalony poszukiwacz skarbów i kuratorka...

Jankes i Dama