Przygody Merlina

Młody Merlin przybywa do Camelotu. Jego matka postanowiła oddać syna pod opiekę nadwornego medyka w nadziei, że ten zadba o magiczny talent chłopca.

Oglądaj w

TV Puls
  • The Diamond of the Day: Part Two (odc. 13, sezon 5)
    sobota, 30 maja, 8:4512 50 min.

W najbliższym odcinku

The Diamond of the Day: Part Two (sezon 5, odc. 13)

Camelot pogrążony jest w wojnie z Morganą i jej oddziałami. Niestety, waśń prowadzi do miejscowości, w której ziścić ma się przepowiednia dotycząca Artura. Król ma zginąć i Merlin za wszelką cenę chce zmienić bieg wydarzeń. Młody Czarodziej postanawia powrócić do postaci starego maga, dzięki której uratował niegdyś Gwan od spalenia na stosie. Mimo użycia magii przez Merlina Artur zostaje ugodzony mieczem z rąk Mordreda. Czy Emrysowi uda się uratować króla i jednocześnie przyjaciela?

Opis

Młody Merlin przybywa do Camelotu. Jego matka postanowiła oddać syna pod opiekę nadwornego medyka w nadziei, że ten nakieruje magiczny talent chłopca na odpowiednie tory. Problemem jednak jest król Uther, który zakazał używania magii pod groźbą kary śmierci, przez co Merlin szybko narobi sobie wrogów. Jego przeciwnikiem stanie się najpoważniejszy kandydat do korony, pyszałkowaty książę Artur. Ciekawym zbiegiem okoliczności chłopiec zostaje jego sługą. Czy uda im się dojść do porozumienia?

Zobacz również