Pinokio

Stolarz Geppetto zawsze marzył o potomku. Pewnego dnia wróżka spełnia jego marzenie i stworzona przez niego drewniana kukiełka zmienia się w prawdziwego chłopca.

Opis

Stary stolarz Geppetto zawsze marzył o posiadaniu potomka, jednak nigdy się go nie doczekał. Pewnej nocy niespodziewanie odwiedza go wróżka, która spełnia jego życzenie i przemienia zrobioną przez staruszka kukiełkę w prawdziwego chłopca. Kiedy mężczyzna się budzi, nie może uwierzyć w to, co właśnie się stało. Kiedy w końcu zdaje sobie sprawę, że to nie sen i Pinokio żyje, postanawia wysłać chłopca do szkoły. Jednak, żeby na zawsze przestał być kukiełką musi spełnić kilka warunków, które postawiła mu wróżka. Czy Pinokio udowodni wszystkim, że może zostać prawdziwym chłopcem już na zawsze?

Pinokio to jedna z animacji zaliczanych do klasyki Disneya. Uczy, że pomimo wszystko zawsze warto wierzyć w swoje marzenia. Dołącz do Geppetta i małego Pinokia i przeżyj z nimi pełną przygód podróż!

Zobacz również

Najpiękniejsze baśnie braci...dzisiaj, 31 maja, 10:50

Król Gundolf ma trzech synów: Gebharda, Gerharda i Gustawa „Głuptasa”. Jeżeli chcecie przekonać się jak potoczą się losy trzech książąt, to koniecznie oglądajcie!

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Trzy piórka

Najpiękniejsze baśnie braci...dzisiaj, 31 maja, 12:00

Królewna Śnieżka to najpiękniejsza istota na świecie. Niestety, o jej urodę zazdrosna jest jej macocha, która w gniewie i zazdrości postanawia zabić królewnę.

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Królewna Śnieżka