Panowie, dbajcie o żony

Guillaume Daubray-Lacaze to właściciel fabryki produkującej urządzenia antysmogowe. Pewnego dnia jego wynalazkami zachwyca się grupa Japończyków. 

Opis

Guillaume Daubray-Lacaze (Louis de Funes) to właściciel fabryki produkującej urządzenia antysmogowe CX22. Pewnego dnia jego przedsiębiorstwo odwiedza delegacja Japończyków, którzy są zachwyceni wynalazkami i decydują się złożyć bardzo duże zamówienie – na 3000 sztuk. Wkrótce okazuje się też, że fabryka Daubray-Lacaze'a jest za mała, aby wyprodukować tak dużo urządzeń. Kiedy nie udaje mu się wydzierżawić działki obok fabryki, Guillaume bardzo szybko podejmuje decyzję o przeniesieniu produkcji do swojego domu. Jego żona, Bernadette (Annie Giradot), nie jest zachwycona pomysłem, a niedługo potem wściekła przenosi się nawet do hotelu. Guillaume znajduje sposób na ukojenie swojego bólu po rozstaniu z żoną – to zwycięstwo w nadchodzących wyborach. Przekonany że wygra, jest w niemałym szoku, gdy okazuje się, że niespodziewanie ma kontrkandydata, którym okazuje się… Bernadette. Jak zakończy się ta zwariowana historia?

Zobacz również

Kto pierwszy, ten lepszydzisiaj, 3 czerwca, 0:25

Joe niegdyś pracował jako adwokat, ale po małej aferze związanej z mafią stracił swój status i został posłańcem dostarczającym sądowe pozwy. Przed nim wyjątkowa sprawa!

Kto pierwszy, ten lepszy

Obcy krewnijutro, 4 czerwca, 21:55

Richard Clayton pewnego dnia dowiaduje się, że jest adoptowany. Mężczyzna od razu postanawia odszukać swoich biologicznych rodziców

Obcy krewni

Małolaty u tatysobota, 6 czerwca, 7:50

Charlie i Phil pracują w reklamie i aktualnie prowadzą kampanię dotyczącą zdrowych przysmaków dla dzieci. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i ich projekt ponosi klęskę.

Małolaty u taty