Flash

Młody policyjny naukowiec Barry Allen pomaga w chwytaniu przestępców. Jego prawdziwą obsesją jest jednak akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka...

Oglądaj w

TV Puls
  • Man in the Yellow Suit, The (odc. 9)
    wczoraj, 20 marca, 0:5012 40 min.
  • Sound and the Fury, The (odc. 11)
    sobota, 23 marca, 5:4512 40 min.
  • Crazy For You (odc. 12)
    niedziela, 24 marca, 6:2512 40 min.

Postaci

CAITLIN SNOW

CAITLIN SNOW

Błyskotliwa, ale oschła laborantka w S.T.A.R. Jej postawa to efekt zniszczonych marzeń i złamanego serca. Eksplozja akceleratora daje nadprzyrodzone zdolności Barry’emu, ale z drugiej strony odbiera życie jej narzeczonemu, Ronniemu Raymondowi. Zafascynowana zdolnościami tytułowego bohatera, stara się pomagać Barry’emu w zwalczaniu nadludzi zagrażających miastu. Robi to, by mieć pewność, że jej ukochany nie zginął na próżno.

CISCO RAMON

CISCO RAMON

Bystry i mądry młody naukowiec w Laboratorium S.T.A.R., którego luźny styl bycia kontrastuje z  jego geniuszem. Pracując z Doktorem Wellsem, Caitlin Snow i Barrym Cisco Ramon pomaga w walce z ludźmi o nadprzyrodzonych mocach. Ten czarodziej techniki jest też twórcą stroju tytułowego bohatera, który chroni jego ciało przed ultraszybką prędkością. Nadaje też imiona każdemu czarnemu charakterowi, któremu Barry musi stawić czoła. Barry widzi w nim nie tylko współpracownika, ale również przyjaciela.

DETEKTYW EDDIE THAWNE

DETEKTYW EDDIE THAWNE

Detektyw, bardzo przystojny towarzysz Joego Westa, który ma potajemny romans z Iris, miłością Barry’ego. Kiedy prawda wychodzi na jaw, detektyw stara się balansować pomiędzy spotkaniami z córką swojego współpracownika a zawodowymi zobowiązaniami wobec Barry’ego Allena. Kiedy Iris coraz dokładniej śledzi poczynania tytułowego superbohatera, Eddie jest zdeterminowany, aby odkryć kim jest Flash.

JOE WEST

JOE WEST

Dobry policjant i wzorowy ojciec Iris. Opiekun Barry’ego. Joe i Barry stają się sobie bliżsi, kiedy matka Barry’ego zostaje zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystko się zmienia, kiedy chłopak odkrywa w sobie niezwykłą moc. Dzięki współpracy z Laboratorium S.T.A.R. Joe pomaga Barry’emu walczyć z super złoczyńcami, którzy także posiadają nadludzkie zdolności. Kiedy policjant zdaje sobie sprawę z umiejętności chłopaka, zaczyna wierzyć w niemożliwe i rozpoczyna poszukiwania sprawcy śmierci matki Barry’ego, Nory Allen.

IRIS WEST

IRIS WEST

Piękna i inteligentna córka Joego Westa, najlepsza przyjaciółka Barry’ego Allena od dzieciństwa. Mimo ich bliskich relacji, dziewczyna nie jest świadoma uczuć Barry’ego. Kiedy chłopak po wybuchu akceleratora zapada w śpiączkę, Iris zakochuje się w detektywie Eddiem, który pracuje z jej ojcem. Kiedy Barry po kilku miesiącach odzyskuje przytomność, zdaje sobie sprawę, że otrzymał niezwykły dar – zdolność poruszania się z prędkością światła. Choć chłopak stara się utrzymać swoje supermoce w tajemnicy przed Iris, szybko przekonuje się, że jest to trudniejsze niż podejrzewał.

HARRISON WELLS

HARRISON WELLS

Doktor, największy umysł w Laboratorium S.T.A.R., architekt akceleratora, który poraził Barry’ego Allena Kiedy jego wynalazek eksploduje, Wells w ciężkim stanie trafia na  wózek inwalidzki. Ratuje go jednak Barry Allen, który na skutek wypadku nabywa nadludzkich zdolności. Doktor zachęca chłopaka do skorzystania ze swoich zdolności i ochrony miasta Central City Wkrótce okazuje się też, że naukowiec Wells skrywa więcej niż jedną tajemnicę…

BARRY ALLEN  - „FLASH”

BARRY ALLEN - „FLASH”

25-letni agent CSI w policji. Skrycie zakochany w swojej przyjaciółce z dzieciństwa, Iris, córce Joego Westa. Joe adoptował chłopaka, kiedy ten miał 14 lat po tym, jak jego matka została zamordowana, a ojciec Barry’ego – Henry Allen, został skazany na dożywocie jako sprawca przestępstwa. Barry zyskuje nadludzką moc po niespodziewanym wybuchu akceleratora stworzonego przez Laboratorium S.T.A.R. Zaczyna poruszać się z niezwykłą prędkością. Jednak nie tylko on otrzymał nowe zdolności. Czarna materia stworzyła także innych nadludzi, wśród których większość ma nikczemne plany. Z pomocą zespołu naukowców Barry i S.T.A.R. rozpoczynają walkę ze złem.

W najbliższym odcinku

Man in the Yellow Suit, The (odc. 9)

Barry znajduje się w jednej z najcięższych sytuacji w swoim życiu. Mężczyzna, zwany Reverse Flashem, jest sprawcą śmierci matki Barry’ego. Chłopak jest sfrustrowany, kiedy Reverse Flash ucieka, ale Doktor Wells i Cisco wpadają na pomysł, jak go schwytać. Jedyne, czego potrzebują to przynęta, o którą zwracają się do Doktor Tiny McGee z Laboratorium Mercury. Tymczasem, w okresie świątecznym Eddie ofiarowuje Iris prezent, który może odmienić jej życie. Caitlin odnajduje Ronniego…

Sound and the Fury, The (odc. 11)

Hartley Rathaway, były podopieczny Doktora Wellsa, wraca, aby się zemścić na swoim mentorze, po tym jak został dotknięty przez eksplozję akceleratora. Teraz zdolny, by manipulować falami dźwiękowymi, stanowi zagrożenie dla Doktora i Barry’ego. W tym samym czasie Iris zostaje zatrudniona w znanej agencji dziennikarskiej, jednak nie wszystko idzie po jej myśli. Joe prosi Eddiego o przysługę, w tajemnicy przed Barrym.

Crazy For You (odc. 12)

Caitlin decyduje, że ona i Barry nie mogą dłużej tkwić w nieszczęśliwych miłościach do Ronniego i Iris, dlatego decyduje się na wyjście do baru karaoke. Dziewczyna jednak nie ma wystarczająco dużo szczęścia i nie poznaje nikogo interesujące. Barry, po rozmowie z reporterką sportową o imieniu Linda, zaprasza ją na randkę. Gdy bohaterowie próbują uporać się ze swoimi emocjami, zespół w Laboratorium S.T.A.R. szuka kobiety o zdolnościach teleportacji. Henry starając się pomóc rozwikłać przestępstwo Barry’emu i Joemu, nieoczekiwanie sam wpada w kłopoty.

Nuclear Man, The (odc. 13)

Barry i reszta zespołu decyduje się znaleźć narzeczonego Caitlin, który przemienił się w nadczłowieka. Znajdują pewien sposób, który może go powstrzymać. Barry ma trudności w pogodzeniu obowiązków ochrony miasta ze spotkaniami z Lindą, dziennikarką poznaną niedawno w barze z karaoke. Do miasta powraca też dawny wróg.

Fallout (odc. 14)

Zespół naukowców wierzy, że eksplozja nuklearna, która swego czasu rozdzieliła drogi Ronniego i Doktora Steina, wpłynęła pozytywnie na obu mężczyzn. Caitlin cieszy się, że odzyskała swojego narzeczonego i planuje wspólną przyszłość, gdy nieoczekiwanie Ronnie wraca do swojej żony. Kiedy do miasta powraca Generał Eiling, mężczyźni będą musieli zdecydować, czy współpraca bardziej im się opłaci niż rozłąka… Pod wpływem Doktora Steina Barry odkrywa, że podróże w czasie to nie bajki…

Opis

Młody policyjny naukowiec Barry Allen pomaga w chwytaniu przestępców. Jego prawdziwą obsesją jest jednak akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka Harrisona Wellsa. Pewnego dnia dochodzi do eksplozji urządzenia, a Barry zostaje porażony piorunem i zapada w śpiączkę na dziewięć miesięcy. Po wybudzeniu się odkrywa, że posiadł nadludzką szybkość. Pozyskaną moc zaczyna wykorzystywać do walki ze złem w mieście Central City.