Zaczarowany nos

Diana jest księżniczką, której ojciec postanowił wydać ją za mąż. Niestety, przyszły mąż Diany ma pokazać się dopiero w dniu zaręczyn.

Opis

Zaczarowany nos to opowieść o szukaniu prawdziwej miłości. Zobaczcie czy można pokochać kogoś, kto nie grzeszy urodą, ale ma niesamowite wnętrze.

Diana (Kristína Kanátová) jest księżniczką, której ojciec postanowił wydać ją za mąż. Niestety, przyszły mąż Diany ma pokazać się dopiero w dniu zaręczyn. Diana nie jest przekonana do pomysłu ojca, woli tak jak inni ludzie poznać wcześniej przyszłego męża. Jak się okazuje jej drugą połówką ma być książę Filip (Ján Dobrík) i ku zaskoczeniu dworu przybył na zamek dzień wcześniej. Kiedy Diana się o tym dowiaduje postanawia w tajemnicy udać się do jego komnaty, aby chwilę z nim porozmawiać i poznać. Po krótkiej wymianie zdań zauważa, że nie do końca do siebie pasują, ale nie skreśla go. Podejmuje trudną decyzję. Udaje się do człowieka, który jest objazdowym magiem. Postanawia sprawdzić czy książę Filip jest tym jedynym. Zaklęcie zmienia jej nos z małego i zgrabnego w ogromny i niezbyt urodziwy, ale za to dziewczyna zyskuje nosa do ludzi. Diana wyrusza do sąsiedniego królestwa w poszukiwaniu prawdziwej miłości, jeżeli Filip odnajdzie ją i rozpozna, to będzie wiedziała, że między nimi może narodzić się prawdziwa miłość. Kiedy dociera na królewski rynek zostaje okradziona, a biegnąc za złodziejem widzi jak ten gubi jej sakwę z pieniędzmi, a znajduje ją ktoś inny i również ginie w tłumie. Po jakimś czasie Diana rozpoznaje tego, który podniósł jej sakwę. Postanawia pójść za nim i poprosić o zwrot jej własności. Jak się okazuje chłopak nie wiedział do kogo należy sakwa, nie słyszał jej wołania i razem z bratem Tomaszem (Vladislav Plevcík) zdążyli oddać już pieniądze człowiekowi, który zbiera od nich haracz. Diana dowiaduje się, że chłopcy są perfumiarzami i robią perfumy, które mają podbić serce księżniczki i postanawia im pomóc.