Jesteś tutaj

„PRZEŁĘCZ OCALONYCH” (reż. MEL GIBSON) W TV PULS!

Niezwykła historia człowieka, który bez użycia broni uratował dziesiątki żołnierzy podczas krwawego starcia na Okinawie.
TV Puls zaprasza na oscarowy® film Mela Gibsona, oparty na prawdziwej historii bohatera II wojny światowej. W głównej roli – nominowany do Oscara® Andrew Garfield. Partnerują mu m.in. Hugo Weaving i Vince Vaughn.

Premiera w TV Puls: niedziela 11 listopada, godz. 20:00.
Po raz pierwszy w telewizji ogólnodostępnej!

W 2016 roku, po 10-letniej przerwie w reżyserii, Mel Gibson powrócił w wielkim stylu z wojennym widowiskiem „Przełęcz ocalonych”, opartym na prawdziwej historii sanitariusza z Okinawy, Desmonda T. Dossa. Był on pierwszym człowiekiem w historii Stanów Zjednoczonych, który otrzymał Medal Honoru, mimo, że odmówił używania na froncie broni. II wojna światowa. Amerykanie walczą z Japończykami o wpływy na Pacyfiku. Strategicznym celem jest japońska wyspa Okinawa. Na front trafia Desmond T. Doss, sanitariusz, który odmawia używania jakiejkolwiek broni, powołując się na swoje przekonania i religię. Staje się przez to obiektem kpin ze strony pozostałych żołnierzy, którzy oskarżają Desmonda o tchórzostwo, szykanują, wyśmiewają jego przywiązanie do Biblii. Jednak wkrótce Desmond udowadnia im, jak bardzo się mylą. Podczas bitwy 5 maja 1945, wielokrotnie ryzykując własnym życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda wielkiego bohatera.

Spośród deszczu nagród i nominacji, jakie otrzymał film, należy wymienić te najważniejsze: nominację do Oscara® w 4 kategoriach (Najlepszy Film, Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy – Andrew Garfield, Najlepszy Reżyser i Najlepszy Montaż Dźwięku) oraz nominację do Złotych Globów w 3 kategoriach (Najlepszy Reżyser, Najlepszy Dramat, Najlepszy Aktor w Dramacie – Andrew Garfield). A na MFF w Wenecji w 2016, podczas którego odbyła się światowa premiera „Przełęczy ocalonych”, film Mela Gibsona otrzymał prawie 10-minutowe owacje na stojąco.

„PRZEŁĘCZ OCALONYCH” W TV PULS: niedziela, 11 listopada, godz. 20:00 Po raz pierwszy w telewizji ogólnodostępnej!

Tagi: