Jesteś tutaj

NOWE ODCINKI SERIALU OD 25 LUTEGO - TYLKO W TV PULS!

We Wrocławiu trwają zdjęcia do 4. sezonu hitowej produkcji Telewizji Puls i Studia A, serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, która ponownie walczy o Telekamerę Tele Tygodnia.

W nowych odcinkach, których emisję TV Puls zaplanowała od poniedziałku 25 lutego, powrócą znani i lubiani bohaterowie, pojawią się nowe postaci a w samym lombardzie – jak zawsze – nie zabraknie zaskakujących przedmiotów.

 

W jednym z pierwszych odcinków 4. sezonu zjawi się Łęcki, detektyw, którego wynajmie Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) – właściciel lombardu, ojciec Adka i Marty (Mateusz Murański, Agata Szafrańska). Wraz z żoną Beatą (Małgorzata Szeptycka) Kazimierz martwi się, że ich dzieci wpadają w coraz to nowe kłopoty... Przypomnijmy: w finale 3. sezonu, podczas ślubu Marty i Wojtka (Wojciech Zygmunt) zjawił się niespodziewanie Lolek (Jerzy Górski)… Co zrobiła Marta? Czy mimo gwałtownie przerwanej ceremonii, powiedziała jednak sakramentalne „tak” synowi Korynta? Co więcej, tuż przed ceremonią omal nie doszło do zamachu (udaremnionego bohatersko przez Mariusza), a Kornelia (Dorota Kamińska) pojawiła się u boku odwiecznego wroga Kazimierza – Korynta (Marek Wolny). Co zażyłość matki Maćka (Maciej Gisman) z Koryntem oznacza dla Kazimierza Barskiego?

Z kolei Adek w końcu zacznie układać sobie szczęśliwe życie z Patrycją (Paulina Jeżewska) i ich synkiem. Ale sielanka nie potrwa długo, gdyż z więzienia wyjdzie Ryży (Arkadiusz Tańcula), który znów zacznie nachodzić pracowników lombardu.

 

Pytań, na które Kazimierz musi znaleźć odpowiedź, jest więc wiele: kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na ślubie Marty? Czy Ryży zagraża Adkowi? Co knują Kornelia i Korynt? A może wynajęcie detektywa ma związek z małżeństwem Kazimierza?...

 

Również w samym lombardzie pracy nie zabraknie – jak zawsze pojawią się nowi klienci, a wraz z nimi kolejne zaskakujące przedmioty, wśród nich m.in.: ul, cenne minerały, a nawet… ciągnik! Nadal będzie zaglądał tu stały klient Ziutek (Henryk Gołębiewski).

 

„LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW”

 

„Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Produkcja cieszy się ogromną popularnością – premierowe odcinki sezonu 3. osiągnęły bardzo dobre wyniki na średnim poziomie ponad 12,5% SHR w grupie komercyjnej 16-49 wśród widzów cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) oraz prawie 7,0% SHR w grupie komercyjnej 16-49 (27.08-09.11.2018). Dało to 70% wzrost oglądalności w obu grupach, w porównaniu do premier sezonu pierwszego, emitowanych jesienią 2017.

 

Widzowie przyznali „Lombardowi…” Telekamerę Tele Tygodnia 2018 w kategorii „serial fabularno-dokumentalny”. Serial otrzymał ponowną nominację do tej prestiżowej nagrody i obecnie walczy o Telekamerę Tele Tygodnia 2019.

W głównej roli właściciela lombardu występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in.: Dorota Kamińska, Michał Chorosiński, Henryk Gołębiewski, Małgorzata Szeptycka, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska, Rita Weinar, Maciej Gisman i inni. W serialu pojawiają się też znani goście – do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Bartek Marszałek, Radek Liszewski z zespołu „Weekend”, Tomasz „Niecik” i Kabaret z Konopi.