Flash

Młody policyjny naukowiec Barry Allen pomaga w chwytaniu przestępców. Jego prawdziwą obsesją jest jednak akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka...

Oglądaj w

TV Puls
  • Things You Can't Outrun (odc. 3)
    niedziela, 24 lutego, 6:0012 40 min.
  • Going Rogue (odc. 4)
    niedziela, 24 lutego, 6:5512 40 min.
  • Things You Can't Outrun (odc. 3)
    środa, 27 lutego, 1:2512 40 min.

Postaci

CAITLIN SNOW

CAITLIN SNOW

Błyskotliwa, ale oschła laborantka w S.T.A.R. Jej postawa to efekt zniszczonych marzeń i złamanego serca. Eksplozja akceleratora daje nadprzyrodzone zdolności Barry’emu, ale z drugiej strony odbiera życie jej narzeczonemu, Ronniemu Raymondowi. Zafascynowana zdolnościami tytułowego bohatera, stara się pomagać Barry’emu w zwalczaniu nadludzi zagrażających miastu. Robi to, by mieć pewność, że jej ukochany nie zginął na próżno.

CISCO RAMON

CISCO RAMON

Bystry i mądry młody naukowiec w Laboratorium S.T.A.R., którego luźny styl bycia kontrastuje z  jego geniuszem. Pracując z Doktorem Wellsem, Caitlin Snow i Barrym Cisco Ramon pomaga w walce z ludźmi o nadprzyrodzonych mocach. Ten czarodziej techniki jest też twórcą stroju tytułowego bohatera, który chroni jego ciało przed ultraszybką prędkością. Nadaje też imiona każdemu czarnemu charakterowi, któremu Barry musi stawić czoła. Barry widzi w nim nie tylko współpracownika, ale również przyjaciela.

DETEKTYW EDDIE THAWNE

DETEKTYW EDDIE THAWNE

Detektyw, bardzo przystojny towarzysz Joego Westa, który ma potajemny romans z Iris, miłością Barry’ego. Kiedy prawda wychodzi na jaw, detektyw stara się balansować pomiędzy spotkaniami z córką swojego współpracownika a zawodowymi zobowiązaniami wobec Barry’ego Allena. Kiedy Iris coraz dokładniej śledzi poczynania tytułowego superbohatera, Eddie jest zdeterminowany, aby odkryć kim jest Flash.

JOE WEST

JOE WEST

Dobry policjant i wzorowy ojciec Iris. Opiekun Barry’ego. Joe i Barry stają się sobie bliżsi, kiedy matka Barry’ego zostaje zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystko się zmienia, kiedy chłopak odkrywa w sobie niezwykłą moc. Dzięki współpracy z Laboratorium S.T.A.R. Joe pomaga Barry’emu walczyć z super złoczyńcami, którzy także posiadają nadludzkie zdolności. Kiedy policjant zdaje sobie sprawę z umiejętności chłopaka, zaczyna wierzyć w niemożliwe i rozpoczyna poszukiwania sprawcy śmierci matki Barry’ego, Nory Allen.

IRIS WEST

IRIS WEST

Piękna i inteligentna córka Joego Westa, najlepsza przyjaciółka Barry’ego Allena od dzieciństwa. Mimo ich bliskich relacji, dziewczyna nie jest świadoma uczuć Barry’ego. Kiedy chłopak po wybuchu akceleratora zapada w śpiączkę, Iris zakochuje się w detektywie Eddiem, który pracuje z jej ojcem. Kiedy Barry po kilku miesiącach odzyskuje przytomność, zdaje sobie sprawę, że otrzymał niezwykły dar – zdolność poruszania się z prędkością światła. Choć chłopak stara się utrzymać swoje supermoce w tajemnicy przed Iris, szybko przekonuje się, że jest to trudniejsze niż podejrzewał.

HARRISON WELLS

HARRISON WELLS

Doktor, największy umysł w Laboratorium S.T.A.R., architekt akceleratora, który poraził Barry’ego Allena Kiedy jego wynalazek eksploduje, Wells w ciężkim stanie trafia na  wózek inwalidzki. Ratuje go jednak Barry Allen, który na skutek wypadku nabywa nadludzkich zdolności. Doktor zachęca chłopaka do skorzystania ze swoich zdolności i ochrony miasta Central City Wkrótce okazuje się też, że naukowiec Wells skrywa więcej niż jedną tajemnicę…

BARRY ALLEN  - „FLASH”

BARRY ALLEN - „FLASH”

25-letni agent CSI w policji. Skrycie zakochany w swojej przyjaciółce z dzieciństwa, Iris, córce Joego Westa. Joe adoptował chłopaka, kiedy ten miał 14 lat po tym, jak jego matka została zamordowana, a ojciec Barry’ego – Henry Allen, został skazany na dożywocie jako sprawca przestępstwa. Barry zyskuje nadludzką moc po niespodziewanym wybuchu akceleratora stworzonego przez Laboratorium S.T.A.R. Zaczyna poruszać się z niezwykłą prędkością. Jednak nie tylko on otrzymał nowe zdolności. Czarna materia stworzyła także innych nadludzi, wśród których większość ma nikczemne plany. Z pomocą zespołu naukowców Barry i S.T.A.R. rozpoczynają walkę ze złem.

W najbliższym odcinku

Things You Can't Outrun (odc. 3)

Barry i zespół w Laboratorium S.T.A.R. pracują nad schwytanie, Kyle’a Nimbusa, znanego pod pseudonimem Mist. Jest niebezpieczny i posiada nadprzyrodzone siły, które pozwalają mu na rozpylanie trujących gazów. Naukowcy wracają myślami do nieszczęśliwej nocy, kiedy to wybuchł akcelerator i zabił narzeczoną Caitlina - Ronnie. W tym samym czasie Joe decyduje się, by po latach odwiedzić Henry’ego w więzieniu. Sprawy przybierają niebezpieczny obrót, kiedy Kyle pojawia się, by ukarać Joego. Chce mu się odwdzięczyć za aresztowanie go przed laty. Tymczasem Iris także skrywa tajemnicę, którą stara się ukryć przed ojcem.

Going Rogue (odc. 4)

Barry powstrzymuje napad i ratuje ludzi, ale sprawcy przestępstwa po ostrzale uciekają. Joe pokazuje chłopakowi katalog podejrzanych, wśród których Barry rozpoznaje Leonada Snarta, jako lidera gangu. Snart zmienia swoje plany kradzieży diamentów, kiedy w jego ręce trafia „zimna broń”, dzięki której może zabić Barry’ego. Doktor Wells wpada w furię, gdy dowiaduje się, że twórcą wspomnianej broni jest członek jego zespołu – Cisco, a teraz została ona skradziona. W końcu dochodzi do starcia między Barrym a Kapitanem Cold.

Plastique (odc. 5)

Kiedy na miasto spada bomba, armia zarządzana przez Generała Eilinga, ku zaskoczeniu Joego, bierze sprawy w swoje ręce. Zespół z laboratorium S.T.A.R. dokładniej przygląda się zaangażowaniu wojska, a Doktor Wells informuje ekipę, że Eiling swego czasu eksperymentował na swoich żołnierzach i próbował nadać im super moce. Cisco potwierdza, że jeden z żołnierzy Eilinga, Bette Souci, była na miejscu eksplozji. Barry zdaje sobie sprawę, że Bette nie jest zwykłą kobietą.Posiada niezwykłe moce, które pozwalają jej na doprowadzenie do wybuchu jedynie za pomocą dotyku. Barry składa też wizytę Iris, ale pod inną postacią…

Flash is Born, The (odc. 6)

Barry styka się z kolejnym nadczłowiekiem o imieniu Tony. Może on na zawołanie przeistoczyć się w stal. Kiedy Doktor Wells and Caitlin zastanawiają się, jak zapewnić Barry’emu bezpieczeństwo, Cisco wpada na pomysł jak schwytać wroga. Eddie zaczyna zadawać też niezręczne pytania Joemu, na które nie ma on zamiaru odpowiadać.

Opis

Młody policyjny naukowiec Barry Allen pomaga w chwytaniu przestępców. Jego prawdziwą obsesją jest jednak akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka Harrisona Wellsa. Pewnego dnia dochodzi do eksplozji urządzenia, a Barry zostaje porażony piorunem i zapada w śpiączkę na dziewięć miesięcy. Po wybudzeniu się odkrywa, że posiadł nadludzką szybkość. Pozyskaną moc zaczyna wykorzystywać do walki ze złem w mieście Central City.