Jesteś tutaj

Trzynasty Apostoł

Odcinki

  • Bliźniętasezon 1, odc. 1Trzydziestoletni Gabriel Antinori jest jezuitą, profesorem teologii i członkiem Kongregacji Prawdy - oddział Kościoła, który bada rzekomą obecność zjawisk paranormalnych. Gabriel Antinori jest nawiedzany przez przeszłość, której nie może sobie przypomnieć. Jego jedynym wspomnieniem z lat dziecięcych jest moment, w którym stracił matkę w niewyjaśnionych okolicznościach. Miał wtedy zaledwie dziewięć lat. Gabriel jest sierotą wychowaną przez swojego wuja i prałata Demetrio Antinoriego, który jest również starszym członkiem Kongregacji Prawdy. To za jego sprawą, Gabriel dostaje swój pierwszy, paranormalny przypadek – lewitujące, sześcioletnie bliźniaki. Jezuita nie jest jedynym zainteresowanym rozwiązaniem tej zagadki, na miejscu spotyka Claudię Munari - ładną i czarującą psychoterapeutkę, która wierzy, że wszystko ma swoje racjonalne wytłumaczenie. Razem próbują dociec prawdy, która okazuje się wychodzić daleko poza ich racjonalne i religijne przekonania. Gabriel zaczyna podejrzewać, że Kongregacja Prawdy nie zajmuje się badaniem paranormalnych zjawisk samych w sobie, tylko poszukuje sposobu na pokonanie tajemniczego wroga, który czai się za ich kulisami i ma jasny cel, którego on na razie nie pojmuje...
  • Klątwasezon 1, odc. 2Gabriel i Claudia, zadowoleni ze swojej współpracy, kontynuują ją. Tym razem z własnej woli... Kongregacja Prawdy szykuje się do wyznaczenia nowego szefa Dyrekcji Zgromadzenia. Isaia, który zajmuje się przygotowaniami, czuję, że nikt bardziej nie zasługuje na to miejsce niż Gabriel. Jednak Kongregacja przyznaje je dr Munari, który wnosi znaczący wkład do badań. Tymczasem Gabriel i Claudia pracują nad sprawą domniemanego zjawiska hiperlipidemi. Młoda studentka z prywatnego kolegium Św. Doroty dla dziewcząt, wydaje się płakać krwią. Podczas śledztwa, Gabriel niespodziewanie odkrywa serie niebezpiecznych rysunków, które mogą sieć terror i śmierć w kolegium. Śledczy próbują dowiedzieć się kim jest sprawca i jakie są jego motywacje. Jezuita w ostatnim momencie ratuje ostatnią przewidywaną ofiarę, jednak podczas tego nawiedza go wspomnienie z nocy, w której utracił matkę. Gabriel dochodzi do wniosku, że nie może dłużej ignorować tajemnic przeszłości zakopanych w jego głowie. Prosi Claudie, by pomogła mu zejść do jego prywatnego piekła.
  • Przepowiednie śmiercisezon 1, odc. 3Claudia wstrząśnięta wydarzeniami z prywatnego kolegium dla dziewcząt oraz brakiem ich racjonalnego wytłumaczenia, postanawia zbadać przeszłość Gabriela. Jednak Demetrio nie wierzy w niewyjaśnione możliwości bratanka i z całą stanowczością twierdzi, że jego umysł płata mu figle z powodu stresu i obsesji na punkcie własnej przeszłości. W dodatku wuj obawia się, że Claudia jest przyczyną jego bredni oraz realnym i możliwym zagrożeniem dla kariery kapłańskiej Gabriela. Gabriel spotyka Eugenio Mustera – człowieka ze zdolnościami parapsychologicznymi, który prosi go o pomoc w uratowaniu dziewczyny przed pewną śmiercią. Okazuje się, że dla młodego jezuity, spotkanie z Musterem zmieni więcej niż byłby w stanie przypuszczać. Eugenio jest świadomy, że Gabriel zaczął odkrywać swój dar, więc wspiera go i wyjaśnia, że nie jest to nic złego. Spotkanie uświadamia Gabrielowi, że ma wiele wspólnego z Musterem, dlatego chce wiedzieć więcej o nim, o jego konflikcie z Kongregacją Prawdy i sporze z wujem. Włamuje się do biblioteki, co nie uchodzi uwadze Isaia, który informuje o tym pozostałych. Tymczasem Gabriel ma coraz więcej pytań pozostawionych bez odpowiedzi i obawy, że ludzie którzy go śledzą mogą być tymi samymi, którzy kiedyś porwali Mustera.
  • Inne życiesezon 1, odc. 4Po fizycznej traumie, szesnastoletni Stefano zaczyna mieć retrospekcje, które wydają się należeć do nazistowskiego żołnierza. Dzień po dniu, te wspomnienia, stopniowo wypierają jego własne, okradając go z osobistej historii i zmieniając jego osobowość. Gabriel i Claudia podejmują się śledztwa w tej niezwykłej sprawie, nie spowodowanej przez chorobę psychiczną. Czyją osobowość przejmuje Stefano? Jeśli rzeczywiście należała do nazistowskiego żołnierza, dlaczego wróciła? Jakie niedokończone sprawy zostały po tej stronie? Do czego miłość go zawróciła? Gabriel i Claudia prowadząc tą sprawę zbliżyli się do siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a dzięki Stefano, są świadkami historii miłosnej, która wykracza poza czas i śmierć. Tymczasem Isaiasz zazdrosny o pozycję Gabriela, próbuje przekonać Pietro – jego najlepszego ucznia, by zdobył dla niego dowody na wykroczenia swojego nauczyciela. Pietro staje przed trudnym wyborem – lojalność czy kariera. W międzyczasie Gabriel, z pomocą Alonzo, odkrywa, że spółka, do której należał dom bliźniaków z pierwszego odcinka jest nazwą, którą zapamiętał Muster podczas swojego uprowadzenia – Bonifacio. Nazwa łączy się jeszcze z kimś...z Giordano Bruno, słynnym filozofem postrzeganym przez Kościół za heretyka i spalonym na stosie... Czy to jest w takim razie firma prześladowcza? A jeśli tak to jaki jest jej cel?
  • Rachelesezon 1, odc. 5Dziewczyna po dziesięciu latach nieobecności wraca do wioski położonej na uboczu. Wygląda jakby czas się dla niej zatrzymał, jest dokładnie taka jak w dniu zniknięcia. Cudowny powrót wydaje się być związany z serią tajemniczych zgonów, jakie następują w okolicy. Czy wszystkiemu winna jest Rachele? I dlaczego nie wróciła wcześniej? Gabriel bada tajemnicę otaczającą powrót dziewczyny. Claudia postanawia do niego dołączyć. Jej pomoc okazuje sie kluczowa nie tylko dla rozwiązania sprawy... Claudia przyznaje, że zaczęła analizować przeszłość, która doprowadza do furii Gabriela. On sam uznaje, że teraz bardziej niż kiedykolwiek, musi dostać się w głąb siebie i odkryć to co jest przez niego tak długo tłumione i wypierane. Inspektor Marini, który doprowadził do spotkania Claudii i Gabriela, traci życie w niepokojący i niezwykły sposób.

Postacie

Opis

Trzynasty Apostoł
Rodzaj: 
akcja_new
/
Kraj: 
Włochy
,
Rok produkcji: 
2011
Góra strony
16

Główny bohater serialu - Gabriel Antinori jest młodym księdzem i profesorem teologii, który wykłada na uniwersytecie. W swojej pracy koncentruje się na badaniu i przekraczaniu granic pomiędzy nauką, wiarą i zjawiskami paranormalnymi. Kieruje nim chęć poznania tajemnic życia, w tym celu współpracuje z instytucją o nazwie „Kongregacja Prawdy”. Pierwszym przypadkiem, który bada są lewitujące, sześcioletnie bliźniaki. Na miejscu spotyka Claudię Munari - ładną i czarującą psychoterapeutkę, która wierzy, że wszystko ma swoje racjonalne wytłumaczenie. Wzajemna fascynacja zacieśnia ich współpracę. Razem próbują dociec prawdy, która okazuje się wychodzić daleko poza ich racjonalne i religijne przekonania. Gabriel zaczyna podejrzewać, że „Kongregacja Prawdy” nie zajmuje się badaniem paranormalnych zjawisk samych w sobie, tylko poszukuje sposobu na pokonanie tajemniczego wroga, który czai się za ich kulisami i ma jasny cel, którego on na razie nie pojmuje...

Obsada

Claudio Gioè, Claudia Pandolfi, Luigi Diberti

Konkursy/h1>

Video