Król Skorpion 2: Narodziny wojownika

Podczas igrzysk młodych wojowników dochodzi do potyczki między nauczycielem a uczniem. Nieoczekiwanie, jednym z uczestników okazuje się dziewczyna.

Opis

Król Skorpion: Narodziny wojownika to film przygodowy, którego akacja dzieje się w starożytnych czasach. Reżyserem jest Russell Mulcahy (Resident Evil: Zagłada). Nie zabraknie efektów specjalnych i wartkiej, wciągającej akcji.

Podczas igrzysk młodych wojowników dochodzi do potyczki między nauczycielem a uczniem. Nieoczekiwanie jednym z uczestników okazuje się dziewczyna. Dowódca Sargon (Randy Couture) jest wściekły, gdy odkrywa prawdę. W obronie dziewczyny staje młody chłopak Mathayus (Pierre Marais). Sargon rozkazuje swoim podwładnym pojmać ich. Z pomocą przychodzi ojciec Mathayusa – Ashur (Peter Butler) staje on do walki z Sargonem. Świadkiem zdarzenia jest król Hammurabi (Az Abrahams), który zakazuje aresztowania, ale w zamian za to oczekuje od Ashura, że odda syna Skorpionom do przeszkolenia, by ten wyrósł na mężnego wojownika. Wojownik zgadza się, jednak Sargon jest szczerze niezadowolony z decyzji władcy. Zazdrosny o Ashura za pomocą czarów mści się na wojowniku. Mathayus domyślił się kto jest odpowiedzialny za śmierć jego ojca i poprzysiągł zemstę oraz to, że wyszkoli się na wielkiego wojownika. Po sześciu latach morderczego treningu wraca do rodzinnej miejscowości nie jako chłopak, lecz jako mężczyzna. Nowym królem jest Sargon. Podobno zamordował króla by objąć tron. Mathayus (Michael Copon) staje oko w oko ze swoim wrogiem. Nowy król zbiera młodego wojownika do pałacu, gdzie informuje go, że musi on pokazać czy jest bezgranicznie wierny swojemu królowi. Mathayus musi zabić swojego brata, bo ten znieważył imię Sargona, jednak ryzykuje życie i uwalnia go. Niestety nowy król włada magią i w pogoni za mężczyznami posyła zaczarowaną strzałę, która mimo ucieczki dosięga brata Mathayusa. Od teraz wojownik chce pomścić nie tylko ojca, ale także brata. Pomóc w tym ma mu znajoma z dzieciństwa Layla (Karen David) oraz spotkany na statku do Egiptu, wykształcony Grek o imieniu Ari (Simon Quarterman).

Zobacz również

Jutro będziemy szczęśliwiczwartek, 9 kwietnia, 20:00

Piękna opowieść o sile miłości między dzieckiem a rodzicem. Bohaterem filmu jest kawaler, który nagle musi nauczyć się odpowiedzialności.

Jutro będziemy szczęśliwi

Zwierzakdzisiaj, 6 kwietnia, 23:45

Marvin ulega wypadkowi, z którego ratuje go szalony naukowiec. Mężczyzna postanawia wykorzystać go do swoich eksperymentów. Będzie się działo!

Zwierzak

Moje skarbyjutro, 7 kwietnia, 0:35

Carole jest spokojną osobą, pracuje jako informatyczka i nadal mieszka z mamą. Z kolei Caroline to jej zupełne przeciwieństwo – wulkan energii.

Moje skarby