Królowa ringu

Historia Jackie Kallen, jedynej kobiety, która zaistniała w boksie jako trenerka zawodników w sześciu kategoriach wagowych. Ze zwykłych bokserów zrobiła mistrzów.

Opis

Film Królowa ringu opowiada historię Jackie Kallen, jedynej kobiety, która zaistniała w boksie jako trenerka zawodników w sześciu kategoriach wagowych. Ze zwykłych bokserów zrobiła mistrzów, którzy nie raz pokazali na co ich stać. W jej rolę wciela się Meg Ryan (Top Gun). Jeżeli chcecie poczuć niesamowite emocje, to koniecznie znajdźcie chwilę na obejrzenie tego filmu!

Jackie Kallen (Meg Ryan) od małego była traktowana jak ktoś niepotrzebny. Była wyganiana z treningów bokserów dlatego, że była dziewczyną. Tylko jej wujek mówił jej, że nie powinna słuchać innych, ponieważ jest mądrą dziewczynką i wyrośnie na kobietę, z której zdaniem będą liczyć się inni ludzie. Niestety, Jackie w dorosłym życiu nie radzi sobie zbyt dobrze, jeżeli chodzi o stawianie na swoim. Pracuje jako sekretarka i znosi kąśliwe uwagi partnera biznesowego Larocci (Tony Shalhoub), który zajmuje się boksem. Choć bardzo boli ją takie traktowanie, to nie znajduje sobie siły, aby pokazać, że ona również ma własne zdanie i duże pojęcie o boksie. Nadchodzi jednak dzień, w którym mówi co myśli i tym sposobem zostaje właścicielką kontraktu na jednego z bokserów za jedynego jednego dolara. Sama nie mogła w to uwierzyć, a Larocca już zaczął zacierać ręce na myśl o wielkiej porażce Jackie. Kiedy szef mówi jej, że powinna zadzwonić do Larocci i przeprosić go Jackie nie wytrzymuje i rzuca pracę, aby zacząć trenować swojego boksera. Kiedy idzie się z nim spotkać okazuje się, że jej podopieczny nie stroni od narkotyków. Przypadkowo w tym samym miejscu zjawia się Luther Shaw (Omar Epps) i wszczyna bójkę w związku z pieniężnymi zaległościami boksera w interesach. Kiedy Jackie widzi jakie ciosy wymierza Luther jest zachwycona, ale musi uciekać, gdyż sytuacja robi się niebezpieczna. Po chwili na miejsce przyjeżdża policja i zgarnia chłopaka, za którego Jackie wpłaca kaucję i przedstawia mu ofertę dotyczącą rozpoczęcia treningów bokserskich pod jej okiem. Luther początkowo nie chce jej słuchać, ale po kilku dniach zjawia się, aby rozpocząć trening. Czy Jackie uda się udowodnić, że nie tylko mężczyźni mają wstęp do świata boksu? Czy przeciętny chłopak może stać się mistrzem?

Zobacz również

Eliminatorzyponiedziałek, 28 września, 20:00

Thomas McKenzie jest objęty programem ochrony świadków. Jednak wkrótce zostaje ujawniona jego tożsamość. Od tej pory musi walczyć o przetrwanie.

Eliminatorzy

Leon zawodowiecwtorek, 29 września, 20:00

„Leon Zawodowiec” to klasyk jakich mało! Jeżeli jeszcze nie oglądaliście, ale dotarła do Was sława tego filmu, to najwyższy czas nadrobić zaległości. 

Leon zawodowiec

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historiedzisiaj, 26 września, 22:30

„Łotr 1” to zupełnie nowa, emocjonująca przygoda z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Film jest prequelem kultowego filmu George’a Lucasa z 1971 roku.
Jyn...

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie