Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Złodziej nad złodziejami

Robert jako młody chłopak postanowił odejść od rodziców i ruszyć w świat. Znalazł swoją miłość, żonę Nelę i spodziewają...

Opis

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Złodziej nad złodziejami to opowieść o chłopaku, który opuścił rodzinny dom, aby zająć się tym co mu w duszy gra.

Robert (Max von Thun) jako młody chłopak postanowił odejść od rodziców i ruszyć w świat. Znalazł swoją miłość - żonę Nelę (Katharina Wackernagel) - i spodziewają się dziecka. Po wielu latach przyszedł czas, aby odnaleźć rodziców. Długo nie musiał szukać. Kiedy zjawia się w ich domu, oni biorą go za panicza. Robert po krótkiej rozmowie wyjawia, że jest ich synem. Małżeństwo jest zaskoczone, a ich radość jest naprawdę ogromna, ale kiedy dowiadują się czym zajmuje się ich syn, nie są już tak szczęśliwi. Robert mówi o sobie „złodziej nad złodziejami”, twierdzi, że potrafi ukraść wszystko. Postanawia udowodnić, że jest to prawda i nie straszne mu żadne wyzwania. Udaje się więc do ojca chrzestnego, hrabiego Gustava (Armin Rohde), aby ten wyznaczył mu zadania. Wie, że jeżeli nie podoła, to skończy na szubienicy. Hrabia Gustav rozkazuje mu ukraść jego konia, prześcieradło, na którym będzie spała hrabina i zdjąć jej obrączkę z palca oraz księdza i kościelnego. Hrabia postanawia również utrudnić mu sprawę, stawiając przy koniu najlepsze ze swoich straży, a księdza i kościelnego barykaduje w małej chałupce. Czy Robert uniknie stryczka, dowodząc swoich zdolności?