Śpiąca królewna

"Śpiąca Królewna" Walta Disneya to klasyczny film animowany o księżniczce Aurorze i wiszącej nad nią od urodzenia klątwie. 

Opis

"Śpiąca Królewna" Walta Disneya to klasyczny film animowany z fantastyczną muzyką skomponowaną przez Czajkowskiego. Jest adaptacją baśni, według wersji Charlesa Perraulta z XVII wieku, o księżniczce Aurorze i wiszącej nad nią od urodzenia klątwie. Mimo starań trzech wróżek - Flory, Fauny i Merryweather, przepowiednia się sprawdza i księżniczka zapada w sen. Według legend obudzić ją może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Książę Philip, uzbrojony w zaczarowaną tarczę mocy i miecz prawdy, podejmuje walkę z groźną Maleficent i jej siłami zła, by uratować śpiącą królewnę i żyć z nią długo i szczęśliwie.

Zobacz również

Najpiękniejsze baśnie braci...dzisiaj, 7 marca, 13:20

Piękny film opowiadający historię Wieloskórki – księżniczki, która uciekła z królestwa z obawy przed planami swojego ojca. Musicie go koniecznie zobaczyć!

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Wieloskórka

Najpiękniejsze baśnie braci...dzisiaj, 7 marca, 14:30

Podczas jednego z połowów ubogiemu rybakowi o imieniu Hein udaje się złowić złotą rybkę. Dzięki temu, że daruje jej życie, jego żona może spełnić swe życzenia.

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: O rybaku i jego żonie

Kopciuszekdzisiaj, 7 marca, 15:45

"Kopciuszek" to zrealizowana z ogromnym rozmachem nowa odsłona klasycznej baśni Disneya. W głównych rolach największe gwiazdy amerykańskiego kina: Lily...

Kopciuszek