Rodzinny Interes

„Rodzinny interes” to serial opowiadający o dwójce przyjaciół, którzy postanowili otworzyć warsztat samochodowy. Z kolei ich żony prowadzą mały salon fryzjerski „Bella Ella”.

Oglądaj w

TV Puls
 • Uciekinier (odc. 47)
  dzisiaj, 29 stycznia, 9:00N12 45 min.
 • Uciekinier (odc. 47)
  dzisiaj, 29 stycznia, 16:00N12 45 min.
 • Opętana (odc. 48)
  dzisiaj, 29 stycznia, 17:00N12 45 min.
PULS2
 • Opętana (odc. 48)
  dzisiaj, 29 stycznia, 1:50N12 45 min.
 • Zacząć od nowa (odc. 49)
  jutro, 30 stycznia, 1:45N12 45 min.
 • Randka w ciemno (odc. 50)
  piątek, 31 stycznia, 2:55N12 45 min.

Oglądaj online

Postaci

Elżbieta Wrzosek

Elżbieta Wrzosek

Żona Ryszarda

Razem z przyjaciółką Jolą prowadzi salon kosmetyczny „Bella Ella”, którego nazwa pochodzi od jej imienia. Lubi zarządzać firmą. Wszystko wie najlepiej, tym samym przypisuje sobie często rolę przywódcy – co nie zawsze podoba się Joli. 

Krótko trzyma Ryszarda. Jest władcza i zazdrosna - zwłaszcza o księgową z firmy męża, Violę. Bywa przytłaczająca dla córki Mirelli. 

Dynamiczna i temperamentna. 

 

Mirella Wrzosek

Mirella Wrzosek

Jedyna córka Ryszarda i Eli

Skończyła technikum fryzjerskie, ale nie czuje, że to jej powołanie. Ma bardzo dobrą relację z ojcem, któremu zwierza się z problemów. Matka ją dominuje - nie wierzy, że Mirella ma pomysł na siebie, dlatego wciąż próbuje układać jej życie. Przez to dziewczyna czuje się zagubiona. 

Skrycie marzy o wielkiej, prawdziwej miłości. 

 

Wojciech Majewski

Wojciech Majewski

Wychowanek tego samego domu dziecka co Ryszard

Mąż Joli i ojciec 17–letniego Sebastiana. 

Pełnił wysokie stanowisko w fabryce samochodów, ale praca wyniszczyła go psychicznie przez ciągły stres. Z dnia na dzień rzucił posadę i razem z Ryszardem otworzył warsztat samochodowy. Ma żyłkę biznesową - tam, gdzie widzi okazję, korzysta z niej, często zanim skonsultuje się z Ryszardem. W ostatnich odcinkach pierwszego sezoniu dowiedział się, że jego matka żyje. 

Urokliwy, temperamentny, czasem porywczy. Podoba się kobietom. 

 

Jola Majewska

Jola Majewska

Żona Wojtka

Miała ambitne plany na przyszłość, jednak od pierwszego wejrzenia zakochała się w Wojtku i jemu podporządkowała swoje życie. 

Wspólniczka i przeciwieństwo Eli. Bardzo dobra fryzjerka, ale przez swój brak zorganizowania drażni Elżbietę. Na tym polu dochodzi do częstych mini konfliktów między kobietami. 

Ma bardzo dobrą relację z Mirellą, co jest powodem skrywanej zazdrości ze strony Elżbiety. Martwi się o syna Sebastiana, jednak ma z nim lepszy kontakt niż Wojtek. 

Klientki bardzo ją lubią i często się jej zwierzają. 

Sebastian Majewski

Sebastian Majewski

Nastoletni syn Wojtka i Joli

Przechodzi okres buntu, a jego rodzice wciąż zderzają się z jego wybrykami. Chodzi własnymi drogami, wymyka się wszelkim regułom i zasadom. Tak próbuje zwrócić na siebie uwagę ojca, z którym ma niełatwą relację. Skrycie zakochany w córce przyjaciół swoich rodziców, Mirelli.

 

Bronisław Majcherek

Bronisław Majcherek

Pracownik warsztatu „Majewski i Wrzosek”

Oddany swoim szefom, jest jak członek rodziny. Ma bardzo dobrą relację z młodszym mechanikiem, Dawidem.

Znany ze swoich śmiesznych powiedzonek, np.: „gdzie kucharek 6, tam 007 zgłoś się”, „tym chata bogata, co ukradnie tata”, „na pochyłe drzewo to Salomon nie naleje”, „jak sobie pościelisz, to mnie zawołaj”, „cicha woda po kisielu”, „kto pod kim dołki kopie, ten szybko awansuje”. Wdowiec, często wspomina swoją żonę Halinę. 

 

Dawid Rączka

Dawid Rączka

Młodszy pracownik warsztatu

Jeszcze się uczy pod okiem Bronka, częściej asystuje przy naprawach niż dostaje coś samodzielnego. Wesoły i pogodny, w rzeczywistości ma trudną sytuację w domu, z której nikomu się nie zwierza. Atrakcyjny, dobrze zbudowany, ma duże powodzenie u płci przeciwnej. Lubi się zabawić, ale nie wykorzystuje dziewczyn. Wciąż czeka na prawdziwą miłość. 

Violetta Zajączkowska

Violetta Zajączkowska

Księgowa warsztatu samochodowego

Bardzo atrakcyjna, przesadnie eksponuje swoją kobiecość. Drapieżna z wyglądu, zawsze wyzywająco ubrana i umalowana. 

Lubi robić wrażenie na mężczyznach - to daje jej poczucie pewności siebie. Na złość Eli próbuje uwieść Ryszarda. Nie ma zbyt dobrej relacji z drugim właścicielem warsztatu – Wojtkiem. 

Sprytna i przebiegła. 

 

Klaudia Zubczyk

Klaudia Zubczyk

Pomoc fryzjerska w salonie Eli i Joli, stylizuje paznokcie

Dobry pracownik, ale zdarzają się jej wpadki. Często pochłania ją zawartość telefonu – media społecznościowe, komunikatory itp. Klaudia została wychowana przez swoją babcię. Mieszka w mieszkaniu po niej i utrzymuje się ze skromnej pensji manikiurzystki oraz pomocy w „Bella Ella”. 

Wesoła i wygadana. 

 

Dariusz Witter

Dariusz Witter

Popularny aktor

znany szerszej publiczności z udziału w filmach i serialach. Wraz z żoną Anną przeprowadził się na przedmieścia, aby odpocząć od show biznesu. Kocha dobre i drogie samochody. Często pojawia się w warsztacie „Majewski i Wrzosek”, aby móc pełniej rozwijać swoją pasję, jaką jest motoryzacja. 

Celebryta o dobrym sercu, nie brak mu fantazji i splendoru.

 

Ryszard Wrzosek

Ryszard Wrzosek

Wychował się w domu dziecka

Od zawsze marzył o pełnej i prawdziwej rodzinie. Od najmłodszych lat opiekuńczy w stosunku do innych - owocem tej postawy jest przyjaźń z innym wychowankiem tego samego domu dziecka, Wojtkiem. Razem z nim prowadzi warsztat samochodowy „Majewski i Wrzosek”. Dowiedział się niedawno, że jego bratem jest Dariusz Witter. 

Zdominowany przez swoją żonę Elżbietę. Mają 25-letnią córkę Mirellę. 

Ciepły, stabilny i opanowany. Nieco naiwny i  łatwowierny. 

W najbliższym odcinku

Ucieczka kochanków (odc. 41)

Tamara i Filip to para zakochanych. Zaborcza matka Tamary, Agata, zupełnie nie akceptuje ich związku. Kochankowie postanawiają więc razem uciec. Niestety, po drodze psuje im się samochód, wskutek czego trafiają do warsztatu „Majewski i Wrzosek”. Tam odnajduje ich matka Tamary. Czy zakochanym uda się przekonać kobietę, by w końcu zaakceptowała ich związek? W tym samym czasie Wojtek (Marek Krupski) postanawia pojechać do domu dziecka, w którym się wychował. Liczy, że dowie się czegoś na temat ciotki Jadwigi. Czy ta podróż do bolesnej przeszłości przyniesie odpowiedzi na jego pytania?

Podwójna gra (odc. 42)

Do salonu „Bella Ella” przychodzi atrakcyjna kobieta. 30-letnia Gabriela to pracownica korporacji, która postanawia zupełnie odmienić swój wygląd. Tłumaczy, że robi to dla chłopaka, z którym zaczęła się spotykać. Wkrótce Klaudia odkrywa prawdę na temat kobiety. Tymczasem do warsztatu „Majewski i Wrzosek” przyjeżdża starszy mężczyzna. Kiedy Dawid (Patryk Janas) odkrywa w jego aucie damską bieliznę, postanawia o wszystkim powiedzieć jego żonie. Czy wtrącanie się w sprawy innych wyjdzie młodemu mechanikowi na dobre? Wojtek (Marek Krupski) kontynuuje śledztwo w sprawie swojej matki.. Czy uda mu się czegoś dowiedzieć?

Rajdowiec (odc. 43)

W warsztacie „Majewski i Wrzosek” zjawia się znajomy Wojtka (Marek Krupski) – Radek, który przywiózł do naprawy nietypowy pojazd – gokarta swojego syna Natana. Wkrótce mechanicy odkrywają, że ktoś celowo popsuł przewody hamulcowe w pojeździe. Kto jest za to odpowiedzialny i dlaczego? Dawida wciąż prześladują domowe problemy. Kto zdecyduje się pomóc chłopakowi? Tymczasem Wrzoskowie zostają zaproszeni na kolację do domu Witterów. Okazuje się, że po tym spotkaniu wiele się zmieni w ich relacjach? Co takiego się wydarzy?

Trudne powroty (odc. 44)

Weronika od wielu lat wychowuje się w rodzinie zastępczej, prowadzonej przez Olgę i Edwarda. Jej biologiczna matka jest w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok morderstwa. Jednak pewnego dnia kobieta pojawia się w mieście i postanawia spotkać się z córką. Czy ich spotkanie to dobry pomysł? Tymczasem mechanicy z warsztatu „Majewski i Wrzosek” – Bronek (Roman Szczeblewski) i Dawid (Patryk Janas) wykazują się niebywałą odwagą. Dlaczego?Ciotka Jadwiga przychodzi do salonu i prosi Jolę (Marta Zgutczyńska), żeby ta pomogła jej zdobyć wybaczenie Wojtka (Marek Krupski). Okazuje się, że kobieta ma dla niego ważną wiadomość. Jaką? Z kolei w warsztacie pojawia się Witter (Dariusz Kordek), który ma dla Ryszarda (Ireneusz Dydliński) pewną zaskakującą informację. O co może chodzić?

Rozstania (odc. 45)

Mechanicy z warsztatu „,Majewski i Wrzosek” – Bronek (Roman Szceblewski) i Dawid (Patryk Janas) dostają zlecenie poza warsztatem. Nieświadomie zostają przez to wciągnięci w złożone rozgrywki pomiędzy klientem a jego żoną.. Tymczasem w salonie „Bella Ella” pojawia się 8-letni chłopiec – Antek. Zaskoczone jego obecnością fryzjerki postanawiają się nim zająć do czasu pojawienia się jego rodziców. Jednak sprowadzenie opiekunów okazuje się bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Dawid zabiega o kontakt z Mirellą (Marlena Burian). Dziewczyna pojawia się w warsztacie, ale nie jest pewna czy chce spotykać się z młodym mechanikiem. W sprawę angażuje się Viola (Magdalena Modra-Krupska). Czy sprytna księgowa uświadomi dziewczynie, kogo ta naprawdę kocha i z kim będzie szczęśliwa?

Zakazany taniec (odc. 46)

W salonie „Bella Ella” pojawia się 21-letnia Jagoda, która przygotowuje się do pierwszego w życiu występu w zawodach sportowo-tanecznych. Okazuje się jednak, że dziewczyna ukrywa swoją pasję przed babcią. Dlaczego? Fryzjerki próbują się tego dowiedzieć. Wkrótce Jagoda ulega wypadkowi i prawda wychodzi na jaw. Pan Bronek (Roman Szczeblewski) jest pod coraz większym urokiem matki Dawida (Patryk Janas). Jednak wkrótce sprawy się komplikują. Mirella (Marlena Burian) idzie za głosem serca, co z pewnością nie spodoba się jej rodzicom.

Uciekinier (odc. 47)

40-letni Janusz przywozi do warsztatu „Majewski i Wrzosek” samochód dostawczy z plandeką, w którym zepsuło się sprzęgło. Dawid (Patryk Janas) odkrywa, że na pace auta ukrywa się nastolatek – Damian. Chłopak jest zmarznięty i głodny. Mówi, że uciekł z domu dziecka. Dawid bez wahania decyduje się mu pomóc. Czy będzie tego żałował? W salonie „Bella Ella” pojawia się klient, który lubi masaże głowy. Klaudia (Andrea Lasota) i Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) nie spodziewają się kim naprawdę jest. Tymczasem Jola (Marta Zgutczyńska) wraz z Jadwigą wyruszają w podróż, która może zmienić życie całej rodziny Majewskich.

Opętana (odc. 48)

Edyta zauważa, że jej córka Nadia dziwnie się zachowuje. Dziewczyna tłumaczy to zwykłą chandrą. Kiedy jednak w ataku szału w szkole wybija krzesłem okno i dostaje ataku histerii, jej matka postanawia działać. Edyta postanawia skorzystać z usług znalezionego w internecie egzorcysty. Tymczasem w warsztacie „Majewski i Wrzosek” pojawiają się właściciele niemal identycznych samochodów. Co spowodowało, że chcą sobie skoczyć do gardeł? Pan Bronek (Roman Szczeblewski) coraz lepiej dogaduje się z matką Dawida (Patryk Janas) – Justyną. Para w końcu wybiera się na randkę. Co na to Dawid? Wkrótce w mieszkaniu Bronka pojawia się niespodziewany gość. Kto to i co tam robi? Jak wpłynie to na znajomość Bronka i Justyny?

Zacząć od nowa (odc. 49)

Pan Bronek (Roman Szczeblewski) nie może sobie poradzić po zawodzie miłosnym z Justyną. Aby zająć czymś myśli, zapisuje się na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Okazuje się to strzałem w dziesiątkę – Bronek bardzo angażuje się w zajęcia, zyskuje też nowego kolegę – Pana Jurka. W Dawidzie (Patryk Janas), który czuje się odsunięty na boczny tor, narastają coraz większe pretensje do przyjaciela. Tymczasem Klaudia (Andrea Lasota) włącza się w akcję charytatywną, jaką jest zbiórka pieniędzy na terapię odwykową dla młodej narkomanki. Jednak wkrótce Klaudia zaczyna nabierać wątpliwości odnośnie prawdziwego celu zbiórki.Z kolei Jola (Marta Zgutczyńska) prowadzi „negocjacje” między Wojtkiem (Marek Krupski) a ciotką Jadwigą. Co z tego wyniknie?

Randka w ciemno (odc. 50)

17-letnia Dominika wraz z przyjaciółką Kamą pojawiają się w salonie „Bella Ella”. Okazuje się, że Dominika jest dawną sąsiadką Klaudii (Andrea Lasota). Tata dziewczyny wkrótce po przeprowadzce zmarł, a jej mama nie radzi sobie finansowo. Dominika chcąc rozwiązać swoje problemy, tylko ich sobie przysparza. Na szczęście z pomocą bez wahania przychodzi jej Klaudia. Tymczasem Wojtek (Marek Krupski) wraz z rodziną wyrusza na poszukiwania matki, a Rysiek (Ireneusz Dydliński) dowiaduje się, że jego żona Ela (Katarzyna Taracińska-Badura) ukrywa przed nim straszną tajemnicę. Jaką i jak ona wpłynie na ich małżeństwo?

Opis

„Rodzinny interes” to serial opowiadający o dwójce przyjaciół z dzieciństwa Wojtku i Ryszardzie (Marek Krupski i Ireneusz Dydliński), którzy wychowali się w domu dziecka, a po latach postanowili otworzyć warsztat samochodowy. Pracuje tu niezawodny duet mechaników: młody Dawid (Patryk Janas), który uczy się fachu przy doświadczonym Bronku (Roman Szczeblewski). Bardzo ważną rolę odegra tajemnicza i przebiegła księgowa, Viola (Magdalena Modra-Krupska). Częstym gościem warsztatu będzie celebryta, Dariusz Witter, który skrywa pewną tajemnicę – w tej roli Dariusz Kordek. Żony właścicieli warsztatu Ela i Jola (Katarzyna Taracińska-Badura Marta Zgutczyńska) wspólnie prowadzą mały, cieszący się renomą salon fryzjerski „Bella Ella”. Oba zakłady mieszczą się w bliskim sąsiedztwie, przy ulicy Słonecznej.

 

Serial w ciepły, czasem zabawny sposób będzie wprowadzać widza w świat głównych bohaterów, jednocześnie przedstawiając w każdym odcinku inną historię klientów warsztatu i salonu. Wątki z warsztatu samochodowego będą bardziej sensacyjne, z kolei w salonie kosmetycznym widzowie zobaczą więcej wzruszających, często przeplatanych humorem, historii. Poznamy m.in. perypetie pewnej panny młodej z niebieskimi włosami i losy dziewczynek, które będą chciały obciąć swoje piękne, długie warkocze – w jakim celu? W warsztacie zamieszanie wywoła klient, któremu z samochodu  zginie kamerka z pewnym kontrowersyjnym filmem. Dużo emocji wzbudzi pojawienie się bezwzględnych porywaczy, a pomoc nadejdzie z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Aktualności

Quiz

Zobacz również

;

Gra memo

;

Najlepsze wyniki

 1. 1Izabela21
 2. 2Kwid200221
 3. 3Hela21
 4. 4Aneta21
 5. 5Bizela21
 6. 6Bizela21
 7. 7Luc198421
 8. 8Luc198421
 9. 9Pati21
 10. 10Pati21
x

Podaj swój nick:

Podaj dowolne hasło i zachowaj je w tajemnicy na wypadek wygranej:

Oto twój wynik: