O filmie

2019, reż.Chad Stahelski
Wyst. Halle Berry, Ian McShane, Keanu Reeves, Laurence Fishburne

Najnowsza, trzecia część hitowej serii o najlepszym płatnym zabójcy na świecie! Tym razem za głowę Johna Wicka wyznaczono nagrodę… Czy to koniec jego panowania? W roli tytułowej ponownie Keanu Reeves, a partneruje mu Halle Berry.
Świat płatnych zabójców nie ma litości, a rządzą nim bezwzględne zasady. Jedna z nich głosi, że pod żadnym pozorem nie można zabijać ludzi na terenie hotelu „Continental”. John Wick (Keanu Reeves) łamie te zasadę i popada w tarapaty… Gildia Zabójców wyznacza za jego głowę nagrodę w wysokości kilkunastu milionów dolarów, a Wick staje się celem wszystkich najlepszych zabójców na świecie. Dyrektor hotelu Winston (Ian McShane), w ramach przyjacielskiej przysługi daje mu bonusową godzinę na wydostanie się z miasta. Na całym świecie nie ma jednak miejsca, gdzie mógłby poczuć się bezpiecznie, a zagrożenie czyha wszędzie. Świetnie wyszkolony zabójca może polegać tylko na sobie i swoich doskonałych umiejętnościach. Jego śladem rusza tajemnicza piękność (Halle Berry), która nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć swego. Czy zdrada Gildii Zabójców oznacza koniec ery panowania Johna Wicka?
Keanu Reeves i Halle Berry większość scen zrealizowali samodzielnie, bez pomocy kaskaderów. Podczas kręcenia filmu, aktorka złamała trzy żebra.