Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Bajka o dzielnym krawczyku

Młody chłopak o imieniu David jest krawczykiem w niewielkim miasteczku. Uważa się za niezwykle odważnego. Czy nadal taki będzie, kiedy król rozkaże...

Opis

Młody chłopak o imieniu David (Kostja Ullmann) jest krawczykiem w niewielkim miasteczku. Pewnego dnia udaje mu się dokonać czegoś niezwykłego – zbija siedem much za jednym zamachem. Od tego momentu uważa się za bohatera. Krawczyk uważa, że warsztat i miasteczko są za małe dla jego odwagi i o jego dokonaniu musi dowiedzieć się cały świat. David wyrusza w daleką podróż. W końcu dociera do króla Ernsta (Axel Milberg). Władca oferuje dzielnemu krawczykowi rękę swojej córki Pauli (Karoline Schuch). Nie ma jednak nic za darmo i aby tak się stało David musi pomóc królestwu z kilkoma groźnymi przeciwnikami: olbrzymami, jednorożcem i dziką świnią. Czy David udowodni królowi, że jest naprawdę odważny?

Zobacz również

Najpiękniejsze baśnie braci...niedziela, 23 lutego, 13:40

Kopciuszek mieszka ze złą macochą i przyrodnią siostrą w domu swojego ojca. Pewnego razu dziewczyna udaje się na bal, który odmienia jej życie. 

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Kopciuszek

Najpiękniejsze baśnie braci...niedziela, 23 lutego, 14:55

„Grające drzewko” to piękna baśń, która uczy jak ważna jest w życiu miłość oraz pokazuje, że nie warto być oschłym i zarozumiałym w stosunku do innych. 

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Grające drzewko