Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Dwoje licealistów – Marinette oraz Adrien – zmieniają się w superbohaterów – ona staje się Biedronką a on Czarnym Kotem. Ich misją jest powstrzymanie zła.

PulsKids
  • Komplikatorka (odc. 42, sezon 2)
    dzisiaj, 3 czerwca, 15:00D7 20 min.
  • Mrożyciel (odc. 43, sezon 2)
    dzisiaj, 3 czerwca, 15:35D7 20 min.
  • Mrożyciel (odc. 43, sezon 2)
    jutro, 4 czerwca, 15:00D7 20 min.

W najbliższym odcinku

Komplikatorka (sezon 2, odc. 42)

Nino i Alya grają w taneczną bitwę, a Marinette rozmawia przez telefon z Adrienem. Kiedy Alya planuje udać się na pokaz sztucznych ogni z okazji Mistrzostw Świata, jej siostra Nora twierdzi, że jest to niebezpieczne, biorąc pod uwagę, ile razy Alya była bezpośrednio narażona na złoczyńców Władcy Ciem. Rzuca wyzwanie Nino w siłowaniu się na rękę, aby sprawdzić, czy ma to, czego potrzeba, aby móc ochronić Alyę. Marinette dekoncentruje dziewczynę przez co Nino wygrywa starcie. Niedoceniona, Nora pada ofiarą akumy i zmienia się w pajęczego super-złoczyńcę Anansi. Więzi Alyę i Czarnego Kota w pajęczynie na Łuku Triumfalnym, prowokując Nino do walki z nią. Ponieważ Anansi jest zbyt silna, Szczęśliwy Traf podpowiada Biedronce, by ta zwróciła się o pomoc do Mistrza Fu. Tym razem wybór pada na Miraculum Żółwia. Biedronka daje Miraculum Nino, który przemienia się w Pancernika. Gdy Anansi zostaje pokonana, Nino oddaje Miraculum Biedronce.

Mrożyciel (sezon 2, odc. 43)

Tikki jest zaniepokojona, ponieważ dzisiaj kwami Władcy Ciem, Nooroo, obchodzi swój 3500 cykl. Ponieważ jest to jedyna szansa dla kwami na skontaktowanie się z kwami motyla, Marinette daje Tikki pozwolenie na wyjazd. Plagg wymyka się, by wziąć udział, gdy Adrien nie patrzy. Nooroo również próbuje odejść, ale Gabriel nie pozwala na to. Wayzz stoi na straży, a Tikki i Plagg przechodzą przez portal, znajdujący się w Szkatułce Miraculów, do wymiaru kwami , podczas gdy Mistrz Fu śpi. Gabriel wyczuwa niezidentyfikowaną ofiarę z intensywnymi emocjami i wysyła akumę. Marinette jest ścigana przez przerażającego Adriena, a następnie napotyka Piaskowego Chłopca, który przywołuje do życia koszmary paryżan. Kwami, zamiast skontaktować się z Nooroo, skontaktowały się z Władcą Ciem. Po odcięciu połączenia, w trosce o to, aby Władca Ciem nie znalazł ich kryjówki, Tikki i Plagg wracają do właścicieli. Piaskowy Chłopiec goni Plagga, ale ten mu ucieka. Bohaterowie w końcu zaczynają działać, a następnie stają w obliczu swoich najgorszych koszmarów: Biedronka zostaje pozbawiona mocy, a Czarny Kot walczy ze złą Biedronką. Po wielu zmaganiach super-złoczyńca zostaje pokonany.

Anansi (sezon 2, odc. 47)

Trwa tydzień mody w Paryżu i wszyscy są na Grand Palaisna na pokazie mody prowadzonym przez Gabriela, w tym matka Chloé, Audrey Bourgeois, międzynarodowy krytyk mody. Adrien jest modelem na pokazie, i ma na sobie melonik zrobiony przez Marinette. Jednak Gabriel celowo denerwuje Audrey, umieszczając ją w poniżającym miejscu, ponieważ chce, aby była jak najbardziej nienaganną ofiarą akumanizacji. Następnie Audrey zostaje Królową Stylu, elegancką królową uzbrojoną w berło, które przemienia jej ofiary w złote posągi. Zamienia Adriena w posąg i zabiera go do Wieży Eiffla, by zwabić Biedronkę i Czarnego Kota. Bez wsparcia Czarnego Kota, Biedronka odwiedza Mistrza Fu, gdzie spotyka Plagga. Marinette bierze Miraculum Pszczoły, a potem chce przekazać na miejscu Miraculum Alyi, jednak gdy super-złoczyńca atakuje, Alya zamienia się w posąg, a Biedronka upada, gubiąc Miraculum. Gdy Królowa Stylu miała już triumfować z odsięczą przychodzi Plagg i swoim kotaklizmem powoduje wielki kataklizm w Paryżu, jednak później wszystko wraca do normy. Gabriel jest rozgoryczony porażką Królowej Stylu, podczas gdy Marinette nie jest w stanie odnaleźć zagubionego Miraculum, który ostatecznie trafia w ręce Chloé wraz z kwami pszczoły, Pollen.

Dyktatyran (sezon 2, odc. 48)

Po ostatnich wydarzeniach Gabriel postanawia porzucić misję schwytania Miraculi Biedronki i Czarnego Kota, ponieważ nie może ryzykować, że jego syn znajdzie się w niebezpieczeństwie. Po raz pierwszy od wieków pojawia się publicznie, ściska Adriena i wita Audrey. Kiedy Audrey faworyzuje Marinette jako wyjątkową projektantkę i proponuje zabrać ją do Nowego Jorku, Chloé czuje się wykluczona przez matkę. Zazdrosna Chloé też chce pokazać, że jest wyjątkowa i pokazuje wszystkim, że jest w posiadaniu Miraculum Pszczoły, a następnie wprowadza chaos w Paryżu, chcąc udowodnić, że może być superbohaterką. Po skarceniu przez Biedronkę i Czarnego Kota, Chloé czuje się jeszcze bardziej niechciana. Gabriel uważa ją za idealną ofiarę i po raz kolejny przemienia się we Władcę Ciem, aby frustrację Królowej Pszczół przekształcić w Królową Os, z nieograniczoną mocą, by sparaliżować ludzi. Na szczęście superbohaterom udaje się przekonać Chloé, by zwróciła im Miraculum. Marinette ostatecznie odrzuca ofertę Audrey, podczas gdy Audrey postanawia zostać na dłużej w Paryżu i spędzić więcej czasu z Chloé.

Piaskowy chłopiec (sezon 2, odc. 49)

Chloé pokazuje swojej klasie wywiad, w którym Bourgeois jest przebrana za Biedronkę i Królową Pszczół, ale jej koledzy z klasy kpią z niej, a Marinette zauważa, że ​​nie jest prawdziwym superbohaterem. Rozwścieczona Chloé domaga się, by pan Bourgeois zamknął szkołę. Kiedy nie jest w stanie tego zrobić, Chloé i Audrey grożą przeprowadzką do Nowego Jorku. Zaskoczony niezdolnością do uszczęśliwienia Chloé, pan Bourgeois zostaje zaakumanizowany w Dyktatyrana, dyktatora, który włada władzą absolutną. Szkoła świętuje, gdy Chloé opuszcza Paryż. Jednak Adrien opowiada o tym, jak Chloé była jego jedyną przyjaciółką, przez co Marinette żałuje, że ją odrzuciła. Dyktatyran atakuje i skutecznie zmusza Czarnego Kota do tego, by się zachowywał jak prawdziwy kot. Biedronka idzie do mistrza Fu i pożycza Miraculum Pszczoły. Wyszukuje Chloé, która przyznaje, że nikt jej nie lubi i że przeżywa kryzys poczucia własnej wartości. Biedronka daje jej Miraculum, by z powrotem zmieniła się w Królową Pszczół i razem pokonują Dyktatyrana. Chloé w końcu decyduje się nie opuszczać Paryża, a na jej cześć urządzono przyjęcie w szkole.

Opis

Dwoje licealistów – Marinette oraz Adrien – otrzymuje Miraculum, czyli biżuterię połączoną z magicznymi stworzeniami. Dzięki niej nastolatkowe zmieniają się w superbohaterów – Marinette staje się Biedronką a Adrien Czarnym Kotem. Od tej pory ich misją jest powstrzymanie Władcy Ciem, siejącego spustoszenie w mieście, przy okazji żyjąc normalnym szkolnym życiem i utrzymując swoją supermoc w tajemnicy.

Zobacz również