Tajemnice medyczne

„Tajemnice medyczne” to serial, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Zagadkowe historie, dociekliwi lekarze i pacjenci, którzy mają wiele do ukrycia.

Oglądaj w

TV Puls
  • Wycieńczona piosenkarka/ Wymagający trener (odc. 16)
    dzisiaj, 18 listopada, 2:45N12 50 min.
  • Nasze sady/ Kompleksy panny młodej (odc. 17)
    jutro, 19 listopada, 2:05N12 50 min.
  • Nie szata zdobi człowieka/ Zbyt oddany szofer (odc. 18)
    środa, 20 listopada, 3:30N12 50 min.

Postaci

Doktor Kacper Kamiński

Doktor Kacper Kamiński

Doktor Kacper Kamiński (Kacper Anuszewski) - 34 lata, rozwodnik, ma 7-letniego syna, którego bardzo kocha i za którym bardzo tęskni. Żona odeszła od niego dlatego, że praca zawsze była dla niego na pierwszym miejscu. Wie o tym, że podoba się kobietom i potrafi to wykorzystać.

Doktor Paulina Miodyńska

Doktor Paulina Miodyńska

Doktor Paulina Miodyńska (Joanna Mądry) - lekarz pogotowia. 30 lat, samotna, nie ma dzieci. Jest bardzo ambitna. Interesuje ją tylko ratowanie ludziom życia, dlatego całe swoje życie poświęca medycynie. Każdą chwilę, którą nie spędza w szpitalu poświęca dalszemu zgłębianiu swojej wiedzy medycznej – ma mnóstwo specjalistycznych książek i czasopism medycznych. Brakuje jej psychologicznego podejścia do ludzi. Jest szczera do bólu, konkretna i bezpośrednia – nawet wtedy, gdy przekazuje swoim pacjentom nieprzyjemne wiadomości.

Doktor Marzena Kabarczyk

Doktor Marzena Kabarczyk

Doktor Marzena Kabarczyk (Katarzyna Skoniecka) - 37 lat, zamężna, troje dzieci. Ciepła i otwarta osoba. Męża poznała w bardzo młodym wieku, kiedy rozpoczynała studia. Łączenie obowiązków rodzinnych z nauką, a później pracą zawodową było dla niej dużym wyzwaniem. Zawsze rozdarta między życiem domowym, a pracą w szpitalu. Ma duży autorytet wśród swoich pacjentów, których traktuje bardzo łagodnie. Ma bardzo dobre podejście do dzieci i młodzieży. Żałuje, że nie poszła na pediatrię.

 

Doktor Artur Szymczyk

Doktor Artur Szymczyk

Doktor Artur Szymczyk (Leszek Malec) - lekarz pogotowia, traumatolog. 47 lat, żonaty, dwoje dzieci (19-letni syn i 16-letnia córka). Początkowo specjalizował się w chirurgii ogólnej, ale doszedł do wniosku, że przy swoich warunkach psychofizycznych najlepiej sprawdzi się jako traumatolog zajmujący się nagłymi wypadkami. Uważa, że rozmowa z pacjentem jest taka samo ważna, jak badania lekarskie. Jego zdaniem im więcej lekarz będzie wiedział o swoim pacjencie, tym bardziej skuteczne będzie leczenie.

W najbliższym odcinku

Dziwny przyjaciel/Podwójne ja (odc. 1)

Ewa Dziwisz jest obowiązkową i odpowiedzialną studentką prawa. Chcąc lepiej zdać egzaminy w sesji, zapisuje się na jogę, gdzie poznaje Roberta. Mężczyzna ma na nią tak duży wpływ, że Ewa rezygnuje ze studiów i wyjeżdża z Robertem do Indii. Dziewczyna wraca wcześniej niż planowała i zupełnie nie jest sobą. Bez celu samotnie błąka się po mieście. Rodzina nie wie, jak pomóc dziewczynie ani co się w Indiach wydarzyło. Laura i Bartosz przeżywają kryzys związku. Sytuacja znacznie się komplikuje, gdy do kraju wraca siostra bliźniaczka Laury – Monika. Kiedy Laura przypadkowo powoduje w domu pożar i trafia do szpitala z powodu zatrucia czadem, lekarz przeprowadza kompleksowe badania i stawia szokującą dla kobiety diagnozę. Pojawia się pytanie, czy Laura i Bartosz przetrwają tę próbę.

W kręgu gwiazd/Julia (odc. 2)

Maria wkrótce ma ponownie zabłysnąć na deskach teatru. Niestety, nieoczekiwanie tuż przed wielkim powrotem trafia do szpitala. Kobieta podejrzewa swojego partnera Roberta o próbę wymuszenia ubezpieczenia za sztukę. Zaślepiona tymi oskarżeniami nie zauważa poczynań swojej asystentki Katarzyny, która od zawsze marzy o byciu aktorką… Julia zakochuje się w nauczycielu gry na gitarze. Bartek jest sporo starszy od dziewczyny, ale któregoś dnia odwzajemnia pocałunek Julii. Wkrótce dziewczyna dowiaduje się, że jej matka spotyka się z Bartoszem. Julia czuje się nieatrakcyjnie, jest przybita nieodwzajemnioną miłością i rozwodem rodziców. Przedawkowując tabletki na odchudzanie, dziewczyna wypada z okna.

Tajemnica/Ukochany syn (odc. 3)

Marta ma szansę zaistnieć w świecie mody jako projektantka biżuterii. W związku z tym w tajemnicy przed mężem przyjmuje leki, które uniemożliwiają jej zajście w ciążę. Tomasz natomiast bardzo chce mieć dziecko i zaczyna podejrzewać, że albo on, albo Marta są bezpłodni. Mężczyzna zaczyna szukać prawdy. Teresa Machnicka trafia do szpitala, ponieważ poturbowała się spadając ze schodów. Kobiecie towarzyszy zatroskany przyjaciel, Ireneusz, który przywiózł ją do doktora. Pacjentka zapewnia, że spadła ze schodów przez zawroty głowy i niechętnie odnosi się do Ireneusza. Wkrótce do szpitala przybywa syn kobiety, Kamil, który chce natychmiast zabrać matkę do domu. Okazuje się, że rodzina skrywa niewygodną tajemnicę.

U kresu sił/Ostatni taniec (odc. 4)

Barbara Janik pracuje jako opiekunka osób chorych. Sama wychowuje córkę, pomaga starszym już rodzicom, a jej młodszy rozpieszczony brat wciąż żąda od niej pieniędzy. Zbyt duża ilość obowiązków powoduje, że z niewyjaśnionych przyczyn kobieta trafia do szpitala. Lena ma ogromne ambicje i chce zostać światowej klasy tancerką. Jej umiejętności idą w parze z mobilizacją. Także życie prywatne Leny układa się świetnie. Ma u swego boku kochającego i troskliwego Franka. W jednym momencie całe życie dziewczyny może zostać zrujnowane przez nieszczęśliwą informację.

Nowa żona taty/Przyszły teść (odc. 5)

Marek Banasiak po śmierci żony samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Jego życie zmienia się na lepsze, kiedy poznaje swoją obecną żonę, Anetę. Małżeństwo wspólnie prowadzi firmę do czasu aż po kolejnej podróży służbowej Marek zapada na zdrowiu i musi być poddawany regularnym tlenoterapiom. Córka nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i szuka zrozumienia w internecie. Sytuacja diametralnie zaostrza się, gdy Karina znajduje ojca odłączonego od urządzenia natleniającego… Dominika i Artur wkrótce mają się pobrać. Narzeczonego nie akceptuje jednak ojciec Dominiki, Adam nęka go. Zaraz po wieczorze kawalerskim para kłóci się i Artur opuszcza mieszkanie. Chwilę później mężczyzna mdleje i Adam zawozi go do szpitala. Artur jest zestresowany sytuacją z teściami oraz życiem intymnym z Dominiką. Pomocy szuka w Internecie, ale czy znajdzie tam rozwiązanie swoich problemów?

Apodyktyczny ojciec/Życie ze współlokatorami (odc. 6)

Marek Kostrzewa trafia do szpitala po upadku ze schodów. Lekarz stawia diagnozę, że mimo powagi sytuacji, chłopak ma tylko dwa złamane żebra. Niepokój specjalisty budzi jednak nieoczekiwane omdlenia Marka. Szukając przyczyny, odkrywa, że stan chłopaka jest silnie powiązany z sytuacją w domu. Konrad od dziecka jest astmatykiem, a o jego dobre zdrowie troszczy się nadopiekuńcza mama, Katarzyna. Chłopak w końcu postanawia wyprowadzić się z domu i wynajmuje mieszkanie z koleżanką. Konrad i Zuzanna dzielą się obowiązkami i dbają o porządek, jednak wszystko zmienia się, gdy pojawia się trzeci lokator, Paweł, z którym Zuza zaczyna się spotykać. Konrad nie może znieść takiej sytuacji i wkrótce trafia do szpitala.

Na granicy rozstania/Przyjaciele i rywale (odc. 7)

Do szpitala przyjeżdża mężczyzna, który uskarża się na silny ból w klatce piersiowej. Pacjentowi towarzyszą także niskie ciśnienie i migreny. W trakcie, gdy lekarz próbuje znaleźć przyczynę złego samopoczucia Grzegorza Boreckiego, do szpitala przybywają żona Alicja i przyjaciel pacjenta, Szymon. Między Alicją i Szymonem dochodzi do niemiłej wymiany zdań, a diagnoza nie działa na korzyść małżeństwa Alicji i Grzegorza… Teodor marzy, by jego syn zaistniał jako wielki tenisista. Julian jednak nie chce być odzwierciedleniem ambicji ojca i ma inny pomysł na swoją karierę. Chciałby studiować medycynę. Matka Juliana zaniepokojona naciskami męża, chce pomóc Julianowi. Niestety chłopak wkrótce trafia do szpitala.

Szkodliwa przyjaźń/Zbyt opiekuńczy ojciec (odc. 8)

Rafał jest dorastającym nastolatkiem i próbuje zyskać aprobatę wśród swoich kolegów. Niestety, kontrolowany przez samotną matkę, nie może żyć jak inni jego znajomi. Nie umie też się jej sprzeciwić, dlatego okłamuje ją i postanawia wyjechać na narty nic jej nie mówiąc. Sytuacja szybko staje się niebezpieczna, gdy prosto ze stoku chłopak zostaje zabrany do szpitala. Zuzanna trafia na oddział ratunkowy ze złamanym nosem. Lekarze zauważają, że to nie jedyne obrażenia, jakie ma dziewczyna. Na jej ciele znajdują się także liczne siniaki, które rzucają podejrzenia na ojca Zuzanny, Andrzeja. Czy mężczyzna znęca się fizycznie nad swoją córką? Wkrótce okazuje się też, że życie dziewczyny może się diametralnie odmienić.

Wycieńczona piosenkarka/ Wymagający trener (odc. 16)

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Każda opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia poszkodowanego na izbę przyjęć. Poprzez retrospekcję widzowie poznają wydarzenia, które miały bezpośredni wpływ na stan zdrowia chorego i przez które znalazł się na ostrym dyżurze. Co wydarzyło się w życiu ludzi, którzy trafili do szpitala? Jakie tajemnice skrywają? Czego się wstydzą i do czego boją się przyznać? Na te i inne pytania muszą odpowiedzieć serialowi lekarze, którzy zamieniają się w prawdziwych detektywów. Prawda nie wyjdzie na jaw od razu, ponieważ pacjenci szpitala mają wiele do ukrycia…

Nasze sady/ Kompleksy panny młodej (odc. 17)

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Każda opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia poszkodowanego na izbę przyjęć. Poprzez retrospekcję widzowie poznają wydarzenia, które miały bezpośredni wpływ na stan zdrowia chorego i przez które znalazł się na ostrym dyżurze. Co wydarzyło się w życiu ludzi, którzy trafili do szpitala? Jakie tajemnice skrywają? Czego się wstydzą i do czego boją się przyznać? Na te i inne pytania muszą odpowiedzieć serialowi lekarze, którzy zamieniają się w prawdziwych detektywów. Prawda nie wyjdzie na jaw od razu, ponieważ pacjenci szpitala mają wiele do ukrycia…

Nie szata zdobi człowieka/ Zbyt oddany szofer (odc. 18)

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Każda opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia poszkodowanego na izbę przyjęć. Poprzez retrospekcję widzowie poznają wydarzenia, które miały bezpośredni wpływ na stan zdrowia chorego i przez które znalazł się na ostrym dyżurze. Co wydarzyło się w życiu ludzi, którzy trafili do szpitala? Jakie tajemnice skrywają? Czego się wstydzą i do czego boją się przyznać? Na te i inne pytania muszą odpowiedzieć serialowi lekarze, którzy zamieniają się w prawdziwych detektywów. Prawda nie wyjdzie na jaw od razu, ponieważ pacjenci szpitala mają wiele do ukrycia…

Toksyczne otoczenie/Wielki powrót (odc. 25)

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Każda opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia poszkodowanego na izbę przyjęć. Poprzez retrospekcję widzowie poznają wydarzenia, które miały bezpośredni wpływ na stan zdrowia chorego i przez które znalazł się na ostrym dyżurze. Co wydarzyło się w życiu ludzi, którzy trafili do szpitala? Jakie tajemnice skrywają? Czego się wstydzą i do czego boją się przyznać? Na te i inne pytania muszą odpowiedzieć serialowi lekarze, którzy zamieniają się w prawdziwych detektywów. Prawda nie wyjdzie na jaw od razu, ponieważ pacjenci szpitala mają wiele do ukrycia…

Sławna matka/Bardzo tajemniczy mąż (odc. 26)

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Każda opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia poszkodowanego na izbę przyjęć. Poprzez retrospekcję widzowie poznają wydarzenia, które miały bezpośredni wpływ na stan zdrowia chorego i przez które znalazł się na ostrym dyżurze. Co wydarzyło się w życiu ludzi, którzy trafili do szpitala? Jakie tajemnice skrywają? Czego się wstydzą i do czego boją się przyznać? Na te i inne pytania muszą odpowiedzieć serialowi lekarze, którzy zamieniają się w prawdziwych detektywów. Prawda nie wyjdzie na jaw od razu, ponieważ pacjenci szpitala mają wiele do ukrycia…

Student pod presją/Pyłkiem w oczy (odc. 27)

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Każda opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia poszkodowanego na izbę przyjęć. Poprzez retrospekcję widzowie poznają wydarzenia, które miały bezpośredni wpływ na stan zdrowia chorego i przez które znalazł się na ostrym dyżurze. Co wydarzyło się w życiu ludzi, którzy trafili do szpitala? Jakie tajemnice skrywają? Czego się wstydzą i do czego boją się przyznać? Na te i inne pytania muszą odpowiedzieć serialowi lekarze, którzy zamieniają się w prawdziwych detektywów. Prawda nie wyjdzie na jaw od razu, ponieważ pacjenci szpitala mają wiele do ukrycia…

Opis

Zagadkowe historie, dociekliwi lekarze i pacjenci, którzy mają wiele do ukrycia...

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Każda opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia poszkodowanego na izbę przyjęć. Poprzez retrospekcję widzowie poznają wydarzenia, które miały bezpośredni wpływ na stan zdrowia chorego i przez które znalazł się na ostrym dyżurze. Co wydarzyło się w życiu ludzi, którzy trafili do szpitala? Jakie tajemnice skrywają? Do czego boją się przyznać? Na te i inne pytania muszą odpowiedzieć serialowi lekarze, którzy zamieniają się w prawdziwych detektywów.

W role serialowych lekarzy wcielają się aktorzy z popularnych polskich seriali: Leszek Malec (w roli doktora Artura, lekarza pogotowia, traumatologa; wystąpił m.in. w serialu „Pierwsza miłość”), Katarzyna Skoniecka (jako doktor Marzena, lekarz pogotowia, toksykolog; znana m.in. z serialu „Pierwsza miłość”), Joanna Mądry (gra doktor Paulinę, lekarza pogotowia; wystąpiła w m.in. w serialach „Barwy szczęścia”, „Czas honoru”, „Lekarze” i „Przyjaciółki”) i Kacper Anuszewski (serialowy doktor, Kacper; pojawiający się w serialach: „Klan”, „M jak Miłość”, „Na Wspólnej”, „Ojciec Mateusz” i „Prawo Agaty”).

Zobacz również