Flash

Młody policyjny naukowiec Barry Allen pomaga w chwytaniu przestępców. Jego prawdziwą obsesją jest jednak akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka...

Oglądaj w

TV Puls
  • Rogue Time (odc. 16)
    środa, 12 grudnia, 0:45
  • Who is Harrison Wells? (odc. 19)
    niedziela, 16 grudnia, 6:00
  • Trap, The (odc. 20)
    niedziela, 16 grudnia, 6:55

Postaci

CAITLIN SNOW

CAITLIN SNOW

Błyskotliwa, ale oschła laborantka w S.T.A.R. Jej postawa to efekt zniszczonych marzeń i złamanego serca. Eksplozja akceleratora daje nadprzyrodzone zdolności Barry’emu, ale z drugiej strony odbiera życie jej narzeczonemu, Ronniemu Raymondowi. Zafascynowana zdolnościami tytułowego bohatera, stara się pomagać Barry’emu w zwalczaniu nadludzi zagrażających miastu. Robi to, by mieć pewność, że jej ukochany nie zginął na próżno.

CISCO RAMON

CISCO RAMON

Bystry i mądry młody naukowiec w Laboratorium S.T.A.R., którego luźny styl bycia kontrastuje z  jego geniuszem. Pracując z Doktorem Wellsem, Caitlin Snow i Barrym Cisco Ramon pomaga w walce z ludźmi o nadprzyrodzonych mocach. Ten czarodziej techniki jest też twórcą stroju tytułowego bohatera, który chroni jego ciało przed ultraszybką prędkością. Nadaje też imiona każdemu czarnemu charakterowi, któremu Barry musi stawić czoła. Barry widzi w nim nie tylko współpracownika, ale również przyjaciela.

DETEKTYW EDDIE THAWNE

DETEKTYW EDDIE THAWNE

Detektyw, bardzo przystojny towarzysz Joego Westa, który ma potajemny romans z Iris, miłością Barry’ego. Kiedy prawda wychodzi na jaw, detektyw stara się balansować pomiędzy spotkaniami z córką swojego współpracownika a zawodowymi zobowiązaniami wobec Barry’ego Allena. Kiedy Iris coraz dokładniej śledzi poczynania tytułowego superbohatera, Eddie jest zdeterminowany, aby odkryć kim jest Flash.

JOE WEST

JOE WEST

Dobry policjant i wzorowy ojciec Iris. Opiekun Barry’ego. Joe i Barry stają się sobie bliżsi, kiedy matka Barry’ego zostaje zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystko się zmienia, kiedy chłopak odkrywa w sobie niezwykłą moc. Dzięki współpracy z Laboratorium S.T.A.R. Joe pomaga Barry’emu walczyć z super złoczyńcami, którzy także posiadają nadludzkie zdolności. Kiedy policjant zdaje sobie sprawę z umiejętności chłopaka, zaczyna wierzyć w niemożliwe i rozpoczyna poszukiwania sprawcy śmierci matki Barry’ego, Nory Allen.

IRIS WEST

IRIS WEST

Piękna i inteligentna córka Joego Westa, najlepsza przyjaciółka Barry’ego Allena od dzieciństwa. Mimo ich bliskich relacji, dziewczyna nie jest świadoma uczuć Barry’ego. Kiedy chłopak po wybuchu akceleratora zapada w śpiączkę, Iris zakochuje się w detektywie Eddiem, który pracuje z jej ojcem. Kiedy Barry po kilku miesiącach odzyskuje przytomność, zdaje sobie sprawę, że otrzymał niezwykły dar – zdolność poruszania się z prędkością światła. Choć chłopak stara się utrzymać swoje supermoce w tajemnicy przed Iris, szybko przekonuje się, że jest to trudniejsze niż podejrzewał.

HARRISON WELLS

HARRISON WELLS

Doktor, największy umysł w Laboratorium S.T.A.R., architekt akceleratora, który poraził Barry’ego Allena Kiedy jego wynalazek eksploduje, Wells w ciężkim stanie trafia na  wózek inwalidzki. Ratuje go jednak Barry Allen, który na skutek wypadku nabywa nadludzkich zdolności. Doktor zachęca chłopaka do skorzystania ze swoich zdolności i ochrony miasta Central City Wkrótce okazuje się też, że naukowiec Wells skrywa więcej niż jedną tajemnicę…

BARRY ALLEN  - „FLASH”

BARRY ALLEN - „FLASH”

25-letni agent CSI w policji. Skrycie zakochany w swojej przyjaciółce z dzieciństwa, Iris, córce Joego Westa. Joe adoptował chłopaka, kiedy ten miał 14 lat po tym, jak jego matka została zamordowana, a ojciec Barry’ego – Henry Allen, został skazany na dożywocie jako sprawca przestępstwa. Barry zyskuje nadludzką moc po niespodziewanym wybuchu akceleratora stworzonego przez Laboratorium S.T.A.R. Zaczyna poruszać się z niezwykłą prędkością. Jednak nie tylko on otrzymał nowe zdolności. Czarna materia stworzyła także innych nadludzi, wśród których większość ma nikczemne plany. Z pomocą zespołu naukowców Barry i S.T.A.R. rozpoczynają walkę ze złem.

W najbliższym odcinku

Rogue Time (odc. 16)

Do miasta powracają Kapitan Cold i Heat Wave. Tym razem jednak, Snart zabiera ze sobą swoją młodszą siostrę Lisę, która ma mu pomóc siać spustoszenie wśród ludzi.

Who is Harrison Wells? (odc. 19)

Joe i Cisco kierują się do Starling, aby kontynuować dochodzenie w sprawie Doktora Wellsa. Tymczasem w mieście, które opuścili dochodzi do rozgrywki między Barrym a nowym wrogiem – Hannibalem Batsem. Ma on nadprzyrodzone zdolności przechodzenia w ciało każdej osoby, którą dotknie, także Eddiego, Iris, Caitlin, a nawet Barry’ego.

Trap, The (odc. 20)

Barry, Caitlin, Cisco i Joe zastawiają pułapkę na Doktora Wellsa. Posługując się osobą Cisco jako pułapką, narażają go na śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy ryzyko się opłaci? W tym samym czasie Eddie podejmuje poważną decyzję względem Iris.

Grodd Lives (odc. 21)

Podczas gdy Barry stara się poradzić sobie z Reverse Flashem, stanowiącym zagrożenie dla zespołu naukowców, Doktor Wells uwalnia Grodda, aby rozproszyć uwagę Barry’ego i reszty ekipy. Część stara się obezwładnić Grodda, ale zyskuje on szybko przewagę, kiedy udaje mu się schwytać Joego. Iris i Barry przeprowadzają poważną rozmowę.

Rogue Air (odc. 22)

Doktor Wells znowu panuje nad grupą S.T.A.R. i Barry zdaje sobie sprawę, że musi wykonać odważny krok i zwrócić się o pomoc do swojego starego wroga, Kapitana Colda. Joe i Caitlin ostrzegają go, że Kapitanowi nie można ufać. Cold jednak ma własny plan… Kiedy sprawy zaczynają wyglądać fatalnie, Barry’emu przychodzą z pomocą Arrow i Firestorm.

Fast Enough (odc. 23)

W odcinku finałowym, Wells postawi Barry’ego przed życiową decyzją. Doktor Martin Stein i Ronnie Raymond powracają do zespołu S.T.A.R., aby pomóc im w tej ostatecznej walce.

Opis

Młody policyjny naukowiec Barry Allen pomaga w chwytaniu przestępców. Jego prawdziwą obsesją jest jednak akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka Harrisona Wellsa. Pewnego dnia dochodzi do eksplozji urządzenia, a Barry zostaje porażony piorunem i zapada w śpiączkę na dziewięć miesięcy. Po wybudzeniu się odkrywa, że posiadł nadludzką szybkość. Pozyskaną moc zaczyna wykorzystywać do walki ze złem w mieście Central City.