Łowcy skarbów

Piękna i niezwykle odważna profesor historii – Sydney Fox – jest żądną wrażeń poszukiwaczką przygód. Przemierza świat, polując na zaginione dzieła sztuki.

Oglądaj w

TV Puls
  • Memories of Montmartre (odc. 21)
    dzisiaj, 22 lipca, 14:0012 45 min.
  • Nothing But the Truth (odc. 22)
    jutro, 23 lipca, 14:0012 45 min.
  • Memories of Montmartre (odc. 21)
    niedziela, 28 lipca, 7:5512 45 min.

W najbliższym odcinku

Memories of Montmartre (odc. 21)

Babcia Sydney – Isabelle – śpiewała niegdyś w słynnej paryskiej Moulin Rouge. Została wówczas oskarżona o kradzież medalionu, który w rzeczywistości podarował jej kochanek. Tuż przed drugą wojną światową, Isabelle straciła wszystko, łącznie z kochankiem – Philipem Ashcroftem – uważanym za angielskiego tajnego agenta. Ashcroft przemycił – tiarę zwaną „Sercem Europy”, którą Iwan Wielki podarował swojej żonie. Ashcroft został zamordowany, a tiara nigdy nie została odnaleziona. Sydney wyrusza w bardzo osobistą misję, aby odnaleźć „skradziony” medalion i oczyścić imię swojej babci.

Nothing But the Truth (odc. 22)

Jeden z byłych mentorów Sydney – profesor Chandler – umiera przed ukończeniem dzieła swojego życia, czyli odzyskania Kielicha Prawdy. Relikt ten, wykonany w XIII wieku przez syryjskiego mistyka i skradziony przez słynnego czerwono brodatego pirata, w końcu wpadł w ręce francuskiego dyplomaty, ale znów zaginął na prawie dwieście lat. Z notatkami Chandlera w ręku, Sydney i Nigel wyruszają do Paryża wypełnić misję życia zmarłego profesora.

Opis

Piękna i niezwykle odważna profesor historii – Sydney Fox – jest żądną wrażeń poszukiwaczką przygód. Przemierza świat, polując na zaginione skarby i skradzione dzieła sztuki. Sydney posiada niezwykłe umiejętności, dzięki którym potrafi odnaleźć to, czego od dawna poszukują jej zleceniodawcy. W ekscytujących i często bardzo niebezpiecznych podróżach towarzyszy jej asystent – intelektualista Nigel, który zdecydowanie bardziej wolałby jednak spędzić ten czas w bibliotece, analizując antyczne manuskrypty. Urzeczony pasją i odwagą Sydney, wspiera ją jednak w nawet najbardziej niebezpiecznych wyprawach. Razem stanowią doskonale dobrany – aczkolwiek często wpadający w tarapaty – zespół łowców skarbów.