Rodzinny Interes

„Rodzinny interes” to serial opowiadający o dwójce przyjaciół, którzy postanowili otworzyć warsztat samochodowy. Z kolei ich żony prowadzą mały salon fryzjerski „Bella Ella”.

Rodzinny interesRodzinny interes

Oglądaj w

TV Puls
 • Kłamstwa (odc. 4)
  wczoraj, 22 maja, 3:10N12 45 min.
 • Oldtimer (odc. 5)
  dzisiaj, 23 maja, 9:00N12 45 min.
 • Oldtimer (odc. 5)
  dzisiaj, 23 maja, 16:0012 45 min.

Oglądaj online

Postaci

Ryszard Wrzosek

Ryszard Wrzosek

Wychował się w domu dziecka

Od zawsze marzył o pełnej i prawdziwej rodzinie. Od najmłodszych lat opiekuńczy w stosunku do innych - owocem tej postawy jest przyjaźń z innym wychowankiem tego samego domu dziecka, Wojtkiem. Razem z nim prowadzi warsztat samochodowy „Majewski i Wrzosek”.

Zdominowany przez swoją żonę Elżbietę. Mają 25-letnią córkę Mirellę. 

Ciepły, stabilny i opanowany. Nieco naiwny i  łatwowierny. 

Elżbieta Wrzosek

Elżbieta Wrzosek

Żona Ryszarda

Razem z przyjaciółką Jolą prowadzi salon kosmetyczny „Bella Ella”, którego nazwa pochodzi od jej imienia. Lubi zarządzać firmą. Wszystko wie najlepiej, tym samym przypisuje sobie często rolę przywódcy – co nie zawsze podoba się Joli. 

Krótko trzyma Ryszarda. Jest władcza i zazdrosna - zwłaszcza o księgową z firmy męża, Violę. Bywa przytłaczająca dla córki Mirelli. 

Dynamiczna i temperamentna. 

 

Mirella Wrzosek

Mirella Wrzosek

Jedyna córka Ryszarda i Eli

Skończyła technikum fryzjerskie, ale nie czuje, że to jej powołanie. Ma bardzo dobrą relację z ojcem, któremu zwierza się z problemów. Matka ją dominuje - nie wierzy, że Mirella ma pomysł na siebie, dlatego wciąż próbuje układać jej życie. Przez to dziewczyna czuje się zagubiona. 

Skrycie marzy o wielkiej, prawdziwej miłości. 

 

Wojciech Majewski

Wojciech Majewski

Wychowanek tego samego domu dziecka co Ryszard

Mąż Joli i ojciec 16–letniego Sebastiana. 

Pełnił wysokie stanowisko w fabryce samochodów, ale praca wyniszczyła go psychicznie przez ciągły stres. Z dnia na dzień rzucił posadę i razem z Ryszardem otworzył warsztat samochodowy. Ma żyłkę biznesową - tam, gdzie widzi okazję, korzysta z niej, często zanim skonsultuje się z Ryszardem. 

Urokliwy, temperamentny, czasem porywczy. Podoba się kobietom. 

 

Jolanta Majewska

Jolanta Majewska

Żona Wojtka

Miała ambitne plany na przyszłość, jednak od pierwszego wejrzenia zakochała się w Wojtku i jemu podporządkowała swoje życie. 

Wspólniczka i przeciwieństwo Eli. Bardzo dobra fryzjerka, ale przez swój brak zorganizowania drażni Elżbietę. Na tym polu dochodzi do częstych mini konfliktów między kobietami. 

Ma bardzo dobrą relację z Mirellą, co jest powodem skrywanej zazdrości ze strony Elżbiety. Martwi się o syna Sebastiana, jednak ma z nim lepszy kontakt niż Wojtek. 

Klientki bardzo ją lubią i często się jej zwierzają. 

Sebastian Majewski

Sebastian Majewski

Nastoletni syn Wojtka i Joli

Przechodzi okres buntu, a jego rodzice wciąż zderzają się z jego wybrykami. Chodzi własnymi drogami, wymyka się wszelkim regułom i zasadom. Tak próbuje zwrócić na siebie uwagę ojca, z którym ma niełatwą relację. Skrycie zakochany w córce przyjaciół swoich rodziców, Mirelli.

 

Bronisław Majcherek

Bronisław Majcherek

Pracownik warsztatu „Majewski i Wrzosek”

Oddany swoim szefom, jest jak członek rodziny. Ma bardzo dobrą relację z młodszym mechanikiem, Dawidem.

Znany ze swoich śmiesznych powiedzonek, np.: „gdzie kucharek 6, tam 007 zgłoś się”, „tym chata bogata, co ukradnie tata”, „na pochyłe drzewo to Salomon nie naleje”, „jak sobie pościelisz, to mnie zawołaj”, „cicha woda po kisielu”, „kto pod kim dołki kopie, ten szybko awansuje”. Wdowiec, często wspomina swoją żonę Halinę. 

 

Dawid Rączka

Dawid Rączka

Młodszy pracownik warsztatu

Jeszcze się uczy pod okiem Bronka, częściej asystuje przy naprawach niż dostaje coś samodzielnego. Wesoły i pogodny, w rzeczywistości ma trudną sytuację w domu, z której nikomu się nie zwierza. Atrakcyjny, dobrze zbudowany, ma duże powodzenie u płci przeciwnej. Lubi się zabawić, ale nie wykorzystuje dziewczyn. Wciąż czeka na prawdziwą miłość. 

Violetta Zajączkowska

Violetta Zajączkowska

Księgowa warsztatu samochodowego

Bardzo atrakcyjna, przesadnie eksponuje swoją kobiecość. Drapieżna z wyglądu, zawsze wyzywająco ubrana i umalowana. 

Lubi robić wrażenie na mężczyznach - to daje jej poczucie pewności siebie. Na złość Eli próbuje uwieść Ryszarda. Nie ma zbyt dobrej relacji z drugim właścicielem warsztatu – Wojtkiem. 

Sprytna i przebiegła. 

 

Klaudia Zubczyk

Klaudia Zubczyk

Pomoc fryzjerska w salonie Eli i Joli, stylizuje paznokcie

Dobry pracownik, ale zdarzają się jej wpadki. Często pochłania ją zawartość telefonu – media społecznościowe, komunikatory itp. Klaudia została wychowana przez swoją babcię. Mieszka w mieszkaniu po niej i utrzymuje się ze skromnej pensji manikiurzystki oraz pomocy w „Bella Ella”. 

Wesoła i wygadana. 

 

Dariusz Witter

Dariusz Witter

Popularny aktor

znany szerszej publiczności z udziału w filmach i serialach. Wraz z żoną Anną przeprowadził się na przedmieścia, aby odpocząć od show biznesu. Kocha dobre i drogie samochody. Często pojawia się w warsztacie „Majewski i Wrzosek”, aby móc pełniej rozwijać swoją pasję, jaką jest motoryzacja. 

Celebryta o dobrym sercu, nie brak mu fantazji i splendoru.

 

W najbliższym odcinku

Kłamstwa (odc. 4)

Do Warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’ przyjeżdża zespół disco-polo, który jest w drodze na nagranie swojej pierwszej płyty. Gdy mechanicy naprawiają samochód, muzycy skupiają się na szlifowaniu piosenek. Tymczasem w Salonie ‘Bella Ella’ klientka organizuje babską imprezę, która pomoże jej siostrze wyjść z depresji związanej z rozwodem. Okazuje się, że wieczór, do którego nieoczekiwanie dołączyli muzycy zespołu, przyniósł informacje związane z rozpadem małżeństwa młodej kobiety. A w spokojnym wydawałoby się życiu rodziny Wojtka i Joli Majewskich pojawia się niespodziewany gość

Oldtimer (odc. 5)

Do Warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’ przyjeżdża Mateusz Górecki, który prosi mechaników, by wyremontowali jego stary samochód. Mężczyzna chce go sprzedać i finansowo pomóc w leczeniu ciężko chorej siostrzenicy. W znalezieniu kupca pomaga nowy sąsiad celebryta - Dariusz Witter (Dariusz Kordek). To on znajduje kolekcjonera, który decyduje się na zakup unikatowego auta. Tymczasem w Salonie ‘Bella Ella’ pojawiają się dwie dziewczynki, Ola i Ania, które chcą ściąć swoje piękne długie włosy. Przekonują fryzjerki, że do tego zmusza je głód i ubóstwo panujące w domu rodzinnym. Ale powód jest zupełnie inny…

Brzydkie kaczątko (odc. 6)

Do Warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’ przyjeżdża młoda i sławna Sibilla Koral, która spieszy się na spotkanie z wielbicielami. Mechanicy wyczuwają od niej alkohol. Ściągają na miejsce menagera artystki, który ma wyjaśnić sytuację. Tymczasem do Salonu ‘Bella Ella’ trafia Magda, nastolatka, która niespodziewanie dostała zaproszenie na studniówkę od najprzystojniejszego chłopaka w klasie. Fryzjerki staną na głowie, by z zaniedbanej dziewczyny wydobyć piękno i czar. Nie wszystkim ta zmiana przypadnie do gustu. Wojtkowi Majewskiemu ciotka Jadwiga zdradza fragment rodzinnej tajemnicy.

Mała miss (odc. 7)

Właścicielki Salonu ‘Bella Ella’ poznają Ilonę i jej małą córeczkę Amelkę. Młoda matka chce, by jej dziecko zrobiło karierę w show biznesie, więc chodzi z nią na wszelkiego typu castingi i zdobywa kolejne kontrakty reklamowe. Tymczasem w Warsztacie ‘Majewski i Wrzosek’ dochodzi do kradzieży. Klient ma pretensje do Ryszarda i Wojtka, że na terenie firmy zginęła kamera z bardzo ważnym nagraniem. Za to Elżbieta zaczyna podejrzewać, że jej mąż może mieć coś na sumieniu. W kobiecie rodzą się podejrzenia.

Auto dla ukochanej (odc. 8)

Do Warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’ przyjeżdża znajomy Ryszarda, Zbyszek Majak, który prosi o radę w sprawie kupna nowego samochodu. Wszyscy są przekonani, że mężczyzna szykuje prezent dla swojej żony, Mirki. Tymczasem właścicielki Salonu ‘Bella Ella’ decydują się na wzięcie udziału w konkursie fryzjerskim ogłoszonym przez portal branżowy..

Trudne decyzje (odc. 9)

Wiesław ma chore oczy i lekarz zaleca, aby przestał prowadzić samochód. Podobnie uważają żona, syn i wnuczek mężczyzny. Jednak starszy pan nie zamierza zrezygnować z niezależności, jaką daje mu auto. Prawda okazuje się dla niego bolesna. Tymczasem w Salonie ‘Bella Ella’ trwają przygotowania do wyjścia Mirelli do klubu, na wieczorną imprezę. Ela jest zachwycona i ma nadzieję, że jej córka znów zacznie spotykać się ludźmi i zapomni o ucieczce sprzed ołtarza.

Wyjazd integracyjny (odc. 10)

Do Salonu ‘Bella Ella’ przychodzi Renata Michalak. Kobieta jest przekonana, że jej mąż chce od niej odejść, bo podczas wyjazdu integracyjnego związał się z koleżanką z pracy. Tym bardziej, że Paweł zachowuje się dziwnie i unika rozmów z żoną. Tymczasem w Warsztacie ‘Majewski i Wrzosek’ Dawid (Patryk Janas) zauroczony sympatyczną klientką Żanetą dokonuje w jej aucie kolejnych napraw, o których nie informuje swoich szefów. Za to Viola (Magdalena Modra-Krupska) zaprasza Dariusza Wittera (Dariusz Kordek) na kawę i próbuje wysondować, czy aktor jest zainteresowany zainwestowaniem w branżę motoryzacyjną…

Nawigacja (odc. 11)

22-letnia Patrycja Niepołomska pożycza auto od swojego chłopaka, jednak nie może poradzić sobie z nawigacją, która wywozi ją w okolice warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’. Mechanicy pomagają Patrycji, przy okazji odkrywając pewną tajemnicę. Z kolei w salonie ‘Bella Ella’ pojawia się pracowniczka korporacji Agnieszka, która chce sobie zrobić zabieg na zniszczone dłonie. Syn Wojtka i Eli – Sebastian nie może się pogodzić z tym, że Mirelli podoba się młody mechanik Dawid.

Trzy kolory (odc. 12)

18-letnia Marcelina jest gnębiona i szantażowana przez koleżanki z klasy. Dziewczynie z pomocą przychodzi Klaudia, która jest świadkiem dramatu nastolatki. Niestety, interwencja Klaudii tylko pogarsza sytuację Marceliny. Tymczasem do warsztatu przyjeżdża ksiądz, prosząc o jak najszybsze naprawienie swojego samochodu. Jaką tajemnicę kryje auto duchownego?

Zemsta ochroniarza (odc. 13)

Robert Wojaczek pracuje jako ochroniarz i kierowca, jednak nie dogaduje się ze swoim szefem, który od kilku miesięcy zalega mu z wypłatą. Kiedy sekretarka rysuje auto właściciela firmy, mężczyzna zrzuca winę na ochroniarza i wyrzuca go z pracy. Robert znajduje jednak sposób, by odzyskać zaległe pieniądze i zemścić się na szefie. Tymczasem w salonie ‘Bella Ella’ pojawia się gwiazda Instagrama Julia. Okazuje się, że ma to zarówno swoje dobre jak i złe strony. W domu Majewskich dochodzi do konfliktu między Wojtkiem a Jolą.

Wojna rozwodowa (odc. 14)

Ewa Parzycka dzieli się z fryzjerkami swoimi problemami małżeńskimi. Kobieta jest w trakcie rozwodu. Małżonkowie toczą ze sobą wojnę i nie mogą się dogadać w sprawie podziału majątku. Wkrótce przekonają się, jak bardzo byli zaślepieni. W warsztacie ‘Majewski i Wrzosek’ pojawia się była dziewczyna Dawida – Andżelika. W domu Majewskich nadal panuje napięta atmosfera. Jola chce dowiedzieć się czegoś więcej o przeszłości ciotki i o matce Wojtka.

Fałszywy przyjaciel (odc. 15)

Artur i Piotr przyjaźnią się od dziecka. Pewnego dnia Artur oddaje pożyczony od Piotra samochód w fatalnym stanie. Od tego momentu ich przyjaźń staje pod znakiem zapytania. Do salonu ‘Bella Ella’ przychodzi pani Hanna wraz z wnuczką Dominiką. Fryzjerki próbują się dowiedzieć dlaczego dziewczyna jest opryskliwa i nadąsana. Z kolei Ryszard postanawia spełnić swoje wielkie marzenie z dzieciństwa.

Rajdowiec (odc. 43)

W warsztacie „Majewski i Wrzosek” zjawia się znajomy Wojtka (Marek Krupski) – Radek, który przywiózł do naprawy nietypowy pojazd – gokarta swojego syna Natana. Wkrótce mechanicy odkrywają, że ktoś celowo popsuł przewody hamulcowe w pojeździe. Kto jest za to odpowiedzialny i dlaczego? Dawida wciąż prześladują domowe problemy. Kto zdecyduje się pomóc chłopakowi? Tymczasem Wrzoskowie zostają zaproszeni na kolację do domu Witterów. Okazuje się, że po tym spotkaniu wiele się zmieni w ich relacjach? Co takiego się wydarzy?

Trudne powroty (odc. 44)

Weronika od wielu lat wychowuje się w rodzinie zastępczej, prowadzonej przez Olgę i Edwarda. Jej biologiczna matka jest w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok morderstwa. Jednak pewnego dnia kobieta pojawia się w mieście i postanawia spotkać się z córką. Czy ich spotkanie to dobry pomysł? Tymczasem mechanicy z warsztatu „Majewski i Wrzosek” – Bronek (Roman Szczeblewski) i Dawid (Patryk Janas) wykazują się niebywałą odwagą. Dlaczego?Ciotka Jadwiga przychodzi do salonu i prosi Jolę (Marta Zgutczyńska), żeby ta pomogła jej zdobyć wybaczenie Wojtka (Marek Krupski). Okazuje się, że kobieta ma dla niego ważną wiadomość. Jaką? Z kolei w warsztacie pojawia się Witter (Dariusz Kordek), który ma dla Ryszarda (Ireneusz Dydliński) pewną zaskakującą informację. O co może chodzić?

Rozstania (odc. 45)

Mechanicy z warsztatu „,Majewski i Wrzosek” – Bronek (Roman Szceblewski) i Dawid (Patryk Janas) dostają zlecenie poza warsztatem. Nieświadomie zostają przez to wciągnięci w złożone rozgrywki pomiędzy klientem a jego żoną.. Tymczasem w salonie „Bella Ella” pojawia się 8-letni chłopiec – Antek. Zaskoczone jego obecnością fryzjerki postanawiają się nim zająć do czasu pojawienia się jego rodziców. Jednak sprowadzenie opiekunów okazuje się bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Dawid zabiega o kontakt z Mirellą (Marlena Burian). Dziewczyna pojawia się w warsztacie, ale nie jest pewna czy chce spotykać się z młodym mechanikiem. W sprawę angażuje się Viola (Magdalena Modra-Krupska). Czy sprytna księgowa uświadomi dziewczynie, kogo ta naprawdę kocha i z kim będzie szczęśliwa?

Zakazany taniec (odc. 46)

W salonie „Bella Ella” pojawia się 21-letnia Jagoda, która przygotowuje się do pierwszego w życiu występu w zawodach sportowo-tanecznych. Okazuje się jednak, że dziewczyna ukrywa swoją pasję przed babcią. Dlaczego? Fryzjerki próbują się tego dowiedzieć. Wkrótce Jagoda ulega wypadkowi i prawda wychodzi na jaw. Pan Bronek (Roman Szczeblewski) jest pod coraz większym urokiem matki Dawida (Patryk Janas). Jednak wkrótce sprawy się komplikują. Mirella (Marlena Burian) idzie za głosem serca, co z pewnością nie spodoba się jej rodzicom.

Uciekinier (odc. 47)

40-letni Janusz przywozi do warsztatu „Majewski i Wrzosek” samochód dostawczy z plandeką, w którym zepsuło się sprzęgło. Dawid (Patryk Janas) odkrywa, że na pace auta ukrywa się nastolatek – Damian. Chłopak jest zmarznięty i głodny. Mówi, że uciekł z domu dziecka. Dawid bez wahania decyduje się mu pomóc. Czy będzie tego żałował? W salonie „Bella Ella” pojawia się klient, który lubi masaże głowy. Klaudia (Andrea Lasota) i Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) nie spodziewają się kim naprawdę jest. Tymczasem Jola (Marta Zgutczyńska) wraz z Jadwigą wyruszają w podróż, która może zmienić życie całej rodziny Majewskich.

Opętana (odc. 48)

Edyta zauważa, że jej córka Nadia dziwnie się zachowuje. Dziewczyna tłumaczy to zwykłą chandrą. Kiedy jednak w ataku szału w szkole wybija krzesłem okno i dostaje ataku histerii, jej matka postanawia działać. Edyta postanawia skorzystać z usług znalezionego w internecie egzorcysty. Tymczasem w warsztacie „Majewski i Wrzosek” pojawiają się właściciele niemal identycznych samochodów. Co spowodowało, że chcą sobie skoczyć do gardeł? Pan Bronek (Roman Szczeblewski) coraz lepiej dogaduje się z matką Dawida (Patryk Janas) – Justyną. Para w końcu wybiera się na randkę. Co na to Dawid? Wkrótce w mieszkaniu Bronka pojawia się niespodziewany gość. Kto to i co tam robi? Jak wpłynie to na znajomość Bronka i Justyny?

Opis

„Rodzinny interes” to serial opowiadający o dwójce przyjaciół z dzieciństwa Wojtku i Ryszardzie (Marek Krupski i Ireneusz Dydliński), którzy wychowali się w domu dziecka, a po latach postanowili otworzyć warsztat samochodowy. Pracuje tu niezawodny duet mechaników: młody Dawid (Patryk Janas), który uczy się fachu przy doświadczonym Bronku (Roman Szczeblewski). Bardzo ważną rolę odegra tajemnicza i przebiegła księgowa, Viola (Magdalena Modra-Krupska). Częstym gościem warsztatu będzie celebryta, Dariusz Witter, który skrywa pewną tajemnicę – w tej roli Dariusz Kordek. Żony właścicieli warsztatu Ela i Jola (Katarzyna Taracińska-Badura Marta Zgutczyńska) wspólnie prowadzą mały, cieszący się renomą salon fryzjerski „Bella Ella”. Oba zakłady mieszczą się w bliskim sąsiedztwie, przy ulicy Słonecznej.

 

Serial w ciepły, czasem zabawny sposób będzie wprowadzać widza w świat głównych bohaterów, jednocześnie przedstawiając w każdym odcinku inną historię klientów warsztatu i salonu. Wątki z warsztatu samochodowego będą bardziej sensacyjne, z kolei w salonie kosmetycznym widzowie zobaczą więcej wzruszających, często przeplatanych humorem, historii. Poznamy m.in. perypetie pewnej panny młodej z niebieskimi włosami i losy dziewczynek, które będą chciały obciąć swoje piękne, długie warkocze – w jakim celu? W warsztacie zamieszanie wywoła klient, któremu z samochodu  zginie kamerka z pewnym kontrowersyjnym filmem. Dużo emocji wzbudzi pojawienie się bezwzględnych porywaczy, a pomoc nadejdzie z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Aktualności

Quiz

;

Gra memo

;

Najlepsze wyniki

 1. 1Izabela21
 2. 2Kwid200221
 3. 3Hela21
 4. 4Bizela21
 5. 5Bizela21
 6. 6f.d22
 7. 7Izeek22
 8. 8Hela23
 9. 9Hela23
 10. 10Ja23
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik: