Czarownica

Zrealizowany z wielkim rozmachem film "Czarownica" z Angeliną Jolie w roli głównej, został zainspirowany postacią znaną z Disneyowskiej "Śpiącej...

Opis

Zrealizowany z wielkim rozmachem film "Czarownica" z Angeliną Jolie w roli głównej, został zainspirowany postacią znaną z Disneyowskiej "Śpiącej królewny" – Diaboliną. Piękna i dobra wróżka Diabolina (Angelina Jolie) dorasta w zaczarowanym lesie. Jej radosną młodość przerywa wojna, podczas której z oddaniem broni swojej ukochanej krainy. Zdrada, której doświadcza, zmienia jej czyste serce w kamień... Pałająca żądzą zemsty Diabolina rzuca klątwę na Aurorę (Elle Fanning) – nowonarodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Kiedy królewna dorasta, trafia w sam środek waśni między leśnym królestwem, które pokochała, a królestwem ludzi, które odziedziczy. Wkrótce Czarownica zaczyna rozumieć, że Aurora może pomóc w zaprowadzeniu pokoju między zwaśnionymi królestwami. „Czarownica” to przepiękna i pouczająca opowieść o poświęceniu, miłości, dobru i złu. Oprócz wartości moralizatorskich zachwyca również świetnym aktorstwem oraz wspaniałą warstwą audiowizualną.

Zobacz również

Willowdzisiaj, 29 listopada, 8:25

Przepowiednia głosi, że rządy okrutnej królowej przerwie dziewczynka, która niedługo się urodzi. Zaniepokojona królowa rozkazuje zabić wszystkie nowo narodzone dziewczynki.

Willow

Goście w Amerycedzisiaj, 29 listopada, 10:50

XII-wieczny rycerz i jego giermek prowadzą wspaniałe życie w średniowiecznej Francji. Pewnego dnia, zła wiedźma nakłada na nich klątwę. 

Goście w Ameryce

Najpiękniejsze baśnie braci...dzisiaj, 29 listopada, 12:45

Młody chłopak o imieniu David jest krawczykiem w niewielkim miasteczku. Uważa się za niezwykle odważnego. Czy nadal taki będzie, kiedy król rozkaże...

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Bajka o dzielnym krawczyku