Jesteś tutaj

GWIAZDY SERIALU TV PULS „LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW” W KARYKATURZE

Telewizja Puls przygotowała kolejną niespodziankę dla fanów serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Artystka Olga Królak, współtwórczyni m.in. nominowanego do Oscara® hitu „Twój Vincent”, stworzyła karykaturę z trzema postaciami serialu. Bohaterów wybrali fani w internetowej sondzie na profilu „Lombardu…” na Facebooku.

Fabuła serialu TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw” osnuta jest wokół klientów tytułowego lombardu i przedmiotów, które przynoszą pod zastaw. Nie mniej ważni są pracownicy lombardu – i właśnie troje z nich pojawiło się w serialowej karykaturze. Są to: Andżelika, Mariusz i Adek, grani przez Dominikę Skoczylas, Michała Chorosińskiego i Mateusza Murańskiego. Autorką karykatury jest artystka Olga Królak, jedna z animatorek z głośnego hitu „Twój Vincent”.

- Postaci z serialu „Lombard. Życie pod zastaw” są pełnokrwiste, każda z nich jest inna i na swój indywidualny sposób interesująca. To idealni bohaterowie do ukazania w karykaturze. Postać Mariusza jest bardzo tajemnicza, dlatego umiejscowiłam go nieco w cieniu, na uboczu. Najwięcej pracy miałam przy postaci Andżeliki, która jest nieoczywista: kobieca i wrażliwa, a jednocześnie ma silną osobowość. Zawadiacki styl bycia Adka ma się wyróżniać, dlatego nie miałam wątpliwości, że powinna być to centralna, „najgłośniejsza" postać na karykaturze. Mam nadzieję, że wszystkie cechy bohaterów udało mi się uchwycić. Pracę wykonałam techniką malarstwa cyfrowego, czyli piórkiem na tablecie graficznym.- powiedziała autorka karykatury, Olga Królak.

Karykaturę będzie można wygrać niebawem w konkursie na fanpage serialu na Facebooku, pod adresem: https://www.facebook.com/Lombard.ZyciePodZastaw/

„LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW” – SEZON 3

„Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Produkcję docenili widzowie, przyznając jej Telekamerę „Tele Tygodnia” 2018 w kategorii „serial fabularno-dokumentalny”. Bohaterami serialu są: właściciel lombardu Kazimierz, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie będą stanowić wątki kolejnych odcinków.
W roli głównej występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in. Henryk Gołębiewski, Michał Chorosiński, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska i inni. Do obsady trzeciego sezonu dołączyła Dorota Kamińska.
Producentem wykonawczym jest Studio A.

Premiery odcinków tylko w TV Puls, od poniedziałku do piątku o 19:00

Olga Królak - choć studia ukończyła na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, od zawsze interesowała się malarstwem, rysunkiem oraz szeroko pojętym dizajnem. Jest ilustratorką książek dla dzieci, karykaturzystką, projektuje i tworzy przedmioty codziennego użytku oraz odnawia antyczne meble. Lubi nieoczywiste rozwiązania i projekty typu "ZRÓB TO SAM". W zeszłym