Kult

Szeryf Edward Malus kiedyś przyczynił się do śmierci małej dziewczynki, teraz pojawia się okazja, aby odkupić swoje winy. Czy mu się uda?

Opis

Kult to trzymający w napięciu thriller opowiadający historię szeryfa z niewielkiego amerykańskiego miasteczka, który zmaga się z traumatycznymi wspomnieniami z przeszłości. Czy przy okazji nowych, niespodziewanych wydarzeń uda mu się odkupić stare błędy? Koniecznie obejrzyjcie, aby się o tym przekonać.

Wiele lat temu szeryf Edward Malus (Nicolas Cage) zatrzymał do kontroli samochód, którym podróżowały matka z córką. Niespodziewanie w zaparkowany na poboczu pojazd należący do kobiety uderzyła ciężarówka, doszczętnie go niszcząc i powodując pożar, w którym kobieta i jej córka straciły życie. Teraz, po wielu latach od tego tragicznego wydarzenia, niespodziewanie w życiu szeryfa Malusa pojawia się była dziewczyna, Willow Woodward (Kate Beahan), z prośbą o pomoc w odnalezieniu jej córki Rowan (Erika-Shaye Gair), która zaginęła w nieznanych okolicznościach. W tym celu szeryf Malus udaje się do niewielkiego miasteczka na północno-zachodnim wybrzeżu USA. Na miejscu nie spotyka się z przychylnością tubylców, co zdecydowanie nie ułatwia mu poszukiwań. Wkrótce okazuje się, że mieszkańcy miasteczka są wyznawcami pewnego tajemniczego pogańskiego kultu. Uprawiają niebezpieczne seanse, w czasie których oddają cześć wyznawanym przez nich bóstwom. Szeryf Malus zaczyna podejrzewać, że córka jego byłej dziewczyny mogła zostać poświęcona w ofierze przez mieszkańców miasteczka  jednemu z bogów. Czy uda się uniknąć tragicznych wydarzeń? Czy szeryf dojdzie do prawdy i rozwiąże tajemnicę zaginięcia dziewczyny?

Zobacz również

Eliminatorzydzisiaj, 28 września, 20:00

Thomas McKenzie jest objęty programem ochrony świadków. Jednak wkrótce zostaje ujawniona jego tożsamość. Od tej pory musi walczyć o przetrwanie.

Eliminatorzy

Ochroniarzdzisiaj, 28 września, 21:55

Jack Devlin po latach służby na rzecz najbardziej zagrożonych osób w kraju, zostaje właścicielem firmy ochroniarskiej. Jak się okazuje, czeka na niego wiele niebezpieczeństw.

Ochroniarz

Po prostu walcz 2dzisiaj, 28 września, 23:45

"Po prostu walcz 2" to kontynuacja filmu z 2008 roku. Czwórka studentów, spotyka się, by razem przygotować się do finału podziemnych rozgrywek MMA.

Po prostu walcz 2