Jeździec bez głowy

„Jeździec bez głowy” to emocjonujący kryminalno- przygodowy serial obejmujący swoją fabułą 250 lat! Główny bohater to zmartwychwstały Inchabod...

Postaci

Kapitan Frank Irving

Kapitan Frank Irving

Kapitan Frank Irving (Orlando Jones) na co dzień pracuje w stanowej policji Nowego Jorku. Aktualnie został przeniesiony do Sleepy Hollow w celu poprowadzenia śledztwa w sprawie niedawnych wydarzeń. Ichabod jest dla niego cierniem w boku – trudno zaufać człowiekowi, który twierdzi, że jest bohaterem wojny o niepodległość sprzed 232 lat, a jego żona to czarownica. Niestety, kapitan Frank Irving nie ma wyboru, ten osobliwy człowiek to jedyny trop łączący go z tajemniczym seryjnym mordercą. Wzrastające niebezpieczeństwo zmusza kapitana do czujności i walki o to, by wraz z utalentowanym duetem śledczych – Abbie i Ichabodem być po tej samej linii frontu.

Katrina Crane

Katrina Crane

Katrina Crane (Katia Winter) to żona Crane’a, która tak samo jak on wciąż żyje. Niestety, jest uwięziona w mrocznej otchłani przez nieznane siły ciemności. Katrina była częścią potężnego sabatu czarownic, które poprzysięgły chronić świat od sił zła, by więcej nie pojawiły się na Ziemi. Kobieta stara się wspierać Ichaboda w trudnych momentach jego podróży. Jej wolność staje się motywacją Crane’a do działania.

Abbie Millis

Abbie Millis

Porucznik Abbie Millis (Nicole Beharie) jest policjantką, która marzy o karierze w FBI. Sprawa związana z nadprzyrodzonymi siłami jest ostatnią rzeczą jaką chce się zajmować. Wszystko się jednak zmienia kiedy Jeździec bez głowy zabija na jej oczach szeryfa miasta – jej przyjaciela i mentora. Wciągnięta do odwiecznej walki, Abbie będzie musiała polegać na swoim instynkcie śledczym i pomocy Crane’a, by znaleźć starożytne wskazówki, które pomogą powstrzymać apokalipsę. W międzyczasie Abbi odkrywa, że Crane nie jest jedynym sprowadzonym przez siły nie z tego świata.

Ichabod Crane

Ichabod Crane

Ichabod Crane (Tom Mison) wie tylko, że w 1781 roku był amerykańskim rewolucjonistą walczącym z Brytyjczykami. Następną rzeczą jaką pamięta jest pobudka w roku 2013… Mężczyzna zostaje wrzucony nie tylko w zawrotne tempo realiów współczesności, ale również w śmiertelną walkę z nadprzyrodzonymi siłami zła, które zostały wskrzeszone wraz z nim. Teraz, gdy wrócił do żywych postanawia odkryć, dlaczego zło powróciło i jak można je zatrzymać. Po drodze Ichabod Crane natrafia na szokujące tajemnice narodowej historii Stanów Zjednoczonych oraz dowiaduje się, że jego ukochana żona - Katrina została uwięziona przez nadprzyrodzone siły.

Opis

„Jeździec bez głowy” to emocjonujący kryminalno- przygodowy serial obejmujący swoją fabułą 250 lat! Główny bohater to zmartwychwstały Inchabod Crane, który w parze ze współczesną policjantką próbuje ocalić tajemnicze miasteczko Sleepy Hollow oraz świat przed niespotykaną siłą zła. Para musi rozwikłać zagadkę z czasów Ojców Założycieli i powstrzymać ożywionego wraz z Inchabodem Jeźdźca bez głowy, który seryjnie zabija ludzi z miasteczka. Szybko okazuje się, że Jeździec bez głowy to nie jedyny powstały z martwych wysłannik sił zła, lecz pierwszy z czterech Jeźdźców Apokalipsy…