Wejdź na sklep Lombardu
Odtwórz zwiastun

Lombard. Życie pod zastaw

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Bohaterami serialu są: właściciel Kazimierz Barski, jego...

Emisje od poniedziałku do piątku o 19:00

Oglądaj online

Zwiastuny

Materiały dodatkowe

Pełne odcinki

Postaci

Kazimierz

Kazimierz

właściciel lombardu

Właściciel tytułowego lombardu. Ma duże doświadczenie w tym co robi. Jest bardzo obrotnym i zaradnym biznesmenem, potrafi odpowiednio odnaleźć się w każdej sytuacji i wyjść nawet z największej opresji. Ma syna Adriana, który pomaga mu w lombardzie oraz córkę Martę, która jest jego oczkiem w głowie. Ukochane dzieci często przysparzają mu wiele trosk i kłopotów. Również w 3.  sezonie mają dla niego wiele niespodzianek. Jak zniesie to Kazimierz?

Mariusz

Mariusz

czterdziestolatek, pracownik lombardu

Zaufany pracownik lombardu i prawa ręka Kazimierza – pod jego nieobecność to właśnie Mariusz odpowiada za biznes. Podkochiwał się w swojej koleżance z pracy – Andżeli. Mariusz skrywał wiele sekretów, ale na jaw wyjdą kolejne tajemnice z jego życia. W 3. sezonie będzie musiał zmierzyć się z zupełnie nową dla siebie sytuacją. Jak sobie poradzi? Czym tym razem nas zaskoczy?

Andżelika

Andżelika

dwudziestosiedmiolatka, pracownica lombardu

Jest pracownicą lombardu. To prostolinijna, dosadna i bezpośrednia dziewczyna, bardzo doświadczona przez życie. Andżela jest znakomitą obserwatorką rzeczywistości. W miarę swoich możliwości stara się pomagać innym. Ma córkę Marysię, która jest jej oczkiem w głowie. W ostatnim czasie dziewczynka sprawia jej wiele kłopotów. Po przejściach z mężczyznami, Andżela całkowicie straciła do nich zaufanie. Czy uda się jeszcze kiedyś zakochać? Czy Andżela w końcu ułoży sobie życie rodzinne?

Lolek

Lolek

dwudziestopięciolatek, pracownik lombardu

Były pracownik lombardu. Ze względu na sympatię do rodziny Kazimierza oraz swoje wykształcenie, czasami pomaga jako ekspert od antyków. Jest dobrze wychowany i bardzo nieśmiały. Chętnie wysłuchuje ludzi i stara się im pomóc. Lolek zakochał się w córce Kazimierza Marcie, jednak ona zaręczyła się z synem Korynta – największego wroga jej ojca. Czy Lolek w końcu znajdzie szczęście?

Marta

Marta

dwudziestolatka, córka Kazimierza

Córka właściciela lombardu – Kazimierza. Jest oczkiem w głowie ojca i totalnym przeciwieństwem swojego brata Adka. Dziewczyna ma wielu adoratorów, podkochiwał się w niej Lolek, jednak ona zdecydowała się być z Wojtkiem, synem największego wroga jej ojca – Korynta. Przyjęła nawet jego oświadczyny. Jak potoczą się jej losy?

Adek

Adek

dwudziestotrzylatek, syn Kazimierza

Syn właściciela lombardu. Chłopak pomaga ojcu w biznesie. Imponują mu pieniądze, wystawny styl życia i afiszowanie się z bogactwem, przez co Kazimierz nie jest pewien, czy Adek nadaje się na jego następcę do prowadzenia lombardu. Ulubionym zajęciem chłopaka jest podrywanie dziewczyn i flirtowanie z nimi. Niestety często pakuje się przez to w kłopoty i nieprzyjemne sytuacje. Tym razem za sprawą historii z Patrycją czeka go wiele nieoczekiwanych życiowych zwrotów akcji.

Ziutek

Ziutek

Stały klient lombardu

Stały klient lombardu, który wynosi z domu rozmaite przedmioty, żeby dostać „dwie dyszki”. W poprzednim sezonie Ziutek odkrył przed pracownikami lombardu swoje ukryte talenty – okazał się między innymi znakomitą złotą rączką i tym samym zyskał jeszcze większą sympatię pracowników. Mężczyzna odnalazł także swoją córkę Oliwię, która przed laty odeszła z domu. Czym tym razem zaskoczy nas Ziutek?

Benia

Benia

Nowa pracownica lombardu. Benia to bardzo charyzmatyczna dziewczyna. Do swojego otoczenia wnosi mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii. Lubi mężczyzn, jednak z żadnym nie jest związana. Wzdycha do wszystkich, którzy pojawiają się w lombardzie, flirtuje z nimi, nawet ich podrywa. Benia potrafi być dosadna, ma duże poczucie humoru i dystans do siebie. Dziewczyna nie mówi jednak wszystkiego o swoim życiu. Czy coś ukrywa?

Marzena

Marzena

czterdziestolatka, pracownica lombardu

Pomaga Kazimierzowi w prowadzeniu lombardu. Wcześniej pracowała w szkole, przez co jest bardzo skrupulatna i wymagająca. Początkowo irytowała Adka, jednak z czasem zapałali do siebie koleżeńską sympatią. Marzena jest atrakcyjną kobietą przez co wpadła w kłopoty – zakochał się w niej młody chłopak o imieniu Iwo, który ją prześladował. Cała sytuacja zakończyła się dla niej szczęśliwie, jednak zostawiła ślad w jej życiu prywatnym. Jak dalej potoczą się losy Marzeny?

W najbliższym odcinku

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 92)

Małżeństwo rolników najeżdża w polu nieprzytomną kobietę. Prowadzący śledztwo Darek (Tomasz Kutera) i Beton (Dominik Dąbrowski), ustalają, że córka tajemniczej kobiety była m.in. w lombardzie, gdzie zastawiła kilka przedmiotów. Kim jest tajemnicza kobieta i co się wydarzyło? Tymczasem w lombardzie Ziutek (Henryk Gołębiewski) zastawia telefon swojego kolegi, Karalucha. Przychodzi też klient, Daniel, którego oszukali fachowcy od remontów. Mariusz (Michał Chorosiński) i Andżelika (Dominika Skoczylas) wpadają na pomysł, jak mu pomóc. Andżelika (Dominika Skoczylas) przeprowadza się z córką do większego mieszkania. Marysia wciąż ją obwinia za zatrzymanie Jacka. Mariusz z kolei wyjawia Kazimierzowi (Zbigniew Buczkowski) kim są Olga i Julia.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 93)

Siedemnastoletni Ludwik coraz gorzej znosi szkolną opinię cherlaka. Chłopak postanawia to zmienić i kupuje nielegalnie sterydy. Wkrótce wpada w poważne kłopoty. Okaże się, że pomóc może mu tylko Adek (Mateusz Murański). Co takiego zrobi? Niebawem wyjaśni się kwestia ojcostwa dziecka Patrycji. Czy ojcem jest Adek? A może dziewczyna kolejny raz go oszukała? Życiowe zawirowania nie przeszkodzą Adkowi we flirtowaniu z młodą, atrakcyjną klientką, która pojawia się w lombardzie. Jak zakończy się ten dzień?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 127)

13-letniej Lidii Antonowicz, Białorusince z polskimi korzeniami, grozi zupełna ślepota. Na refundowaną przez NFZ operację musi czekać aż 11 miesięcy. Jeśli nie podda się jej szybciej – straci wzrok i być może już go nie odzyska. Zdesperowani rodzice – Kosma i Natalia decydują się na płatną operację. Kiedy Natalia chce wpłacić zaliczkę, okazuje się, że komornik zajął ich konto i przyszedł także do mieszkania, aby zabrać co cenniejsze przedmioty. Jedyne, czego nie zabiera to prawosławna korona – pamiątka, która jest w rodzinie od stu lat… Czy zdesperowanym rodzicom uda się zebrać potrzebne pieniądze i ocalić wzrok córki? W lombardzie zjawia się 60-letnia hipiska Wioletta. Przynosi… urnę, a do tego, co zauważa Lolek – z zawartością. Czy faktycznie, jak myśli Benia (Rita Weinar) i Lolek (Jerzy Górski), są w niej prochy mężczyzny o imieniu Czarek? Wojtek dowiaduje się, że jego kumpel Kisiel, który miał wziąć niebawem ślub, zginął w wypadku. Wstrząśnięty tą informacją, namawia Martę (Agata Szafrańska), aby się jak najszybciej pobrali. Jak na tę wieść zareagowali rodzice Wojtka, a jak Marty (Agata Szafrańska)? I co z tą informacją zrobi Lolek (Jerzy Górski)?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 128)

32-letnia Blanka samotnie wychowuje 10-letnią córkę Milenę. Kiedy po odprowadzeniu jej do szkoły, wraca do domu, zastaje splądrowane mieszkanie, które i tak było dosyć biednie wyposażone. Złodziej nie zabrał jednak ani telewizora, ani komputera, tylko drogi i profesjonalny sprzęt do robienia manicure’u. Aby go kupić, kobieta pożyczyła pieniądze od pary przyjaciół - Aldony i Remka, którzy żądają od niej spłaty na czas zaciągniętego długu. Czy zrozpaczona Blanka zbierze całą i niemałą kwotę długu? Czy ktoś jej pomoże w tej trudnej sytuacji? Kim okazał się partner Aldony i czym tak bardzo przeraził Blankę? W lombardzie pojawia się Szczepan, który zastawia motor. Dlaczego chce go sprzedać? Kim jest Konstancja, która chce odkupić motor? Adek (Mateusz Murański) znosi trudy samotnego ojcostwa. Mimo iż poszedł nawet na randkę, cały czas ma żal do zbiegłej Patrycji. Na dodatek jest kartka, którą dostaje od mamy Sebastiana. Co jest na niej napisane? Co o całej sytuacji myśli Adek (Mateusz Murański) i Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i dlaczego Beata i Darek podejrzewają, że może być odwrotnie?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 129)

18-letni Mikołaj dostaje pracę jako boy w renomowanym hotelu. Jest szczęśliwy i przekonany, że chwycił Pana Boga za nogi. Dosyć szybko okazuje się, nowa praca nie jest aż tak niezwykła jak myślał. Chłopak wpada na pomysł, w jaki sposób pozyska dodatkowe pieniądze… Co to jest i dlaczego są one mu potrzebne? Po aferze z Marysią w domu Andżeliki (Dominika Skoczylas) zapanował pozorny rozejm - stosunki są poprawne, ale Andżelika (Dominika Skoczylas) nazywa je „papierowymi”. Marysia robi razem z Julią makietę miasta. Pomaga im Jacek, a kiedy po Julię przychodzi Olga, daje się namówić na kawę. Czy Jacek nie umie dogadać się także z Olgą czy może jest odwrotnie? Jak w tym wszystkim czuje się Andżelika (Dominika Skoczylas)? Do lombardu przychodzi wedding-plannerka Justyna, która przygotowuje ślub i wesele Marty (Agata Szafrańska) i Wojtka. Kiedy w stojącym przed lombardem samochodzie pada akumulator, a Justyna musi pojechać na spotkanie w sprawie innego ślubu, Mariusz (Michał Chorosiński) oferuje pomoc. Okazuje się, że Justyna ma problem, z następnym klientem - jaki i co w tym wszystkim robi pracownik lombardu?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 130)

32-letnia Mirka niedawno stoczyła walkę z rakiem piersi - wygrała ją, ale jest po mastektomii i nie umie tego zaakceptować. Postanawia zrobić sobie rekonstrukcję piersi, ale jej mąż, Borys się sprzeciwia. Mirka jest tak bardzo nieszczęśliwa, że nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć pieniądze na operację. Ile przeszkód musi pokonać po drodze, co z tym zrobi Borys i czy w końcu uda jej się przeprowadzić operację? W lombardzie pojawia się Paweł, aktor lalkarz i brzuchomówca, który zastawia dwie piękne rzeźbione marionetki. Lolek (Jerzy Górski) stwierdza, że te mogą być wykonane przez znanego włoskiego rzeźbiarza i mieć dużą wartość. Czy rzeczywiście tak jest? I co z tą informacją zrobi Paweł? Znajomość Beni (Rita Weinar) i Hoffera kwitnie. Beton jest rozczarowany. Hoffer, chcąc pokazać, że zależy mu na Beni (Rita Weinar), jedzie do jej rodzinnego domu z kwiatami dla Zenobii. Pojawia się jednak Roman, który chcąć poznać bliżej przyszłego szwagra, upija go do nieprzytomności. Czy Benia (Rita Weinar) wybaczy Hofferowi tę wpadkę?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 131)

Edmund Chodkiewicz to dynamiczny 45-letni właściciel firmy budowlanej, który jest bliski bankructwa z powodu nieuczciwych wierzycieli. Aby przypomnieć jednemu z nich, że jest mu winny pieniądze, przy pomocy koparki zrzuca mu betonowy blok przed bramą posesji. Mężczyzna ma problemy nie tylko z pracownikami, ale także z policją z powodu incydentu. Czy uda mu się w końcu odzyskać należne mu pieniądze, a robotnicy zostaną w jego firmie? W lombardzie pojawia się Ilona z laptopem - jej mąż zginął, ratując topiące się dziecko. Kto pomoże wdowie po bohaterze, która nie ma za co żyć? Adek (Mateusz Murański) podczas spaceru z dzieckiem spotyka Alinę. Czy dziewczyna da się zaprosić na kolację, czy, wciąż dotknięta jego zachowaniem, odwdzięczy się i go wystawi?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 132)

Monika, energiczna 32-letnia pielęgniarka środowiskowa, opiekuje się starszym małżeństwem. Kiedy podczas pielęgnacji 80-latka dostaje ataku rwy kulszowej, dziewczyna dzwoni po swojego brata, aby jej pomógł i zawiózł ją do szpitala. Czy on, recydywista po odsiadce za rozboje, kradzieże i pobicia pomoże jej w opiece nad staruszkami? Skąd mężczyzna weźmie pieniądze na oddanie długu? Kto stanie w jego obronie, gdy gangsterzy będą chcieli go zastraszyć? Andżelika (Dominika Skoczylas), chcąc pomóc Jackowi w rehabilitacji, wykupuje sprzęt do ćwiczeń, zastawiony przez klienta. Gdy Mariusz (Michał Chorosiński) pomaga przynieść jej sprzęt do mieszkania, zostaje zaproszony, wraz z Julką i Olgą, na kolację. Czy spotkanie okaże się udane? W lombardzie pojawia się klientka, która zastawia przedmioty swojej córki do wywoływania duchów. Jeden z nich, tablicę ouija, znajdują w magazynie Marysia z Julką. Czy dziewczynkom uda się wywołać duchy?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 133)

Bartek i Dorota marzą o nowym mieszkaniu. Wpłacili już na nie zaliczkę, ale nie mają pieniędzy na zapłacenie pierwszej raty, ponieważ bank odmówił im kredytu. Jeśli nie uzbierają na czas wymaganej kwoty, przepadnie im i zaliczka i mieszkanie. Ich jedyną szansą jest sprzedaż rodzinnej parceli. Bartek jedzie na nią z chętnym klientem, aby pokazać mu istny „raj na ziemi”. Kiedy dojeżdżają na miejsce, okazuje się, że sąsiad Wiesiek zamknął szlabanem przejazd przez część drogi, którą uważa za swoja własność i żąda 10 tysięcy opłaty za jej używanie. Czy uparty chłop odpuści swoje żądania niezgodne z prawem? Czy Dorota i Bartek zdążą na czas z wpłatą raty na mieszkanie? Przygotowania do ślubu Marty (Agata Szafrańska) i Wojtka trwają w najlepsze. Przez zupełny przypadek przed lombardem dochodzi do spotkania i rozmowy dziewczyny z Lolkiem (Jerzy Górski). Jak zareagowali na siebie wzajemnie i czy to spotkanie wytrąciło ich z równowagi? Do lombardu przychodzi Nuta, muzyk grający disco polo. Chce zastawić keyboard, który nazywa pieszczotliwie Lucyllą. Nuta narzeka, że show biznes jest dla niego niełaskawy i że nie może się przebić. Czy Nuta rzeczywiście ma pecha, czy po prostu nie jest jednak zdolny?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 134)

16-letni Adam jest lekkoatletą – trenuje biegi. Jego ojciec, Waldemar, to były zawodnik, którego karierę przerwał wypadek. Teraz trenuje Adama i ma ambicję, by zrobić z niego mistrza. Adam nie daje już rady sprostać wymaganiom ojca – przetrenowuje się dla niego, a z powodu nieustających treningów przed mistrzostwami zaniedbuje swoją dziewczynę Magdę. Chłopak wpada na pomysł, jak poprawić swoją formę. Co zrobi, żeby osiągnąć wyniki zadowalające ojca? Czy uda mu się zdobyć medal? Maciek ma problemy z mieszkającą u niego matką. Co takiego robi Kornelia (Dorota Kamińska), że Maciek zaczyna się o nią martwić? Czy rzeczywiście ma powody do niepokoju? Kim jest Staszek, który pojawił się nagle w życiu kobiety?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 135)

70-letnia Bożena jest fotografką i właścicielką najstarszego zakładu fotograficznego w mieście. Niestety, czasy się zmieniły, technologia poszła do przodu i coraz mniej osób przychodzi do niej, aby zrobić zdjęcie. Starsza pani popada w kłopoty finansowe. Ścigana przez komornika postanawia sprzedać w lombardzie cały swój sprzęt. Komornik, który pojawia się w jej zakładzie jest wściekły na jej samowolkę. Twierdzi, że nie miała prawa sprzedać sprzętu, bo decyzją sądu już nie była jego właścicielką, dlatego decyduje się zająć jej rzeczy osobiste… Kto pomoże starszej pani w kłopotach z bezwzględnym urzędnikiem. Czy uda się ocalić zabytkowy sprzęt i zakład fotograficznym, który jest częścią historii miasta? Do lombardu przychodzi nawiedzona feministka Zuzanna, która sprzedaje w geście protestu pralkę – nie będzie więcej prać majtek i skarpetek swojego męża. Namawia Andżelikę (Dominika Skoczylas) na udział w spotkaniu Frontu Wyzwolenia Kobiet. Czy uda jej się przekabacić na swoja stronę pracownicę lombaru?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 136)

8-letnia Matylda rozmawia przez komunikator z tatą Jakubem, który wyjechał do pracy w Anglii. Dziewczynka bardzo za nim tęskni i na wieść o tym, że przyjedzie dopiero na święta, wybiega z płaczem z pokoju. Jej mama także bardzo cierpi, dlatego postanawia, że zrobią Jakubowi niespodziankę i przylecą do niego. Aby mieć pieniądze na bilety do Londynu, Żaneta zastawia w lombardzie biżuterię. Udaje im się zebrać gotówkę wystarczającą na bilety w jedną stronę. Kiedy docierają do mieszkania, gdzie mieszka tata Matyldy, drzwi otwiera nieznajoma kobieta. Kim jest i dlaczego mieszka z jej mężem? Czy Jakub wróci do Polski? Czy Matylda odzyska tatę? W lombardzie pojawia się Bernard. Chce zastawić pozłacany guzik, który jego zdaniem należy do Elvisa Presleya. Lolek (Jerzy Górski) nie chce przyjąć przedmiotu. Bernard wychodzi niepocieszony, ale po chwili wraca zdenerwowany – ktoś mu go ukradł! Czy guzik jest rzeczywiście autentyczny i co się z nim stało? W lombardzie pojawia się Romek. Benia (Rita Weinar) go wyrzuca, ale on wraca po jakimś czasie i informuje ją, że jej artysta ma nową muzę. Czy rzeczywiście Hofer zdradza Benię (Rita Weinar) z modelką, która mu pozuje?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 137)

24 letni Kuba jedzie szosą, gdy nagle z lasu wybiega mu wprost pod koła młoda piękna dziewczyna. Pod pachą ściska laptop i wygląda na mocno przerażoną. Zaskoczony Kuba zabiera ją do samochodu i wiezie do swojego domu. Przez całą drogę „pasażerka na gapę” nie odzywa się ani słowem – nadal wygląda na otępiałą i nieobecną. Gdy dziewczyna zasypia na kanapie, Kuba, przy pomocy znajomego hakera Krakena włamuje się do jej komputera… Co w nim znajdzie? Do lombardu przychodzi Kornecki, który chce zastawić pełen osprzęt i piankę do nurkowania. Maciek zachwyca się sprzętem i zazdrości mężczyźnie barwnego życia – przygód, podróżowania po świecie i nurkowania w pięknych miejscach. Dlaczego mężczyzna chce sprzedać sprzęt? W lombardzie zjawia się Kornelia (Dorota Kamińska), która tłumaczy Maćkowi, że powinna podjąć pracę w drugiej filii lombardu i mieć rękę na pulsie. Czy chłopak zgodzi się z jej tokiem myślenia? Adek (Mateusz Murański) postanawia zapomnieć o Patrycji – zaczyna nawet wracać do formy w podrywaniu dziewczyn. Jedną z nich – Violę poznajepodczas spaceru z synkiem. Czy dziewczyna jeszcze się z nim umówi?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 138)

30-letni Błażej wraca z Norwegii – jest szczęśliwy, bo za granicą udało mu się zarobić pieniądze na mieszkanie. Chłopak podczas kolacji z rodzicami swojej dziewczyny Renaty prosi ich o jej rękę. Ta jednak odrzuca zaręczyny i jest agresywna w stosunku do wszystkich. Następnego dnia oświadcza, że chce się wyprowadzić z domu. Czym spowodowane jest zachowanie Renaty? Dokąd się wyprowadzi? Skąd weźmie pieniądze na nowe życie? Do lombardu przychodzi Mikruta, artysta szczudlarz, który chce zastawić monocykl. Twierdzi, że jest artystą ulicznym i to jego sprzęt. Następnego dnia pojawia się Szymański ze szczudłami, które także chce zastawić. Czy obaj artyści się znają? Skąd mają taki sam sprzęt? Jacek próbuje już chodzić bez kul. Mariusz pomaga mu, przywożąc hantle do ćwiczeń. Wychodząc na miasto, Jacek spotyka dawnego znajomego z czasów przestępczych, który pracuje dla Kielaka. Jak skończy się to niespodziewane spotkanie?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 139)

17-letni Piotrek trenuje tańce towarzyskie – nie tylko kocha to, co robi, ale jest w tym świetny. Jego ojczym, 40-letni Jerzy Matecki nie podziela jego zainteresowania i zmusza do trenowania boksu. Mężczyzna tyranizuje całą rodzinę, bije także matkę Piotrka, kiedy ta staje w obronie syna. Tydzień przed turniejem despotyczny ojczym oddaje buty do tańca do lombardu. Czy matka Piotrka zdecyduje się odejść od kata? Czy Piotrek odzyska swoje buty i wolność? Do lombardu przychodzi Kabaret z Konopi i namawia Benię (Rita Weinar) na wzięcie udziału w ich show. Co z tą propozycją zrobi pracownica lombardu? Marta (Agata Szafrańska) razem z Justyną planują szczegóły ślubu. Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) przekonuje się do Wojtka, który zaproponował, żeby zamiast prezentów ślubnych goście wpłacali pieniądze na cel charytatywny. Justyna idzie do lombardu. Jak na jej widok zareaguje Lolek (Jerzy Górski)?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 140)

Blisko 40-letnia Matylda, mimo brania leków i poddaniu się serii bolesnych zabiegów, nie może zajść w ciążę. Jej partner Szymon proponuje, aby spróbowali metody in vitro, ale kobieta uważa, że nie stać ich na taki kosztowny zabieg. Matylda chciałaby adoptować dziecko, ale temu, z kolei sprzeciwia się Szymon. Matka mężczyzny – Jadwiga, sugeruje swojemu synowi, że problemem jest wiek Matyldy i odmawia pożyczenia pieniędzy na zabieg in vitro. Skąd „młodzi’ wezmą pieniądze na zabieg? A może Matylda i Szymon zdecydują się na wspólną adopcję? Darek i Beton bezskutecznie wypytują Ryżego o strzelaninę w parku. Kolejnego dnia, Ryży sam prosi o spotkanie. Przekazuje im dosyć istotne dla sprawy informacje. Co Ryży mówi policjantom? Komu udaje się wyciągnąć z Jacka, gdzie ukrywa się Kielak? Czy spotkanie z nim zakończy się dobrze? W lombardzie pojawia się Wera, która zastawia cosplayowy kostium. Wieczorem pod lombardem pojawia się Dżeka, która mówi, że kostium należy do niej i potrzebuje go na konkurs cosplayowy. Czy uda się rozstrzygnąć ten problem?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 141)

Alex, Cichy i Buba tworzą zespół rockowy i jak na rockmanów przystało – żyją szybko, burzliwie i nie przejmują się dniem jutrzejszym. Kiedy pewnego ranka budzą się w pokoju hotelowym po grubszej imprezie, okazuje się, że całonocna zabawa kosztowała ich kilkadziesiąt tysięcy złotych - dochód za dwa miesiące koncertowania. Okazało się, też, że muzycy nie zdemolowali restaurację i zrobili bałagan w pokoju, a pieniądze zniknęły... Hotel grozi im karami. Co się stało z pieniędzmi i czy uda im się je odnaleźć? Julka odwiedza Marysię. Kiedy Jacek przygotowuje im obiad, przychodzi Olga. Okazuje się, że w pracy dostała dwa dwuosobowe zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu. Namawia Jacka, aby z nimi poszedł. Czy Jacek pójdzie z nimi do kina? Jak, na fakt, że Olga coraz częściej spędza czas z tatą Marysi reagują Andżelika (Dominika Skoczylas) i Jacek? Lombard odwiedza Solski, kelner w renomowanej, drogiej restauracji. Potrzebuje pilnie siedmiuset złotych. Dlaczego akurat potrzebna jest mu taka kwota i skąd ten nerwowy pośpiech?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 3, odc. 142)

Do lombardu przychodzi Wilczyński, aby zastawić cenny obraz z dwudziestolecia międzywojennego – „Sen dziewczynki” znanej malarki Tatiany Leniwskiej. Niedługo później w lombardzie pojawia się Michalski, żeby sprzedać samochód. Pieniądze są mu potrzebne, ponieważ rodzinna poniemiecka willa, w której mieszka z żoną wymaga remontu. W czasie wypełniania dokumentów Michalski zauważa „Leniwską” wiszącą na ścianie biura. Jest w szoku i twierdzi, że to jego obraz i przekazuje informację, która jest dowodem na to, że mówi prawdę… W jaki sposób obraz zginął z domu Michalskiego? Skąd wziął się u Wilczyńskiego? Do lombardu przychodzi także Grażyna ze skrzynką narzędziową Ziutka (Henryk Gołębiewski), który złamał nogę w czasie pobytu zarobkowego w Anglii i jeździ na wózku. Zaraz za nią zjawia się Rolecki, który na prośbę Ziutka, chce odzyskać narzędzia, a głównie skrzynkę. Co takiego jest w skrzynce, że Ziutkowi i Roleckiemu tak bardzo zależy na jej odzyskaniu? Benia (Rita Weinar) chce wydzierżawić ziemię po ojcu, która leży odłogiem. Roman się nie zgadza, dochodzi między nimi do awantury… Jak skończy się awantura kłótnia?

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Bohaterami serialu są: właściciel Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych zawirowań. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci. Każdy odcinek to nowa, ciekawa historia. Serial z dużą dawką humoru, ale także okazji do wzruszeń i refleksji.

Aktualności

Gra memo

Najlepsze wyniki

 1. 1Artur21
 2. 2mateusz21
 3. 3Adam21
 4. 4Adam21
 5. 5Adam21
 6. 6Adam21
 7. 7Adam21
 8. 8Adam21
 9. 9Adam21
 10. 10Gizmo21
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik:

Graj w Ziutki

Najlepsze wyniki

 1. 1Pika1034
 2. 2mk950
 3. 3Piotr654
 4. 4491
 5. 5468
 6. 6Kuba442
 7. 7339
 8. 8325
 9. 9323
 10. 10276
Zagraj w Ziutki!
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik: