Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Gwiazdy i dukaty

W pewnym królestwie znajduje się Gilowy Las, a nieopodal niego leży wioska, w której mieszkają tkacze. Pewnego dnia zarządca...

Opis

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Gwiazdy i dukaty to historia małej Miny, która wyrusza na ratunek swoim rodzicom i innym tkaczom uwięzionym przez króla. Czeka ją niezwykła i pełna przygód podróż. Czy uda się jej uwolnić rodziców?

W pewnym królestwie znajduje się Gilowy Las, a nieopodal niego leży wioska, w której mieszkają tkacze. Pewnego dnia zarządca tamtejszych terenów, zwany Gburem (Axel Prahl), postanawia zmienić bieg rzeki w zemście za pomoc wieśniaków w ucieczce jego żony. Od tego momentu wioska jest biedna, ludzie nie mają z czego żyć i coraz bardziej zadłużają się u króla (Thomas Loibl). Jako, że król nie toleruje braku zapłaty podatków postanawia uwięzić wszystkich tkaczy i zmusić ich do odpracowywania należności. Niestety liczy sobie jeden rok pracy za pół roku zadłużenia. W wiosce pozostali tylko staruszkowie i dzieci, nie mając jak poradzić sobie z biedą postanawiają wysłać kogoś w delegację do króla. Na ochotnika zgłasza się mała dziewczynka o imieniu Mina (Meira Durand). Mina twierdzi, że nie obawia się króla i doskonale poradzi sobie kiedy go spotka. Wyrusza więc w stronę królewskiego zamku. Droga jest długa i żmudna, dziewczynka trafia pod dach zarządcy, Gbura, którego próbuje przekonać do ponownej zmiany. Mężczyzna jest nieugięty, ale kiedy Mina obdarowuje jego syna lalką i chłopiec okazuje wielką radość, jego serce zaczyna mięknąć. Dziewczynka rusza w dalszą drogę, poznaje chytrego handlarza, u którego wygrywa mówiącego psa Felixa. Czy zdoła jednak przekonać króla, aby uwolnił tkaczy i pozwolił im wrócić do domu?