Najpiękniejsze baśnie: O soli cenniejszej niż złoto

Król Christoph ma trzy córki: Isabellę, Eugenia i Amelię. Pewnego dnia postanawia zwołać córki i radę, ponieważ ma do ogłoszenia ważną decyzję. 

Opis

Piękna i pouczająca opowieść O soli cenniejszej niż złoto z Najpiękniejszych baśni braci Grimm. Poznajcie historię króla Christopha i jego najmłodszej córki, dzięki której dostrzegł, że bez miłości nie da się żyć, a to wszystko za sprawą tak dobrze znanej nam soli.

Król Christoph (Leonard Lansink) ma trzy córki: Isabellę (Alexandra Martini), Eugenia (Svenja Görger) i Amelię (Leonie Brill). Pewnego dnia postanawia zwołać córki i radę, ponieważ ma do ogłoszenia ważną decyzję. Król Christoph zdecydował się na abdykację. Jego następcą będzie ta córka, która udzieli najlepszej odpowiedzi na pytanie: Jak wielka jest Twoja miłość do króla. Eugenia i Isabella porównują swoją miłość do uczucia jakim darzą drogie kamienie oraz piękne i cenne materiały, z których szyte są ich suknie. Królowi bardzo spodobały się ich odpowiedzi. Przyszedł czas na Amelię. Dziewczyna nie chciała wymyślać dziwnych porównań, przecież miłość jest prosta i nie należy jej komplikować. Amelia mówi, że kocha króla tak mocno, jak tylko córka może pokochać ojca. Mimo to król Christoph nie jest usatysfakcjonowany, wymusza na Amelii podanie jakiegoś porównania, które go zachwyci. Dziewczyna znalazła kilka dni temu ogromny kryształ soli i postanowiła użyć go do wyrażenia swojej miłości. Powiedziała, że kocha ojca bardziej niż sól. Król nie krył zdenerwowania i wydał rozkaz o wyrzuceniu córki z pałacu. Będzie mogła wrócić jeżeli sól stanie się cenniejsza od wszystkich kosztowności świata. Od tego momentu Amelia przestała być królewną, a stała się zwykłym poddanym. Musiała radzić sobie z trudami codziennego życia, ale nie bała się żadnych wyzwać. Na swojej drodze spotkała sympatycznych ludzi i zawarła wiele znajomości. Czy jednak sól kiedykolwiek będzie cenniejsza od złota i drogich kamieni? Czy Amelia będzie mogła powrócić do królestwa?