Jesteś tutaj

PULS KIDS Z WYRÓŻNIENIEM W XIX EDYCJI KONKURSU „ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU”

Rodzinne pasmo z animacjami Puls Kids na kanale PULS 2 otrzymało wyróżnienie w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” w kategorii Kultura i Multimedia. Konkurs od prawie 20 lat organizuje Komitet Ochrony Praw Dziecka, którego Kapituła wybiera wyjątkowe inicjatywy, gry, zabawki, książki i miejsca charakteryzujące się najwyższym standardem jakości oraz wpływające w znaczący sposób na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że pasmo Puls Kids znalazło się w tak prestiżowym gronie laureatów Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, którego celem jest wyłonienie najbardziej wartościowych inicjatyw dla dzieci. Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby nasi najmłodsi Widzowie znaleźli na Puls Kids jakościowe, ulubione animacje a dopełnieniem programu jest postać, którą wymyśliliśmy - Jeżyk Puls Kids. To ambasador naszej marki, w którego piękny świat będziemy nieustająco inwestować – w kolejne animacje, gry video, zabawki czy mini-parki rozrywki – wciąż wzmacniając i budując relację z naszymi Widzami, którym chcemy przekazywać moc pozytywnych emocji. – powiedział Prezes Telewizji Puls, Dariusz Dąbski.

- Tegoroczna edycja była pozytywnym zaskoczeniem pod względem liczby i jakości zgłoszonych inicjatyw. Przepiękne książki, gry, zabawki, pomysły… Z Kapitułą Konkursu prowadziliśmy intensywne narady i dyskusje, aby wyłonić laureatów. Było wiele ciekawych propozycji, jednak musieliśmy zdecydować i wyłonić te najlepsze. Spotkania z Kapitułą i oceny pełne były emocji, pasji, za co wszystkim dziękuję. Przyznaliśmy także nagrodę specjalną Grannie – która jest z nami od samego początku oraz Naszej Księgarni – obchodzącej sto lat działalności.” – podsumowuje Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Manager ds. PR i Promocji, Członek Zarządu Krajowego KOPD

Puls Kids – o pasmie

9 marca 2020 roku kanał PULS 2 przeprowadził rebranding pasma dla dzieci i rodziców, nadając mu m.in. nową nazwę - Puls Kids. Widzowie znajdą tu najlepsze animacje od wiodących producentów i dystrybutorów (m.in. „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”, „Smerfy”, „Psi Patrol”, „Mustang: Duch wolności”, „Dolina Muminków” i wiele innych!). W czasie trwania pasma Puls Kids, kanał PULS 2 jest najchętniej oglądanym kanałem w grupie dzieci w wieku 4-12 lat z udziałem ponad 13% SHR[1].

Programy w ramach Puls Kids nadawane są od poniedziałku do piątku od 07:00 do 20:00 oraz w weekendowe poranki i w niedziele jako bajki na dobranoc od 18:00. Przewodnikiem po świecie Puls Kids jest sympatyczny animowany Jeżyk, którego można spotkać na antenie w serii zabawnych scenek. W trakcie dnia bawi, uczy i inspiruje do wspólnej zabawy. Uzupełnieniem pasma Puls Kids jest strona pulskids.pl, oficjalny kanał na YT, profil na FB i Tik Toku , na których dzieci znajdą edukacyjne gry i zabawy a rodzice dodatkowe inspiracje do wspólnego spędzania czasu. Codziennie o 20:00 w PULS 2 zaczyna się ramówka dedykowana dla widzów dorosłych, którzy znajdą w niej najlepsze seriale polskie i zagraniczne (m.in. nagrodzony trzema Telekamerami „Tele Tygodnia” - „Lombard. Życie pod zastaw”, amerykańskie hity jak „FBI”, „Agenci NCIS”, „Zabójcze umysły"), programy rozrywkowe (m.in. 19 i 20. Mazurska Noc Kabaretowa) oraz filmy fabularne. Z kolei w sobotnie popołudnia od ok. 16:00 PULS 2 zaprasza na znakomite animacje pełnometrażowe dla całej rodziny.

„Świat Przyjazny Dziecku” – o Konkursie

W tegorocznej edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” wzięło udział ponad 70 firm, muzeów i teatrów. Wszystkie zgłoszone inicjatywy łączy chęć kształcenia, wspomagania rozwoju i sprawiania radości najmłodszym. Kapituła KOPD oceniała zgłaszających za ich działania i produkty. Wyjątkowy skład Kapituły Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” tworzą: psycholog rozwojowy Dorota Zawadzka, psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska, psycholog i Przewodnicza KOPD Mirosława Kątna, psycholog i pedagog Magdalena Dulęba-Basior, organizatorka Konkursu Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, prof. Mieczysław Wasilewski, Anna Wakulak, Katarzyna Stoparczyk, Anna Oka, Dorota Mazurek, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Magdalena Łazarkiewicz, Dorota Karbowska-Zawadzka, Artur Barciś oraz Małgorzata Janina Berwid.

XIX edycja Konkursu została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej. Ambasadorami tej edycji zostali Państwo Aleksandra i Michał Żebrowscy oraz Pani Barbara Kurdej-Szatan. Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” powstał blisko 20 lat temu. Jego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie miejsc, inicjatyw, produktów, portali, zabawek, gier i książek, charakteryzujących się najwyższym standardem jakości oraz wpływających w znaczący sposób na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci.

[1] Nielsen, 09.03.2020-21.02.2021, pn-pt 06:45-19:59, bez świąt​

Tagi: