Jesteś tutaj

„ŻYWIOŁ. DEEPWATER HORIZON” PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ TYLKO W TV PULS!

„ŻYWIOŁ. DEEPWATER HORIZON” PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI OGÓLNODOSTĘPNEJ TYLKO W TV PULS!

 

Człowiek w nierównej walce z nieokiełznanym żywiołem! Inspirowany prawdziwą historią amerykański hit „Żywioł. Deepwater Horizon” premierowo w TV Puls w niedzielę 17 marca o 20:00.

W rolach głównych gwiazdorska obsada: John Malkovich, Kurt Russell, Mark Wahlberg i Kate Hudson. Film po raz pierwszy w telewizji ogólnodostępnej!

 

Deepwater Horizon to najnowocześniejsza na świecie platforma wiertnicza, wzniesiona na burzliwych wodach Zatoki Meksykańskiej. To tu będą wydobywane niespotykane dotąd ilości ropy naftowej, która przyniesie swoim właścicielom zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do poważnej awarii, która doprowadza do eksplozji i gigantycznego pożaru platformy. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, aby ocalić swoich ludzi.

 

„Żywioł. Deepwater Horizon” został oparty na prawdziwych wydarzeniach z kwietnia 2010 roku, kiedy doszło do eksplozji platformy wiertniczej. Wybuch doprowadził do największej katastrofy ekologicznej w historii USA, siejąc spustoszenia w środowisku naturalnym Zatoki Meksykańskiej. Film w reżyserii Petera Berga otrzymał nominację do Oscara® w dwóch kategoriach – w tym za efekty specjalne, jakimi są nakręcone z rozmachem sekwencje eksplozji i pożaru.