Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Trzy piórka

Król Gundolf ma trzech synów: Gebharda, Gerharda i Gustawa „Głuptasa”. Jeżeli chcecie przekonać się jak potoczą się losy trzech książąt, to koniecznie oglądajcie!

Opis

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Trzy piórka przeniosą Was w magiczny świat. Tym razem uczą o tym, że nie warto być leniwym i kłamliwym, gdyż prawda i tak wyjdzie na jaw. Jeżeli chcecie przekonać się jak potoczą się losy trzech książąt, to koniecznie oglądajcie!

Król Gundolf (Sky du Mont) ma trzech synów: Gebharda (Matthias Kelle), Gerharda (Emanuel Fitz) i Gustawa „Głuptasa” (Jannik Schümann). Król z racji swojego wieku i czasami pogarszającego się zdrowia postanowił wybrać spośród nich swojego zastępcę. Niestety, wybór jest trudny, król nie chce, aby któryś z jego synów poczuł się pokrzywdzony. Kiedy odpoczywa na kanapie z wypchanego sokoła, który stoi jako ozdoba w pokoju wylatują trzy piórka. Król jest zadziwiony, ale dzięki temu wpada na pomysł jak wybrać następcę. Postanawia rzucić piórami, a jego synowie mają za nimi podążać i wypełnić zadania. Pierwszym zadaniem jest znalezienie najmiększego dywanu, drugim przyniesienie najbardziej błyszczącego i solidnego pierścienia, a trzecim przyprowadzenie najpiękniejszej narzeczonej. Wszystko skończyłoby się na pierwszym zadaniu, ale doradca króla Gundolfa - Julius (Michael Schönborn), nie zgadza się z decyzją króla. Najlepiej wykazał się Gustaw, ale Julius nie ma z nim dobrych układów, dlatego chce, aby na kolejnego władcę wybrany został Gebhard lub Gerhard. Stąd pojawia się decyzja o drugim zadaniu. Kto poradzi sobie najlepiej i zasłuży na królewski tron?

Zobacz również

Najpiękniejsze baśnie:...niedziela, 12 lipca, 13:20

„Najpiękniejsze baśnie: Niedźwiedzia skóra” to niezwykła opowieść o zakochanym w swej urodzie księciu, którego los wystawia na ogromną próbę. 

Najpiękniejsze baśnie: Niedźwiedzia skóra

Najpiękniejsze baśnie braci...niedziela, 12 lipca, 14:35

Pewien kupiec miał dwójkę dzieci, minęło wiele lat odkąd stracił żonę i teraz poznał nową kobietę. Kobieta ta również miała córkę. Jej córka była...

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Braciszek i siostrzyczka