Lombard. Życie Pod Zastaw zdobywa Telekamerę Tele Tygodnia!

Odtwórz zwiastun

Lombard. Życie pod zastaw

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Bohaterami serialu są: właściciel Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych zawirowań.

Oglądaj online

Zwiastuny

Materiały dodatkowe

Pełne odcinki

Postaci

Kazimierz

Kazimierz

właściciel lombardu

Pracował w zakładach produkcji silników, ale w latach 90. stracił pracę i z konieczności założył lombard, inwestując w niego wszystkie oszczędności. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Obrotny, potrafi odpowiednio ustawić się do sytuacji. Z każdym się dogada i wyjdzie z najtrudniejszej opresji. Chciałby przejść na spokojną emeryturę, ale z drugiej strony trudno mu odpuścić prowadzenie lombardu. Najchętniej przekazałby biznes synowi Adrianowi (23), ale ten kompletnie się do tego nie nadaje. Jest nieodpowiedzialny i Kazimierz nie ma do niego zaufania. Nie chce więc zostawiać dzieła swojego życia na zniszczenie przez syna marnotrawnego. Oprócz Adriana Kazimierz ma jeszcze 20-letnią córkę Martę, która jest jego oczkiem w głowie. Dba o jej staranne wykształcenie, zapewnia życie na najwyższym poziomie. Jednocześnie stara się nadzorować jej kontakty towarzyskie i krzywo patrzy na jej wybory sercowe.

Marzena

Marzena

czterdziestolatka, nowa pracownica lombardu

Atrakcyjna kobieta w wieku ok. 40 lat, zamężna, matka dorastającego syna. Razem z mężem, który zmienił pracę – rozkręca oddział firmy z dziedziny HR - przyjechała z innego miasta. Ponieważ potrzebowała pracy, została zatrudniona przez Kazimierza w jego firmie. Dosyć szybko okaże się, że to dobra znajoma rodziny. Marzena to kobieta atrakcyjna wizualnie, ale zasadnicza i surowa, o nauczycielskim sznycie. Bardzo skrupulatna i wymagająca, o cechach osoby, która świetnie sprawdzi się w miejscu takim jak lombard. W arkana pracy wdraża ją Adek. Na początku trochę jej pomaga. Kiedy widzi, że Marzena nie da sobie w kaszę dmuchać, jego zapał stygnie, a kobieta zaczyna go irytować.

Mariusz

Mariusz

czterdziestolatek, pracownik lombardu

W pierwszym sezonie był kierownikiem lombardu i prawą ręką Kazimierza. Pozostawał w stałej opozycji do Adka, którego musiał utrzymać w ryzach. Nie potrafił także przekonać Kazimierza, by trzymał syna z dala od interesów, bo im szkodzi. Podkochiwał się w Andżeli - uważał, że zapewniłby stabilizację jej i jej córce. Pod koniec sezonu okazało się, że Mariusz posiadał tajemnicę – był tajnym agentem, który rozpracowywał rosyjską mafię.

Andżelika

Andżelika

dwudziestosiedmiolatka, pracownica lombardu

Prostolinijna, dosadna i bezpośrednia dziewczyna. Znakomita obserwatorka rzeczywistości. Doświadczona przez życie: ma dziesięcioletnią córkę Marysię. Wychowywała ją bez ojca, który siedział w więzieniu. Przez męża miała kłopoty z prawem. Potrafi się wykazać empatią wobec osób szczególnie potrzebujących wsparcia, ale kombinatorów i nieudaczników traktuje bardzo obcesowo. Doskonale zna blaski i cienie lombardu. Jej rodzina i ona sama nieraz musiała korzystać z usług świadczonych przez lombard. Pod koniec pierwszego sezonu, kiedy jej mąż opuścił więzienie, postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę. Niestety, kryminalna przeszłość męża Andżeliki dała o sobie znać i wskutek porachunków dziewczyna została postrzelona jako przypadkowa ofiara.

Lolek

Lolek

dwudziestopięciolatek, pracownik lombardu

Lolek to absolwent Wydziału Historii Sztuki, który znalazł pracę w lombardzie, gdzie potrzebna była osoba do wyceny antyków. Dobrze wychowany, nieśmiały, trochę naiwny idealista. Chętnie wysłuchuje historii ludzi, nie potrafi zachować dystansu i chce im pomagać. Z biegiem czasu zintegrował się z pracownikami lombardu i nie raz wykazał się znajomością dzieł sztuki, czym zaskarbił sobie szacunek Kazimierza. Podkochuje się w Marcie, córce właściciela lombardu. Sam na brak powodzenia u płci przeciwnej również nie narzeka.

Marta

Marta

dwudziestolatka, córka Kazimierza

Wzorowa studentka, eteryczna, oczko w głowie Kazimierza i totalne przeciwieństwo Adka. Humanistka, pisze wiersze. Studiuje filologię. Delikatnej urody, nieśmiała z charakteru. Kazimierz widziałby ją w wyższych sferach, jako żonę kogoś ważnego. Każdy najdrobniejszy sukces Marty Kazimierz przesadnie celebruje. Z własnych pieniędzy wydaje jej tomik poezji. Marta ma wielu adoratorów, ale Kazimierz skutecznie wszystkich przepędza. Ma wyobrażenie o idealnej córce, przykładnej, prawej i pruderyjnej – jednak Marta wcale taka nie jest. Jest normalną, choć nieśmiałą dziewczyną. Lubi towarzystwo, nie unika alkoholu. Marta, a zwłaszcza stosunek Kazimierza do niej, jest obiektem zazdrości Adka, który uważa się za gorszego syna, a Marta jego zdaniem nie zasługuje na tak wielkie fawory

Adek

Adek

dwudziestotrzylatek, syn Kazimierza

Kazimierz szykował go na swojego następcę do prowadzenia biznesu, ale Adek się do tego nie nadaje. Adkowi imponują pieniądze, wystawny styl bycia i afiszowanie się z bogactwem. Z trudem skończył zawodówkę samochodową. Z charakteru wrodził się w ojca – umie kombinować i ustawić się, ale korzysta z tych przymiotów tylko dla osiągnięcia przyjemności. Jego ulubionym zajęciem jest podrywanie dziewczyn w nocnych klubach. Postrzega siebie jako spadkobiercę Kazimierza. Pakuje się w kłopoty, które ukrywa przed ojcem, by nie narażać się na jego gniew i odcięcie od pieniędzy. Szczególnie zaszkodzi mu znajomość i „interesy” z gangsterem „Ryżym”.

Ziutek

Ziutek

Stały klient lombardu

Stały klient lombardu, który wynosi z domu rozmaite przedmioty, by „dostać dwie dyszki, bo go musi”. Po zastawione fanty przychodzi żona i je wykupuje – bez marży, po wieloletniej znajomości z pracownikami, którzy widzą beznadzieję sytuacji. Przyjmują od Ziutka rzeczy, bo wiedzą, że jeśli zastawi je gdzie indziej, to Grażyna nie da rady ich odzyskać. Często nawet dzwonią do niej z informacją, że „Ziutek znów był”. W drugim sezonie Ziutek zaskoczy pracowników lombardu ukrytymi talentami

W najbliższym odcinku

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 40)

Barbara cierpi na depresję po porodzie. Jej mąż Michał pracuje za granicą, a w domu z Barbarą mieszka jego matka – Wanda, która nie przepada za synową. Pewnego dnia Barbara przychodzi do lombardu, aby sprzedać biżuterię i telefon komórkowy. Po jej wyjściu okazuje się, że zostawiła coś jeszcze – wózek z dzieckiem. Pracownicy wzywają policję i pogotowie. Rozpoczynają się poszukiwania Barbary. Z Niemiec wraca jej mąż… Tymczasem Ziutek zostaje ukarany kilkutysięczną grzywną za swoje wykroczenia. Jego jedyną nadzieją jest znalezienie pracy. Próbuje podpytać o posadę w lombardzie. Za ladą pojawia się nowa osoba, jest nią Patrycja, młoda i bardzo atrakcyjna dziewczyna…

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 41)

Malwina, która kiedyś chciała zakupić ekspres pozostawiony w lombardzie, uwolniła się od męża tyrana i spełniła swoje marzenie. Kobieta otworzyła kawiarnię, w której podaje ekskluzywną kawę z Indonezji, Kopi Luwak. Interes kwitnie. Niestety, jej kawiarnia zostaje okradziona. Sprawcą kradzieży okazał się Waldi – złodziej, przestępca i były kolega „z branży” Jacka – męża Andżeliki. Kiedy pojawia się w lombardzie, aby spieniężyć łupy, trafia na Jacka, który rozpoznaje byłego wspólnika i wyrzuca go z lombardu. Złodziej przez przypadek zostawia w środku lombardu kawę Kopi Luwak. Pracownicy postanawiają odnaleźć właścicielkę ekskluzywnego napoju. Jacek zawarł umowę z Kazimierzem i dołącza do ekipy lombardu dopóki Andżelika nie wróci do pracy. Ciężko jednak znaleźć legalne zajęcie mając przeszłość kryminalisty. Jacek nie daje za wygraną i cały czas próbuje odzyskać zaufanie Andżeliki. Ziutek pojawia się w lombardzie w średniowiecznej zbroi, którą znalazł koło śmietnika. Okazało się, że zbroję wyrzuciła Jadźka – żona współczesnego rycerza, który zaniedbuje małżeńskie obowiązki.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 42)

Szef fabryki produkującej kryształy od pół roku wynagradza swoich pracowników swoimi produktami. Pani Jadwiga strajkuje przed zakładem wraz z innymi pracownikami. Próbuje zamienić w lombardzie swoją „pensję” na złotówki. Nie wie, że wcześniej w tym samym miejscu był jej szef, który chciał spieniężyć kryształy, żeby mieć na wypłaty. Kazimierz nie może kupić od niej niczego, bo wcześniej dokonał zakupu od Grzybowskiego. Załamana Jadwiga i jej mąż spotykają się z szefem związku zawodowego – okazuje się, że mimo uzyskania pieniędzy z lombardu, pensji nie dostał żaden z pracowników. Grzybowski oszukał Kazimierza. Pracownicy postanowili sami osądzić szefa. W tym samym czasie do lombardu wpadają zamaskowani mężczyźni i niszczą kryształy. Do akcji wkracza policja. Kazimierz spotyka Grzybowskiego pod ubezpieczalnią i żałuje , że mu uwierzył. Adek wdraża Patrycję do pracy i jednocześnie zaczyna z nią flirtować. W lombardzie pojawia się także Ziutek z drobnym sprzętem elektronicznym. Zbiera pieniądze na grzywnę. Grażyna prosi pracowników o pracę dla męża.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 43)

Paweł – ojciec Liliany, koleżanki Lolka z podstawówki, jest poszukiwaczem skarbów. Podczas jednej z wypraw badawczych, ze swoim wspólnikiem Sebastianem, ulega wypadkowi i w stanie śpiączki trafia do szpitala. Lilka znajduje w jego ubraniu złotą monetę i kontaktuje się z Lolkiem. Kiedy wspólnie ustalają pochodzenie monety, postanawiają na własną rękę dowiedzieć się o co wydarzyło się w na miejscu wypadku. Nie wiedzą, że obserwuje ich Sebastian, który nie ma dobrych intencji. Niewinna wyprawa do bunkra Lilki i Lolka zamienia się w koszmar. Marta wyjechała na wymianę studencką. Dziewczyna podtrzymuje kontakt z Lolkiem tylko przez internet. Lolek i Lilka, w zagrożeniu życia zbliżają się do siebie. W lombardzie pojawia się Hofer z figurką Wishnu. Kiedy przychodzi ją odebrać towarzyszy mu grupa grających i śpiewających wyznawców Hare Kriszna.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 44)

Daria budzi się w towarzystwie striptizera – Radka. Oboje mało pamiętają z wieczoru panieńskiego. Dziewczyna boi się, że doszło do zdrady. Kiedy przychodzi Aśka - koleżanka Darii, Radek domaga się dodatkowych pieniędzy, gdyż poprzedniej nocy stracił dwa zlecenia. Dostaje pierścionek zaręczynowy Darii, który zastawia w lombardzie. Po kłótni z narzeczonym dziewczyna próbuje odebrać biżuterię z lombardu. Okazuje się, że może zrobić to tylko Radek. „Zdradzony” chłopak nie tylko zauważa brak pierścionka, ale też odkrywa zdjęcia Darii śpiącej ze striptizerem. Zrywa zaręczyny i idzie po pierścionek do lombardu. Adek kontaktuje się z Radkiem, aby ustalić czyj jest pierścionek. Spotkanie obu panów kończy się awanturą. Daria analizuje całą sytuację i dochodzi do wniosku, że jej przyjaciółka ma powód, żeby rozdzielić ją i jej narzeczonego… Adek romansuje z Patrycją. Zachowanie dziewczyny jest dziwne – sama prowokuje szefa, żeby „za chwilę” go odepchnąć. Klientka, która jest świadkiem jednej z takich scen, nakłania Patrycję, by poszła z tym do sądu. W lombardzie nie koniec niespodzianek, ponieważ pęka rura i woda zalewa toaletę. Adek szuka hydraulika. Okazuje się, że stały bywalec lombardu – Ziutek, z wykształcenia jest hydraulikiem i może im pomóc.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 45)

Do schorowanej Elżbiety dzwoni wnuczek, Krzysio. Chce pożyczyć pieniądze. Przejęta telefonem kobieta zanosi do lombardu złoty lichtarz, aby zdobyć pieniądze. Pracownicy lombardu są przekonani, że starsza pani padła ofiarą przekrętu „na wnuczka”. Obserwują ją i obezwładniają mężczyznę, z którym się spotkała. Elżbieta ląduje w szpitalu. Wnuczek okazuje się być prawdziwy i wnosi zarzut o napaść. Kiedy idzie poinformować opiekunkę, że babcia jest w szpitalu odkrywa, że mieszkanie zostało okradzione, zniknęły też pieniądze. Krzysiek postanawia ustalić, czy babcia była stałą klientką lombardu. Andżelika sprawdza umowy i próbuje przekonać mężczyznę, żeby wycofał zarzuty przeciw Lolkowi. Kiedy Lolek idzie do mieszkania Elżbiety, żeby przeprosić Krzyśka zastaje podejrzanie zachowującą się opiekunkę…

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 46)

Małgosia to kobieta w średnim wieku, porzucona przez matkę i wychowująca się w domu dziecka. Od wielu lat, przy wsparciu swojego syna Wiktora, bezskutecznie próbuje odnaleźć rodzinę. Przypadkiem, dzięki złotemu kolczykowi wystawionemu w lombardzie trafia na trop Brygidy, która okazuje się być jej starszą siostrą. Brygida ma swój bardzo istotny powód, aby utrzymywać kontakt z odnalezioną siostrą. Małgosia jednak ma do niej żal, że mimo iż wiedziała o jej istnieniu nigdy jej nie odszukała. Postanawia jednak dać im szansę. Flirt Adka z Patrycją przeradza się w płomienny romans. Do czasu… Adek zostaje aresztowany i wyprowadzony w kajdankach przez policję z lombardu. Przyczyną jego aresztowania jest Patrycja…

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 47)

Karolina poznaje na portalu randkowym Johna – amerykańskiego żołnierza stacjonującego w Afganistanie. Mimo, że „spotykają się” tylko wirtualnie, zakochuje się w nim bez pamięci. Monika, jej córka jest pewna, że internetowy znajomy matki to oszust. Karolina jednak jest tak zadurzona, że wierzy we wszystko, co pisze John. Kiedy kobieta pojawia w lombardzie, aby zastawić cenne rzeczy, które wyniosła z domu. Córka Karoliny i Andżelika zaczynają działać, aby doprowadzić do zdemaskowania Johna. Kazimierz martwi się o Adriana, który siedzi w areszcie. Andżelika spławia żądną plotek dziennikarkę, która przychodzi, aby wyciągnąć z pracowników informacje na temat Adka. Do lombardu przychodzi mężczyzna z niemowlęciem w nosidełku. Andrzej, bo tak ma na imię, jest tak zajęty swoją pracą, że zostawia niemowlę w lombardzie na cały dzień. Andżelika ma wrażenie, że ktoś ją śledzi. Jej przeczucia nie są na wyrost. Dziewczyna jest w szoku, kiedy śledzącym okazuje się ktoś jej bliski.

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 48)

Mateusz od roku przebywa zarobkowo w Irlandii, ale mimo, że nie znalazł pracy, odwleka moment powrotu. Jego żona, Hanka, podejrzewa, że powodem jest inna kobieta. Ich syn Michał, który wierzy w uczciwość ojca, chce polecieć do niego, żeby sprawdzić co się dzieje. Próbuje różnymi sposobami zdobyć pieniądze na bilet, między innymi zastawiając w lombardzie kolekcję kapsli swojego ojca, ale niestety wzięcie towaru od małoletniego jest niezgodne z prawem. Kazimierz znajduje w lombardzie zagubiony przez Michała jeden kapsel. Zaintrygowany oddaje go rzeczoznawcy do ekspertyzy. Adrian został zatrzymany za próbę gwałtu na Patrycji. Kazimierz kontaktuje się z adwokatem, żeby ten podjął próbę wyciągnięcia syna z aresztu. W lombardzie zjawia się biznesmen Gajda, który informuje Kazimierza, że on także i w ten sam sposób został wrobiony w gwałt i szantażowany. Osobą, która go wrobiła w celu wyłudzenia pieniędzy była… Patrycja. Darek postanawia ją sprawdzić. Okazuje się, że Patrycja świetnie zna Ryżego. Czy to przypadek?

Lombard. Życie pod zastaw (sezon 2, odc. 49)

W czasie obławy na niebezpiecznych przestępców życie traci jeden z bandziorów oraz policjant Kamil. Wyrzuty sumienia dowódcy operacji, Sławka sprawiają, że odchodzi z policji i zaczyna mieć poważne problemy z alkoholem. Żeby zdobyć pieniądze na picie, wyprzedaje część domowych sprzętów w lombardzie. Staczanie się funkcjonariusza obserwuje jeden z bandziorów uczestniczących w feralnej akcji – Szpryca, brat zabitego gangstera. Wykupuje zastawione przez Sławka w lombardzie przedmioty, w tym także jego komórkę, mając nadzieję, że uda mu się wykorzystać je przeciwko byłemu policjantowi. Kiedy gangsterzy popełniają nowe przestępstwo, okazuje się, że podejrzany jest nie tylko Sławek, ale także były mąż Andżeli, Jacek. Tylko Darek może udowodnić ich niewinność… Kazimierz koncentruje się na wydostaniu Adka z aresztu. Lolek czeka na powrót Marty z zagranicznych wojaży. Lilka zawraca w głowie Lolkowi, która w bardzo sugestywny sposób okazuje mu wdzięczność za pomoc w sprowadzeniu ojca ze szpitala. Kazimierz jedzie po Martę na lotnisko. W drodze powrotnej są świadkami pocałunku Lilki z Lolkiem. Do lombardu przychodzi klient Wysocki, który chce sprzedać rurę do tańczenia, zabraną córce. Przekonany jest, że taniec na czymś takim zbyt jednoznacznie wskazuje na jej rozwiązłość.

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Bohaterami serialu są: właściciel Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych zawirowań. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci. Każdy odcinek to nowa, ciekawa historia. Serial z dużą dawką humoru, ale także okazji do wzruszeń i refleksji.

Aktualności

Gra memo

Najlepsze wyniki

  1. 1mateusz21
  2. 2Adam21
  3. 3Adam21
  4. 4Adam21
  5. 5Adam21
  6. 6Adam21
  7. 7Adam21
  8. 8Adam21
  9. 9Gizmo21
  10. 10Doggo21
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik: