Dyżur

Mrożące krew w żyłach przypadki medyczne, z życia wzięte dramaty ludzkie, a także niesamowite historie prosto z ostrego dyżuru. 

PULS2
  • Dyżur (odc. 39, sezon 3)
    wtorek, 14 lipca, 5:35AD12 25 min.
  • Dyżur (odc. 40, sezon 3)
    czwartek, 16 lipca, 5:35AD12 25 min.
  • Dyżur (odc. 41, sezon 3)
    piątek, 17 lipca, 5:35AD12 25 min.

W najbliższym odcinku

Dyżur (sezon 3, odc. 39)

Program ukazuje kulisy pracy oddziałów ratunkowych Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz Szpitala Powiatowego w Wyszkowie. Pogotowie przywozi pacjenta o nieznanych personaliach, doznał on nagłego zatrzymania krążenia, jest nieprzytomny. Czy uda się przywrócić mu funkcje życiowe? Pomocy wymaga też kobieta z podejrzeniem pęknięcia tętniaka. Czy przeżyje? Zobacz jak lekarze przeprowadzają tomografię i analizują jej wyniki.

Dyżur (sezon 3, odc. 40)

W tym odcinku programu przyjrzymy się kulisom pracy oddziału ratunkowego Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Pogotowie przywozi młodego mężczyznę, który runął z wysokości 12 metrów... Czy lekarze zdążą ocalić jego życie? Na oddział trafia też mężczyzna, któremu w palcu utkwiła...śruba. Lekarz będzie musiał wykazać się nie lada zdolnościami manualnymi, aby ją wyciągnąć. Widz zobaczy też jak dokładnie wygląda badanie USG jamy brzusznej.

Dyżur (sezon 3, odc. 41)

Program ukazuje kulisy pracy oddziałów ratunkowych Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz Szpitala Powiatowego w Wyszkowie. Pogotowie przywozi ciężko rannego pacjenta, mężczyzna spadł z dużej wysokości, stwierdzono ciężkie uszkodzenia klatki piersiowej. Tomografia komputerowa wskazuje na wolny płyn w jamie brzusznej oraz odmę jamy opłucnej. Zobacz walkę lekarzy o jego zdrowie. Na oddział trafia też poparzony egzotyczny kucharz i ofiara przemocy w rodzinie. Czy lekarzom uda się ją uspokoić i udzielić pomocy?

Dyżur (sezon 3, odc. 42)

Program ukazuje kulisy pracy oddziałów ratunkowych Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz Szpitala Powiatowego w Wyszkowie. Pogotowie przywozi nieprzytomną trzylatką z rakiem mózgu, dziecko zostaje poddane tomografii mózgu. Nawet doświadczonym lekarzom trudno jest zapanować nad emocjami, patrzenie jak cierpi dziecko zawsze jest bardzo trudne. Zobaczymy też jak załoga pogotowia ratunkowego udziela na ulicy pomocy dwóm ofiarom potrącenia przez samochód.

Opis

Ból, łzy, dramatyczne przypadki medyczne prosto z ostrego dyżuru... To już trzecia seria programu, który poruszył serca wielu Polaków. Tym razem widzowie zobaczą pracę lekarzy dwóch warszawskich placówek medycznych: Szpitala Bielańskiego i Szpitala Dzieciątka Jezus. Podczas nowych odcinków widzowie poznają historie zwykłych ludzi, którzy z wielu powodów znaleźli się na oddziałach ratunkowych obu szpitali. Osoby, które zostały ranne w wyniku wypadków, prób samobójczych, czy pobicia wymagają natychmiastowej interwencji medycznej. Tylko lekarze z Oddziału Ratunkowego mogą pomóc. To od ich wiedzy i doświadczenia zależy życie pacjenta.

Zobacz również