Jesteś tutaj

Spartakus: Krew i piach

Odcinki

  • Legendysezon 1, odc. 3Gladiatorzy są podekscytowani, gdy pod koniec treningu dowiadują się o zbliżających się walkach na arenie. Batiatus nie jest zadowolony ze swoich gladiatorów. Kilka dni później zostaje ogłoszona lista walczących ze sobą gladiatorów. Spartakus zostaje zakwalifikowany do walki z Varro. Crixus próbuje nawiązać kontakt z Naevią, która ostatecznie zabiera go do sypialni Lucretii. W wieczór przed walką podczas przyjęcia Spartakus atakuje Crixusa na oczach zgromadzonych gości. Walka zostaje przerwana i kontynuowana następnego dnia. Crixus z łatwością pokonuje Spartakusa.
  • Otchłańsezon 1, odc. 4Po przegranej walce, Batiatus informuje Spartakusa, że nikt nie chce go oglądać na arenie. Lucretia boi się o bezpieczeństwo Batiatusa. Mąż zapewnia ją, że ochrania go Barca. Między Crixusem a Naevią dochodzi do nieporozumienia. W międzyczasie Spartakus przystępuje do walki, której jedyną zasadą jest przeżyć. Spartakusowi udaje się wygrać. Następnie, w rozmowie z Batiatusem, proponuje mu układ, w którym Batiatus postawi dużą sumę pieniędzy na jego przeciwnika, a on da się zabić podczas walki. W zamian Batiatus za wygrane pieniądze odnajdzie Surę i sprowadzi ją do Ludus.
  • Igrzyska cieniasezon 1, odc. 5Wrogowie - Spartakus i Crixus - podejmują się zadania pokonania mistrza Theokolesa nazywanego „Cieniem śmierci”. Przed walką, Spartakus próbuje znaleźć wspólny język ze swoim wrogiem, jednak Crixus pozostaje niewzruszony, gdyż nie chce dzielić się późniejszą chwałą. W tym samym czasie ranny Batiatus kontynuuje dochodzenie w sprawie zamachu na swoje życie i dokonuje krwawej zemsty na Ovidiusie i jego rodzinie. Na arenie Theokoles zostaje ostatecznie pokonany przez Spartakusa, Crixus zostaje ciężko ranny.
  • Delikatne sprawysezon 1, odc. 6Barca i Spartakus wyobrażają sobie swoją przyszłość, z dala od Ludus. Crixus, ledwie żywy po niemal śmiertelnej dla niego walce, dostaje leki i jest w śpiączce. Spartakus podczas wypróbowywania nowej broni do walk, kradnie sztylet. Spartakus wykorzystuje swoje zwycięstwo, by kupić gladiatorom wino i kobiety. Tymczasem Batiatus jest zaniepokojony wieścią o tym, że podobno syn Ovidiusa nadal żyje. Dochodzi do spotkania Sury ze Spartakusem.
  • Sprawy istotnesezon 1, odc. 7Spartakus, po śmierci żony, znajduje się na rozdrożu. Podczas nieobecności Barci, Pietros walczy bez opiekuna i nie jest w stanie poradzić sobie z brutalnym Gnaeusem. Tymczasem Varro odwiedza żona z synem. Mówi mężowi, że została zgwałcona. Doctore stara się poznać prawdę nagłego odejścia Barci z Ludu. Pietros popełnia samobójstwo. Spartakus postanawia skupić się na swoim życiu gladiatora.
  • Symbol braterstwasezon 1, odc. 8Spartakus kontynuuje swoje panowanie jako mistrz Kapui. Batiatus przejmuje sześciu nowych rekrutów. Ilithyia wybiera jednego z nich, by zaimponować sobie w towarzystwie. Na przyjęciu, w zamian za pomoc, Ilithyia obiecuje wybrankowi wolność. Crixus widzi, że Segavox próbuje udusić Spartakusa i udaremnia jego zamiar. Spartakus i Crixus znów zacieśniają więzi między sobą.
  • Ladacznicasezon 1, odc. 9Bogata szlachcianka i kuzynka senatora Marcusa – Licinia – odwiedza Rzym, by zobaczyć walkę Spartakusa. Lucretia, pamiętając o tym, że Spartakus nie był z kobietą od czasu, gdy jego żona stała się niewolnicą, instruuje niewolnicę – Mirę – jak ma się nim zająć. Spartakus ofertę odrzuca. Ilithyia, podejrzewając co zamierza jej przyjaciółka, również planuje erotyczne spotkanie. Rozwścieczony i zazdrosny Crixus odkrywa pułapkę zastawioną przez Lucretię, która sprowadza Ilithyię do łóżka Spartakusa. Ilithyia wstrząśnięta tym skandalem, zabija Licinię. Tymczasem w innym miejscu ludus, plan Batiatusa, by zabić Seloniusa jest podważony przez Ashura. Żona i syn Varro znikają. Naevia kradnie strażnikowi klucz.
  • Dary dla gościsezon 1, odc. 10Spartakus i Crixus są wybrani do walki, w której Crixus widzi dla siebie szansę na odzyskanie swojej pozycji. Batiatus zaprasza Spartakusa do udziału z nim w grze planszowej. Naevia ma kłopoty z powodu klucza, który ukradła, by zorganizować sobie schadzkę z Crixusem. Na przyjęciu Ilithyia, nawiedzana przez wspomnienia o morderstwie, uwodzi Numeriusa. W walce Numerius zmusza Spartakusa, by ten zabił swojego jedynego przyjaciela – Varro. Oszalały z rozpaczy Spartakus wraca do swojej celi, w której Mira stara się go pocieszyć.

Postacie

Opis

Spartakus: Krew i piach
Rodzaj: 
akcja
/
Kraj: 
USA, USA
,
Rok produkcji: 
2010
Góra strony
18

Potępiony przez społeczeństwo, wtrącony do niewoli, a następnie wcielony do szkoły gladiatorów - Spartakus - pokonuje swoich oprawców i obmyśla plan zemsty. Zdradzony przez wszystkich, skazany na życie w brutalnym świecie, w którym krew i śmierć są główną rozrywką musi walczyć nie tylko siłą mięśni, ale również uważać na wszechobecne zdradę, korupcję i niebezpieczne piękno. Żeby przeżyć musi pokonać wszystkie swoje słabości. Musi stać się kimś więcej niż gladiator. Musi stać się legendą...

Obsada

Andy Whitfield, John Hannah, Lucy Lawless, Manu Bennett, Peter Mensah, Viva Bianca, Jai Courtney, Nick Tarabay, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Daniel Feuerriegel, Stephen Lovatt
Reżyser: 
Chris Martin-Jones

Konkursy/h1>

Video

Polecamy również

Uwikłana

akcja

Atrakcyjna pani detektyw i jednocześnie samotna matka – Harlee Santos (Jennifer Lopez) codziennie stawia czoło przestępczemu światu. Jej najbliższe...

Uwikłana