Gattaca: szok przyszłości

Niedaleka przyszłość, rozwój genetyki sprawił, że stała się ona kryterium przynależności społecznej i podstawą selekcji ludzi na dwie grupy - lepszych i gorszych.

Opis

Niedaleka przyszłość, rozwój genetyki sprawił, że stała się ona kryterium przynależności społecznej i podstawą selekcji ludzi na dwie grupy – na gorszych i lepszych. Do wyższej należą osoby poczęte w probówce, których wady zostały usunięte z kodu genetycznego, bardzo inteligentne i niezwykle sprawne fizycznie. Do niższej zaliczają się wszyscy o gorszym DNA, czyli w praktyce, poczęci w tradycyjny sposób. Vincent Freeman (Ethan Hawk) jest na straconej pozycji. Urodzony drogą naturalną, w dodatku z wadą serca i krótkowzrocznością, nie ma szans na sukces. Jego wielką pasją jest astronomia. Jednak droga do spełnienia marzeń wiedzie przez ośrodek lotów kosmicznych – Gattaca. Czy uda mu się spełnić marzenia? Kto mu w tym pomoże?

Zobacz również

Gorący pościgdzisiaj, 22 września, 22:00

„Gorący pościg” to niezwykle zabawna komedia z największymi gwiazdami: Reese Whitherspoon i Sofią Vergarą! Kobiety mają moc! Naiwna i nieudolna...

Gorący pościg

Linia ryzykadzisiaj, 22 września, 23:50

Natasha i Carlo skuszeni szybkim zarobkiem wchodzą do świata niebezpiecznych wyścigów samochodowych. Postarają się wszystkim udowodnić co oznacza prawdziwy wyścig…

Linia ryzyka

Wichry namiętnościdzisiaj, 22 września, 1:35

Stany Zjednoczone, początek XX wieku. Pułkownik William Ludlow nie godzi się z tym, jak traktuje się Indian, dlatego też postanawia opuścić wojsko. 

Wichry namiętności