O filmie

2018, reż.Ryan Coogler
Wyst. Andy Serkis, Angela Bassett, Chadwick Boseman, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Forest Whitaker, Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Martin Freeman, Michael B. Jordan

Wytwórnia Marvel to gwarancja spektakularnego widowiska i emocjonujących historii! Nagrodzony 3 Oscarami® film „Czarna Pantera” wciąga od pierwszej minuty!
Wakanda to afrykańskie królestwo, które w błyskawiczny sposób stało się technologiczną potęgą. Stało się tak za sprawą meteorytu, który zawierał vibranium – niezwykły surowiec, umożliwiający mieszkańcom dynamiczny rozwój. Niewielkie, afrykańskie państewko szybko zyskało status potęgi, ale dzięki honorowym i mądrym władcom nie wykorzystało swojej mocy, aby zagrozić reszcie świata. Po wydarzeniach z filmu „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”, książę T'Challa (Chadwick Boseman) powraca w swoje rodzinne strony, aby objąć nową rolę, przywdziać strój Czarnej Pantery i zostać nowym królem Wakandy. Następca tronu wkrótce staje przed olbrzymim wyzwaniem, gdy na jego drodze pojawia się tajemniczy i zdystansowany Killmonger (Michael B. Jordan), który próbuje przejąć władzę w królestwie. Aby ochronić swój ród, Czarna Pantera sprzymierza się z agentem C.I.A. Everettem K. Rossem (Martin Freeman) i pozostałymi członkami służb specjalnych. W ten sposób chce zapobiec wybuchowi wojny, która ogarnęłaby cały współczesny świat. Czy nowemu królowi uda się przywrócić pokój w Wakandzie? Przekonaj się, oglądając TV Puls!
Film został nagrodzony trzema Oscarami® w kategoriach muzyka oryginalna, scenografia oraz kostiumy.