Jesteś tutaj

Lombard. Życie pod zastaw z udziałem Katarzyny Pakosińskiej

W środę 21 października o 19:00 TV Puls zaprasza na premierę 332. odcinka serialu „Lombard. Życie pod zastaw” z gościnnym udziałem Katarzyny Pakosińskiej! Artystka wcieli się w światowej sławy śpiewaczkę operową - ekstrawagancką i roztargnioną Małgorzatę Waliszewską. Co sprowadza ją do lombardu?

Małgorzata Waliszewska (Katarzyna Pakosińska) podróżuje po Polsce czerwonym kabrioletem z pieskiem yorkiem o imieniu Elżunia. Jadąc na prywatny koncert diva postanowiła zwiedzić piękną Polskę, w której dawno nie była, i… zabłądziła, a w międzyczasie wyładował jej się telefon. I tak, zupełnym przypadkiem, trafia do lombardu na Cichej, w którym dyżuruje Andżelika (Dominika Skoczylas) a z zastawem przyszedł stały klient, Krystek (Kacper Kuryś). Oboje nie są melomanami, więc kompletnie nie mają pojęcia, jak wielka sława zaszczyciła ich swoją obecnością. Diva pożycza od Krystka telefon i dzwoni do mężczyzny, który zaprosił ją, aby zaśpiewała na konferencji pełnej największych rekinów biznesu. Okazuje się, że to nie kto inny jak Korynt (Marek Wolny)! Tymczasem w lombardzie primadonna spotyka całą rzeszę adoratorów – Hofer (Rafał Cieluch) niemal pada z uwielbieniem u stóp słynnej śpiewaczki, pod jej wrażeniem jest nawet sam Kazimierz (Zbigniew Buczkowski), o co jest zazdrosna jego żona Becia (Małgorzata Szeptycka). Mimo pomocy otrzymanej w lombardzie, Waliszewską spotyka także przykrość – przez otwarte drzwi ucieka jej piesek. Zrozpaczona primadonna oświadcza, że jeśli jej ukochana Elżunia się nie znajdzie, ona umrze - w lombardzie… Kto pomoże w szukaniu yorka?

 

 

 

WALISZEWSKA

Dzień dobry państwu!

ANDŻELIKA

 Dzień dobry.

WALISZEWSKA /do KRYSTKA/

Zbawco! Pomocy!...

KRYSTEK robi duże oczy /WALISZEWSKA robi na nim wrażenie/ - ANDŻELIKA też zaskoczona.

KRYSTEK

No chętnie pomogę… Ale w czym…

WALISZEWSKA /śpiewnie/

Nie wiem, gdzie jestem!...

KRYSTEK

Lombard na Cichej.

WALISZEWSKA

Nie wiem, co ja tu robię!...

ANDŻELIKA

Jeśli chce pani sprzedać pieska, to nie przyjmujemy żywego  inwentarza.

WALISZEWSKA

Sprzedać Elżunię? Jak pani może tak nawet pomyśleć?

ANDŻELIKA

No wie pani. Ludzie tu różne rzeczy przynoszą. Psy też już mieliśmy.

WALISZEWSKA

Ja przynoszę tylko szóstą muzę!

ANDŻELIKA

Nie bardzo rozumiemy.

WALISZEWSKA

Właśnie widzę…

KRYSTEK

No to jak mogę pani pomóc?

WALISZEWSKA

Jak dostać się do pałacyku – tego… no… miałam zapisane w komórce… Ale padła!... GPS – zwariował! Samochód –zdechł! Ja odchodzę od  zmysłów – muszę, śpiewać! Śpiewać!

MACIEK i ANDŻELIKA patrzą na WALISZEWSKĄ – nie są melomanami, nie znają divy.

ANDŻELIKA

Proszę pani – po kolei… Zgubiła pani drogę?

WALISZEWSKA potakuje

KRYSTEK

Samochód się pani zepsuł?

WALISZEWSKA znowu potakuje

KRYSTEK

Mogę kluczyki?

WALISZEWSKA (uroczo – rozbrajająco)

Są w stacyjce…

KRYSTEK

Przecież ktoś może go ukraść!

KRYSTEK wychodzi pospiesznie zza kontuaru. Idzie do wyjścia.

WALISZEWSKA

I wody!... Wody!...

ANDŻELIKA /kierując się do socjalu/

Już pani przynoszę…

WALISZEWSKA

Nie dla mnie… Dla Elżuni!

Lombard. Życie pod zastaw” to hitowa produkcja Telewizji Puls i Studia A ze Zbigniewem Buczkowskim w głównej roli. Serial cieszy się ogromną popularnością – na początku bieżącego roku otrzymał od widzów trzecią z rzędu Telekamerę Tele Tygodnia. Piękny jubileusz świętował na gali również Henryk Gołębiewski, który z okazji 50-lecia od debiutu na ekranie otrzymał Nagrodę Specjalną Telewizji Puls. Aktor wciela się w „Lombardzie” w jedną z bardziej lubianych przez widzów postaci – Ziutka.

W serialu regularnie pojawiają się też znani goście – do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Radek Liszewski z zespołu „Weekend”, Aleksander Doba, Michał Wiśniewski, Bartek Marszałek, Tomasz „Niecik” i Kabaret z Konopi. W 7. sezonie, który obecnie można oglądać, do obsady dołączyła Małgorzata Rożniatowska w roli stałej klientki Filomeny. W jednym z odcinków zagrał też Bogdan Kalus.

Premiery odcinków codziennie od poniedziałku do piątku o 19:00, powtórki o 18:00 oraz podczas sobotnich maratonów. Tylko w TV Puls