Rodzinny Interes

„Rodzinny interes” to serial opowiadający o dwójce przyjaciół, którzy postanowili otworzyć warsztat samochodowy. Z kolei ich żony prowadzą mały salon fryzjerski „Bella Ella”.

Rodzinny interesRodzinny interes

Oglądaj w

TV Puls
 • Zemsta ochroniarza (odc. 13)
  dzisiaj, 21 marca, 9:0012 45 min.
 • Zemsta ochroniarza (odc. 13)
  dzisiaj, 21 marca, 16:0012 45 min.
 • Wojna rozwodowa (odc. 14)
  dzisiaj, 21 marca, 17:0012 45 min.
PULS2
 • Brzydkie kaczątko (odc. 6)
  poniedziałek, 25 marca, 20:00N12 45 min.
 • Mała miss (odc. 7)
  poniedziałek, 25 marca, 21:00N12 45 min.
 • Auto dla ukochanej (odc. 8)
  poniedziałek, 25 marca, 22:00N12 45 min.

Oglądaj online

Postaci

Ryszard Wrzosek

Ryszard Wrzosek

Wychował się w domu dziecka

Od zawsze marzył o pełnej i prawdziwej rodzinie. Od najmłodszych lat opiekuńczy w stosunku do innych - owocem tej postawy jest przyjaźń z innym wychowankiem tego samego domu dziecka, Wojtkiem. Razem z nim prowadzi warsztat samochodowy „Majewski i Wrzosek”.

Zdominowany przez swoją żonę Elżbietę. Mają 25-letnią córkę Mirellę. 

Ciepły, stabilny i opanowany. Nieco naiwny i  łatwowierny. 

Elżbieta Wrzosek

Elżbieta Wrzosek

Żona Ryszarda

Razem z przyjaciółką Jolą prowadzi salon kosmetyczny „Bella Ella”, którego nazwa pochodzi od jej imienia. Lubi zarządzać firmą. Wszystko wie najlepiej, tym samym przypisuje sobie często rolę przywódcy – co nie zawsze podoba się Joli. 

Krótko trzyma Ryszarda. Jest władcza i zazdrosna - zwłaszcza o księgową z firmy męża, Violę. Bywa przytłaczająca dla córki Mirelli. 

Dynamiczna i temperamentna. 

 

Mirella Wrzosek

Mirella Wrzosek

Jedyna córka Ryszarda i Eli

Skończyła technikum fryzjerskie, ale nie czuje, że to jej powołanie. Ma bardzo dobrą relację z ojcem, któremu zwierza się z problemów. Matka ją dominuje - nie wierzy, że Mirella ma pomysł na siebie, dlatego wciąż próbuje układać jej życie. Przez to dziewczyna czuje się zagubiona. 

Skrycie marzy o wielkiej, prawdziwej miłości. 

 

Wojciech Majewski

Wojciech Majewski

Wychowanek tego samego domu dziecka co Ryszard

Mąż Joli i ojciec 16–letniego Sebastiana. 

Pełnił wysokie stanowisko w fabryce samochodów, ale praca wyniszczyła go psychicznie przez ciągły stres. Z dnia na dzień rzucił posadę i razem z Ryszardem otworzył warsztat samochodowy. Ma żyłkę biznesową - tam, gdzie widzi okazję, korzysta z niej, często zanim skonsultuje się z Ryszardem. 

Urokliwy, temperamentny, czasem porywczy. Podoba się kobietom. 

 

Jolanta Majewska

Jolanta Majewska

Żona Wojtka

Miała ambitne plany na przyszłość, jednak od pierwszego wejrzenia zakochała się w Wojtku i jemu podporządkowała swoje życie. 

Wspólniczka i przeciwieństwo Eli. Bardzo dobra fryzjerka, ale przez swój brak zorganizowania drażni Elżbietę. Na tym polu dochodzi do częstych mini konfliktów między kobietami. 

Ma bardzo dobrą relację z Mirellą, co jest powodem skrywanej zazdrości ze strony Elżbiety. Martwi się o syna Sebastiana, jednak ma z nim lepszy kontakt niż Wojtek. 

Klientki bardzo ją lubią i często się jej zwierzają. 

Sebastian Majewski

Sebastian Majewski

Nastoletni syn Wojtka i Joli

Przechodzi okres buntu, a jego rodzice wciąż zderzają się z jego wybrykami. Chodzi własnymi drogami, wymyka się wszelkim regułom i zasadom. Tak próbuje zwrócić na siebie uwagę ojca, z którym ma niełatwą relację. Skrycie zakochany w córce przyjaciół swoich rodziców, Mirelli.

 

Bronisław Majcherek

Bronisław Majcherek

Pracownik warsztatu „Majewski i Wrzosek”

Oddany swoim szefom, jest jak członek rodziny. Ma bardzo dobrą relację z młodszym mechanikiem, Dawidem.

Znany ze swoich śmiesznych powiedzonek, np.: „gdzie kucharek 6, tam 007 zgłoś się”, „tym chata bogata, co ukradnie tata”, „na pochyłe drzewo to Salomon nie naleje”, „jak sobie pościelisz, to mnie zawołaj”, „cicha woda po kisielu”, „kto pod kim dołki kopie, ten szybko awansuje”. Wdowiec, często wspomina swoją żonę Halinę. 

 

Dawid Rączka

Dawid Rączka

Młodszy pracownik warsztatu

Jeszcze się uczy pod okiem Bronka, częściej asystuje przy naprawach niż dostaje coś samodzielnego. Wesoły i pogodny, w rzeczywistości ma trudną sytuację w domu, z której nikomu się nie zwierza. Atrakcyjny, dobrze zbudowany, ma duże powodzenie u płci przeciwnej. Lubi się zabawić, ale nie wykorzystuje dziewczyn. Wciąż czeka na prawdziwą miłość. 

Violetta Zajączkowska

Violetta Zajączkowska

Księgowa warsztatu samochodowego

Bardzo atrakcyjna, przesadnie eksponuje swoją kobiecość. Drapieżna z wyglądu, zawsze wyzywająco ubrana i umalowana. 

Lubi robić wrażenie na mężczyznach - to daje jej poczucie pewności siebie. Na złość Eli próbuje uwieść Ryszarda. Nie ma zbyt dobrej relacji z drugim właścicielem warsztatu – Wojtkiem. 

Sprytna i przebiegła. 

 

Klaudia Zubczyk

Klaudia Zubczyk

Pomoc fryzjerska w salonie Eli i Joli, stylizuje paznokcie

Dobry pracownik, ale zdarzają się jej wpadki. Często pochłania ją zawartość telefonu – media społecznościowe, komunikatory itp. Klaudia została wychowana przez swoją babcię. Mieszka w mieszkaniu po niej i utrzymuje się ze skromnej pensji manikiurzystki oraz pomocy w „Bella Ella”. 

Wesoła i wygadana. 

 

Dariusz Witter

Dariusz Witter

Popularny aktor

znany szerszej publiczności z udziału w filmach i serialach. Wraz z żoną Anną przeprowadził się na przedmieścia, aby odpocząć od show biznesu. Kocha dobre i drogie samochody. Często pojawia się w warsztacie „Majewski i Wrzosek”, aby móc pełniej rozwijać swoją pasję, jaką jest motoryzacja. 

Celebryta o dobrym sercu, nie brak mu fantazji i splendoru.

 

W najbliższym odcinku

Brzydkie kaczątko (odc. 6)

Do Warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’ przyjeżdża młoda i sławna Sibilla Koral, która spieszy się na spotkanie z wielbicielami. Mechanicy wyczuwają od niej alkohol. Ściągają na miejsce menagera artystki, który ma wyjaśnić sytuację. Tymczasem do Salonu ‘Bella Ella’ trafia Magda, nastolatka, która niespodziewanie dostała zaproszenie na studniówkę od najprzystojniejszego chłopaka w klasie. Fryzjerki staną na głowie, by z zaniedbanej dziewczyny wydobyć piękno i czar. Nie wszystkim ta zmiana przypadnie do gustu. Wojtkowi Majewskiemu ciotka Jadwiga zdradza fragment rodzinnej tajemnicy.

Mała miss (odc. 7)

Właścicielki Salonu ‘Bella Ella’ poznają Ilonę i jej małą córeczkę Amelkę. Młoda matka chce, by jej dziecko zrobiło karierę w show biznesie, więc chodzi z nią na wszelkiego typu castingi i zdobywa kolejne kontrakty reklamowe. Tymczasem w Warsztacie ‘Majewski i Wrzosek’ dochodzi do kradzieży. Klient ma pretensje do Ryszarda i Wojtka, że na terenie firmy zginęła kamera z bardzo ważnym nagraniem. Za to Elżbieta zaczyna podejrzewać, że jej mąż może mieć coś na sumieniu. W kobiecie rodzą się podejrzenia.

Auto dla ukochanej (odc. 8)

Do Warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’ przyjeżdża znajomy Ryszarda, Zbyszek Majak, który prosi o radę w sprawie kupna nowego samochodu. Wszyscy są przekonani, że mężczyzna szykuje prezent dla swojej żony, Mirki. Tymczasem właścicielki Salonu ‘Bella Ella’ decydują się na wzięcie udziału w konkursie fryzjerskim ogłoszonym przez portal branżowy..

Trudne decyzje (odc. 9)

Wiesław ma chore oczy i lekarz zaleca, aby przestał prowadzić samochód. Podobnie uważają żona, syn i wnuczek mężczyzny. Jednak starszy pan nie zamierza zrezygnować z niezależności, jaką daje mu auto. Prawda okazuje się dla niego bolesna. Tymczasem w Salonie ‘Bella Ella’ trwają przygotowania do wyjścia Mirelli do klubu, na wieczorną imprezę. Ela jest zachwycona i ma nadzieję, że jej córka znów zacznie spotykać się ludźmi i zapomni o ucieczce sprzed ołtarza.

Wyjazd integracyjny (odc. 10)

Do Salonu ‘Bella Ella’ przychodzi Renata Michalak. Kobieta jest przekonana, że jej mąż chce od niej odejść, bo podczas wyjazdu integracyjnego związał się z koleżanką z pracy. Tym bardziej, że Paweł zachowuje się dziwnie i unika rozmów z żoną. Tymczasem w Warsztacie ‘Majewski i Wrzosek’ Dawid (Patryk Janas) zauroczony sympatyczną klientką Żanetą dokonuje w jej aucie kolejnych napraw, o których nie informuje swoich szefów. Za to Viola (Magdalena Modra-Krupska) zaprasza Dariusza Wittera (Dariusz Kordek) na kawę i próbuje wysondować, czy aktor jest zainteresowany zainwestowaniem w branżę motoryzacyjną…

Nawigacja (odc. 11)

22-letnia Patrycja Niepołomska pożycza auto od swojego chłopaka, jednak nie może poradzić sobie z nawigacją, która wywozi ją w okolice warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’. Mechanicy pomagają Patrycji, przy okazji odkrywając pewną tajemnicę. Z kolei w salonie ‘Bella Ella’ pojawia się pracowniczka korporacji Agnieszka, która chce sobie zrobić zabieg na zniszczone dłonie. Syn Wojtka i Eli – Sebastian nie może się pogodzić z tym, że Mirelli podoba się młody mechanik Dawid.

Trzy kolory (odc. 12)

18-letnia Marcelina jest gnębiona i szantażowana przez koleżanki z klasy. Dziewczynie z pomocą przychodzi Klaudia, która jest świadkiem dramatu nastolatki. Niestety, interwencja Klaudii tylko pogarsza sytuację Marceliny. Tymczasem do warsztatu przyjeżdża ksiądz, prosząc o jak najszybsze naprawienie swojego samochodu. Jaką tajemnicę kryje auto duchownego?

Zemsta ochroniarza (odc. 13)

Robert Wojaczek pracuje jako ochroniarz i kierowca, jednak nie dogaduje się ze swoim szefem, który od kilku miesięcy zalega mu z wypłatą. Kiedy sekretarka rysuje auto właściciela firmy, mężczyzna zrzuca winę na ochroniarza i wyrzuca go z pracy. Robert znajduje jednak sposób, by odzyskać zaległe pieniądze i zemścić się na szefie. Tymczasem w salonie ‘Bella Ella’ pojawia się gwiazda Instagrama Julia. Okazuje się, że ma to zarówno swoje dobre jak i złe strony. W domu Majewskich dochodzi do konfliktu między Wojtkiem a Jolą.

Wojna rozwodowa (odc. 14)

Ewa Parzycka dzieli się z fryzjerkami swoimi problemami małżeńskimi. Kobieta jest w trakcie rozwodu. Małżonkowie toczą ze sobą wojnę i nie mogą się dogadać w sprawie podziału majątku. Wkrótce przekonają się, jak bardzo byli zaślepieni. W warsztacie ‘Majewski i Wrzosek’ pojawia się była dziewczyna Dawida – Andżelika. W domu Majewskich nadal panuje napięta atmosfera. Jola chce dowiedzieć się czegoś więcej o przeszłości ciotki i o matce Wojtka.

Fałszywy przyjaciel (odc. 15)

Artur i Piotr przyjaźnią się od dziecka. Pewnego dnia Artur oddaje pożyczony od Piotra samochód w fatalnym stanie. Od tego momentu ich przyjaźń staje pod znakiem zapytania. Do salonu ‘Bella Ella’ przychodzi pani Hanna wraz z wnuczką Dominiką. Fryzjerki próbują się dowiedzieć dlaczego dziewczyna jest opryskliwa i nadąsana. Z kolei Ryszard postanawia spełnić swoje wielkie marzenie z dzieciństwa.

Wygrana (odc. 16)

Szczepan, lokalny cwaniaczek, kradnie samochód teściowej i stara się go „zalegalizować” przy pomocy mechaników z warsztatu ‘Majewski i Wrzosek’. Marika wygrywa na loterii pokaźną sumę pieniędzy. Mimo że nie odebrała jeszcze nagrody zadłuża się na parędziesiąt tysięcy. Wojtek chce rozwijać firmę, tymczasem Viola oskarża go o mobbing.

Ostatnia podróż (odc. 17)

Waldemar umiera i zostawia testament trójce swoich dzieci. Niestety tylko najmłodszy syn chce spełnić wolę ojca. Tymczasem dzieci Teresy i Marioli planują ślub. Przyszłe teściowe nienawidzą się i prowadzą ze sobą rywalizację. Mirella namawia Sebastiana, żeby podkradł ojcu auto i podwiózł ją w pewne miejsce. Nie zdradza jednak gdzie, a raczej do kogo, ma zawieźć ją Sebastian.

Starsza panna młoda (odc. 18)

69-letnia Wanda Klimek, stała klientka salonu ‘Bella Ella’, zakochała się w 67-letnim Kazimierzu. Para postanawia się pobrać, jednak nie podoba się to dzieciom kobiety. Wkrótce Wanda dowiaduje się przykrej prawdy o przeszłości swojego ukochanego… Znajomy mechaników – taksówkarz Krystian – ma kłopoty: ktoś ciągle majstruje w jego aucie. Wkrótce w warsztacie ‘Majewski i Wrzosek’ pojawiają się niechciani goście. W domu Majewskich Jola coraz bardziej ma dość ciotki Jadwigi.

Pomyłki losu (odc. 19)

Magda zawozi syna Kacpra na SOR. Kobieta mówi mężowi, że dziecko zostało pobite w szkole. Okazuje się jednak, że Magda nie mówi całej prawdy. Tymczasem Klaudia odkrywa, że mężczyzna z którym się umawia, jest mężem jej klientki. Jola wspiera Klaudię w trudnych chwilach.

Przemiana (odc. 20)

27-letnia klientka salonu ‘Bella Ella’, Katarzyna Wojtyniuk, wkrótce zamierza wyjść za mąż. Jednak z dnia na dzień rzuca pracę na poczcie i zmienia swoje życie o 180 stopni. Zachowanie kobiety niepokoi jej narzeczonego Piotra. W warsztacie ‘Majewski i Wrzosek’ pojawia się 23-letni Karol. Mechanicy szybko odkrywają, że silnik jego samochodu jest „podkręcany”. Wkrótce dowiadują się też, dlaczego. Tymczasem Wojtek i Dariusz Witter planują wspólny interes, ale Jola nie jest tym zachwycona.

Bursztynowa afera (odc. 21)

Sebastian (Jost Sołtysiewicz) przez przypadek odkrywa, że w samochodzie naprawianym w warsztacie jego ojca, ukryty jest bursztyn pochodzący z przemytu. Chłopak, namówiony przez kolegę, postanawia sprzedać trefny towar na czarnym rynku. Nie podejrzewa, że właściciele będą chcieli odzyskać swoją własność. Tymczasem Viola (Magdalena Modra-Krupska) i Rysiek (Ireneusz Dydliński) spędzają całą noc w warsztacie, zamknięci przez nieuważnego pracownika. Sprytna księgowa wykorzystuje tę okoliczność, by zasiać w szefie ziarno niepewności, odnośnie postępowania jego wspólnika…

Pani Ludwika (odc. 22)

W salonie „Bella Ella” pojawia się ekscentryczna Pani Ludwika. Staruszka jest sympatyczna, wygadana, ma nienaganne maniery i ogromne poczucie humoru. Jednak Jola (Marta Zgutczyńska) zaczyna dostrzegać u klientki coraz bardziej niepokojące zachowania. Jaką tajemnicę kryje kobieta? Tymczasem w domu Majewskich eskaluje konflikt pomiędzy Jolą i Jadwigą. Jola powoli traci cierpliwość do wiecznie chorej ciotki…

Niezdrowa fascynacja (odc. 23)

W warsztacie „Majewski i Wrzosek” pojawia się kobieta, która się chwali, że jej mąż jest strażakiem. Jest z niego dumna i chce, by o jego pracy dowiedział się cały świat. Namawia nawet swoją przyjaciółkę, by przygotowała o nim artykuł. Jak zakończy się ta historia? Czy mężczyzna jest szczery ze swoją żoną? Tymczasem do salonu „Bella Ella” przychodzi Oskar, który prosi, by zrobić mu taką fryzurę, żeby wyglądał jak kobieta. Jego przyjaciel Marcel robi mu zdjęcie i umieszczają je w sieci. W tym samym czasie Bronek (Roman Szczeblewski) obchodzi kolejną rocznicę śmierci swojej ukochanej żony Haliny. Jola (Marta Zgutczyńska) próbuje wymóc na mężu, by ciotka Jadwiga wyprowadziła się z ich sypialni.

Opis

„Rodzinny interes” to serial opowiadający o dwójce przyjaciół z dzieciństwa Wojtku i Ryszardzie (Marek Krupski i Ireneusz Dydliński), którzy wychowali się w domu dziecka, a po latach postanowili otworzyć warsztat samochodowy. Pracuje tu niezawodny duet mechaników: młody Dawid (Patryk Janas), który uczy się fachu przy doświadczonym Bronku (Roman Szczeblewski). Bardzo ważną rolę odegra tajemnicza i przebiegła księgowa, Viola (Magdalena Modra-Krupska). Częstym gościem warsztatu będzie celebryta, Dariusz Witter, który skrywa pewną tajemnicę – w tej roli Dariusz Kordek. Żony właścicieli warsztatu Ela i Jola (Katarzyna Taracińska-Badura Marta Zgutczyńska) wspólnie prowadzą mały, cieszący się renomą salon fryzjerski „Bella Ella”. Oba zakłady mieszczą się w bliskim sąsiedztwie, przy ulicy Słonecznej.

 

Serial w ciepły, czasem zabawny sposób będzie wprowadzać widza w świat głównych bohaterów, jednocześnie przedstawiając w każdym odcinku inną historię klientów warsztatu i salonu. Wątki z warsztatu samochodowego będą bardziej sensacyjne, z kolei w salonie kosmetycznym widzowie zobaczą więcej wzruszających, często przeplatanych humorem, historii. Poznamy m.in. perypetie pewnej panny młodej z niebieskimi włosami i losy dziewczynek, które będą chciały obciąć swoje piękne, długie warkocze – w jakim celu? W warsztacie zamieszanie wywoła klient, któremu z samochodu  zginie kamerka z pewnym kontrowersyjnym filmem. Dużo emocji wzbudzi pojawienie się bezwzględnych porywaczy, a pomoc nadejdzie z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Aktualności

Quiz

;

Gra memo

;

Najlepsze wyniki

 1. 1Izabela21
 2. 2Bizela21
 3. 3Bizela21
 4. 4Izeek22
 5. 5Ja23
 6. 623
 7. 7Iza23
 8. 8Emma24
 9. 9Pisin24
 10. 10Kiki25
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik: