Jesteś tutaj

SERIAL „LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW” ZWRACA UWAGĘ NA OSOBY CHORE NA ALZHEIMERA

Hitowy serial Telewizji Puls i Studia A „Lombard. Życie pod zastaw” od prawie trzech lat prezentuje emocjonujące, bliskie życia historie. W jednym z nadchodzących odcinków produkcja porusza temat choroby Alzheimera, która coraz częściej dotyka nasze społeczeństwo. Premiera odcinka (285) z gościnnym udziałem prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, Erin Dąbskiej, w czwartek 9 kwietnia o godzinie 19:00. Tylko w TV Puls.

- Osoba dotknięta chorobą Alzheimera wymaga stałej i odpowiedniej opieki, adekwatnego leczenia i specjalistycznej rehabilitacji. Szacuje się, że w Polsce na tę nieuleczalną chorobę cierpi ok. 350 000 pacjentów, głównie po 65. roku życia, a do roku 2050 liczba ta wzrośnie do ok. miliona. Dlatego tak ważne jest wspieranie osób chorych i ich opiekunów - nie tylko materialnie, ale również poprzez szereg działań na rzecz poprawy jakości ich życia. Mamy nadzieję, że odcinek serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, który porusza wątek Alzheimera, jeszcze bardziej pomoże w szerzeniu świadomości na temat tego schorzenia  - podkreśla Erin Dąbska, Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.

 

O odcinku

W okolicach lombardu Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) spotyka swojego znajomego z dawnych lat, Zdzicha. Mężczyzna jednak zachowuje się bardzo dziwnie – tak, jakby go nie poznał. Kazimierz nie może przestać o tym myśleć i zaczyna drążyć temat. Okazuje się, że Zdzich jest chory na Alzheimera, a do tego od kilkunastu godzin nie pojawił się w domu. Następnego dnia Zdzich szczęśliwie się odnajduje, a Beata (Małgorzata Szeptycka) postanawia pomóc jego żonie w zapewnieniu mu fachowej, stałej opieki i rehabilitacji. W związku z tym zgłaszają się do Fundacji „Pod Dębem”.

 

„LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW”

„Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Produkcja cieszy się ogromną popularnością – widzowie przyznali „Lombardowi…” trzy razy z rzędu Telekamerę Tele Tygodnia 2018, 2019 i 2020 w kategorii „serial fabularno-dokumentalny”. W głównej roli właściciela lombardu występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in.: Dorota KamińskaMichał Chorosiński, Henryk Gołębiewski i inni.

 

Premiery odcinków  od poniedziałku do piątku o 19:00, powtórki o 18:00.

Maratony z premierami tygodnia – soboty od 15:00. Tylko w TV Puls.