Jesteś tutaj

HENRYK GOŁĘBIEWSKI DOŁĄCZA DO OBSADY SERIALU TELEWIZJI PULS „LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW”

Telewizja Puls i Studio A, producent serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, zdradzają kolejne informacje na temat projektu. W jedną z postaci wcieli się Henryk Gołębiewski – kultowy aktor znany z filmu „Edi” Piotra Trzaskalskiego. W „Lombardzie…” wystąpi u boku Zbigniewa Buczkowskiego. Premiera tej jesieni, tylko w TV Puls!

„Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Jak swój udział w projekcie opisuje Henryk Gołębiewski? Dla mnie każda rola jest ważna, ale tej w serialu „Lombard. Życie pod zastaw” nie mogłem się już doczekać – tym bardziej, że ekipa jest wspaniała, reżyser jest mi znany, bo już z nim realizowałem inne projekty, Zbyszka też znam (Buczkowskiego – przyp.), więc pracuje mi się po prostu łatwiej. Atmosfera na planie też jest świetna – powiedziałHenryk Gołębiewski.

Kogo gra aktor?– W serialu gram Ziutka, stałego klienta lombardu, który przynosi rozmaite przedmioty pod zastaw, dlatego, że ma pewne potrzeby, o których sam mówi „,mnie musi”. Nie chcę zdradzać jakie, choć pewnie można się domyślić... Gdyby nie żona Grażyna, to pewnie mój bohater miałby dużo gorzej w życiu. Pracownicy lombardu znają mnie już dobrze, więc przyjmują ode mnie te wszystkie rzeczy, ale raczej dlatego, żeby nie robić Grażynie dodatkowych kłopotów – zdradza Henryk Gołębiewski i dodaje: – Moja rola ma wątki komediowe, a Ziutek to w gruncie rzeczy dobry człowiek, tylko z problemami. Na razie miałem jeden dzień zdjęciowy, ale ponieważ mój bohater, tak jak powiedziałem, jest stałym klientem, to mam nadzieję, że tych dni zdjęciowych będę miał dużo więcej – śmieje się aktor.

 Henryk Gołębiewski zadebiutował na dużym ekranie jako czternastolatek w filmie dla dzieci i młodzieży „Abel, twój brat” (1970) Janusza Nasfetera. Wystąpił też w filmach Stanisława Jędryki „Podróż za jeden uśmiech” czy „Stawiam na Tolka Banana”. W dorobku ma mnóstwo ról drugoplanowych („Sara”, „Dzień świra”, „Zemsta”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Pod Mocnym Aniołem”). Za znakomitą kreację w filmie „Edi” Piotra Trzaskalskiego był nominowany do Nagrody Orła.

„LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW” - OPIS SERIALU. Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, a często także niebezpieczne. Idealne do pokazania w serialu. Już jesienią widzowie TV Puls zobaczą te emocje w najnowszej produkcji „Lombard. Życie pod zastaw”. To pierwszy polski serial rozgrywający się w środowisku właścicieli lombardu – absolutna nowość na rodzimym rynku telewizyjnym. Producentem wykonawczym jest Studio A. Bohaterami serialu „Lombard. Życie pod zastaw” są: właściciel lombardu Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie, ukazane przez pryzmat zastawianych przedmiotów, będą stanowić wątki kolejnych odcinków. W lombardzie pojawiają się więc zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, którym brakuje na imprezę i zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu chętnie zaglądają złodzieje i policjanci, a taże zwariowani poszukiwacze okazji. Serial będzie w każdym odcinku prezentował inną historię, nierzadko kryminalną, nie zabraknie także sytuacji humorystycznych. Premiera tylko w TV Puls, już tej jesieni.