Jesteś tutaj

TELEWIZJA PULS SZYKUJE 5. SEZON SERIALU „LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW”

Telewizja Puls i Studio A rozpoczynają w czerwcu zdjęcia do 5. sezonu serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Będzie on liczył 60 odcinków, a ich premiera w TV Puls zaplanowana jest na jesień 2019.

Serial „Lombard. Życie pod zastaw” cieszy się niesłabnącą popularnością – na początku bieżącego roku produkcja otrzymała od widzów drugą z rzędu Telekamerę Tele Tygodnia, zdobywając gigantyczną przewagę 70% głosów w swojej kategorii. „Lombard…” niezmiennie notuje też znakomite wyniki oglądalności.

Sezon 4. osiągnął średnią oglądalność odcinków premierowych na poziomie ponad 14,6% SHR w grupie komercyjnej 16-49 wśród widzów cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) oraz prawie 8,6% SHR w grupie komercyjnej 16-49 (dane za okres 25.02-03.05.2019). Rekordowy odcinek – od momentu premiery serialu w TV Puls w 2017 roku – przypadł na 20 marca br. i osiągnął wynik ponad 16,8% SHR (DVB-T, 16-49) i prawie 11% w grupie komercyjnej 16-49. - Jesienią miną dwa lata od premiery „Lombardu…” w TV Puls. W tym czasie stworzyliśmy wraz ze Studiem A serial, który pozyskał rzesze fanów i notuje znakomite wyniki oglądalności. Widzowie okazali nam ogromne zaufanie, dwukrotnie przyznając „Lombardowi…Telekamerę Tele Tygodnia. A na 5. sezon przypada jubileuszowy, 200. odcinek „Lombardu…”. To wszystko bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszej pracy. - mówi Dariusz Dąbski, Prezes Zarządu Telewizji Puls.

- Dziękujemy stacji za wspólne, bardzo intensywne dwa lata, a widzom, za rosnącą oglądalność i że nas docenili dwiema Telekamerami Tele Tygodnia. Cieszymy się, że możemy realizować kolejny sezon, nasi scenarzyści juz pracują nad ciekawymi historiami. – powiedziała Anna Skowrońska, Prezes Studia A.

W głównej roli właściciela lombardu występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in. Dorota Kamińska, Henryk Gołębiewski, Michał Chorosiński, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska, Rita Weinar, Maciej Gisman i inni. W serialu pojawiają się też znani goście – do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Radek Liszewski z zespołu „Weekend”, Krzysztof Hanke, Michał Wiśniewski, Bartek Marszałek, Tomasz „Niecik” i Kabaret z Konopi. W piątek 3 maja o 19:00 TV Puls wyemitowała ostatni odcinek sezonu 4. Od 6 maja od godz. 18:00 TV Puls zaprasza widzów na powtórki sezonu 3 i 4. 

Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Bohaterami serialu są: właściciel lombardu Kazimierz, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie stanowią wątki kolejnych odcinków. Widzowie poznają losy ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych okoliczności. Chętnie zaglądają tu również złodzieje i policjanci, a także zwariowani poszukiwacze okazji. Serial w każdym odcinku prezentuje inną historię, nierzadko kryminalną, nie brakuje także sytuacji humorystycznych.