Zarząd

Dariusz Dąbski, Prezes TV Puls
Dariusz Dąbski, Prezes Zarządu Telewizji Puls

Dariusz Dąbski - Prezes Zarządu Telewizji Puls

Dariusz Dąbski z projektem Telewizji Puls związany jest od 2006 roku, początkowo jako Partner News Corporation (obecnie Fox Corporation) i Przewodniczący Rady Nadzorczej. W 2008 roku został Prezesem Zarządu Telewizji Puls.

Po objęciu stanowiska Prezesa stacji przeprowadził głęboką restrukturyzację Telewizji Puls, zmienił strategię programową, wprowadził TV Puls do multipleksu cyfrowego, otworzył nowy ogólnopolski kanał o tematyce uniwersalnej - PULS 2, zwiększył oglądalność nadawanych przez stację kanałów z 0,4 proc. w 2006 roku do 6,4 proc. w 2021 roku. W latach 2013, 2014 i 2015 nadawany przez Telewizję Puls kanał TV Puls otrzymał 3 Telekamery „Tele Tygodnia” (kolejno w kategoriach: „kanał lifestylowy”, za „ogromny wzrost oglądalności i dołączenie do piątki największych kanałów telewizyjnych w Polsce” oraz dla „najbardziej rodzinnego kanału telewizyjnego na rynku”), a w 2016 – najważniejszą w branży Złotą Telekamerę za wybitne osiągnięcia telewizyjne. Telekamerę „Tele Tygodnia” 2018, 2019 i 2020 oraz Złotą Telekamerę otrzymał również serial TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw”. Dziś Telewizja Puls jest trzecią największą stacją komercyjną w Polsce.

Karierę zawodową rozpoczynał w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski piastował wysokie stanowiska w kluczowych spółkach branży informatycznej, telekomunikacyjnej, internetowej i paliwowej. Był m.in. Prezesem Optimus S.A., Fujitsu Siemens Computers, Netia Telecom, TDC Internet, AC&G, Entertainment Systems Poland. Przewodniczył także Radom Nadzorczym PKN Orlen, Optimus Lockheed Martin i Onet.pl.

Jest byłym wyczynowym sportowcem w dyscyplinie judo i modelem światowej agencji ELITE. Praca jest jego pasją, ale najbardziej ceni sobie czas spędzony z rodziną. Jego żona, Erin Dąbska, jest prezesem Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, pomagającej seniorom.