Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Jaś i Małgosia

W lesie stoi chatka, w której mieszka Jaś i Małgosia, ich ojciec oraz macocha. Niestety życie wśród drzew nie jest lekkie. W okolicy już dawno nie ma żadnych zwierząt. 

Opis

Znana i lubiana opowieść Jaś i Małgosia, opowiadająca o przygodach dwójki dzieci, które muszą stawić czoła czarownicy.

W lesie stoi chatka, w której mieszka Jaś (Friedrich Heine) i Małgosia (Mila Böhning), ich ojciec (Johann von Bülow) oraz macocha (Elisabeth Brück). Niestety życie wśród drzew nie jest lekkie. W okolicy już dawno nie ma żadnych zwierząt, a ludzie przyjeżdżający powozem z jedzeniem podnoszą ceny i biednego ojca Jasia i Małgosi nie stać nawet na dwa bochenki chleba. Macocha wpada na plan żeby wyruszyć w głąb lasu i w trakcie podróży zostawić w nim dzieci. Mężczyzna zgadza się, bo wierzy, że Jaś i Małgosia odnajdą drogę do domu, a oni może odnajdą jakieś zwierzęta lub grzyby i będą mogli również wrócić. Jak postanowili tak zrobili, nie wiedzieli, że Jaś podsłuchał ich rozmowę i wie co planują. Mimo to chłopak nie daje po sobie poznać, że zna plan macochy. Kiedy wieczorem głowa rodziny rozpala ognisko, mówi, że razem z macochą wyruszają po drzewo. Rano Małgosia budzi się i Jaś mówi jej o tym co usłyszał. Na szczęście podczas wyprawy rozsypywał na drodze białe kamienie, dzięki którym szybciej trafią do chaty. Nie wiedzą, że w lesie nie są sami, ale niedługo się o tym przekonają. Ktoś zostawił w lesie porozkładane co kilka kroków słodycze. Głodne dzieci łapią przynętę i tak trafiają do chatki czarownicy (Anja Kling). Wiedźma karmi dzieci rozmaitymi smakołykami, ponieważ ma w planie upiec sobie je w piecu na obiad, ale pod warunkiem, że przybiorą na wadze. Okazuje się, że tylko Jaś lubi jeść na tyle dużo, że czarownica może sobie z niego przyrządzić danie, Małgosia zaś staje się jej pomocą domową. Czy dzieciom uda się uciec z chaty czarownicy? Czy ojciec wyruszy na poszukiwania swoich pociech?

Zobacz również

Najpiękniejsze baśnie braci...dzisiaj, 31 maja, 10:50

Król Gundolf ma trzech synów: Gebharda, Gerharda i Gustawa „Głuptasa”. Jeżeli chcecie przekonać się jak potoczą się losy trzech książąt, to koniecznie oglądajcie!

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Trzy piórka

Najpiękniejsze baśnie braci...dzisiaj, 31 maja, 12:00

Królewna Śnieżka to najpiękniejsza istota na świecie. Niestety, o jej urodę zazdrosna jest jej macocha, która w gniewie i zazdrości postanawia zabić królewnę.

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Królewna Śnieżka